BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЖОВТНЯ 2001 року |

Що сталося у Москві?

ЗАПИТАННЯ ДНЯ

Андрій БОЛКУН
начальник Управління з питань внутрішньої політики львівської облдержадміністрації

По-перше — хто мстить? Це може бути реакція певних молодіжних, політичних чи релігійних структур, які мають за що на нас ображатися. Але це не є помста. Це крайній вираз образи, агресії та озлобленості, і з цього не треба робити резонансної справи, бо таке часто трапляється у різних країнах. Хтось пише листи, а хтось кидає пляшки з вибуховою сумішшю. Реальні мотиви, що наштовхнули цих людей на такі дії мають з’ясовувати спецслужби. Я думаю, що цих осіб обов’язково мають затримати. Можливо, ці події і пов’язані з аварією літака та загибеллю людей. Адже на мою думку, тут є доля і нашої провини — до цього часу ми не говоримо точно, що трапилося, затягуємо час, і не можемо визнати свою вину, якщо вона є.


Лев МІКЛУШ
директор парку культури імені Б. Хмельницького

Я не думаю, що такий акт можна трактувати як помсту. Швидше — хуліганська витівка. Наскільки мені відомо, принаймні раніше, у Москві не було екстремістів щодо України. Думаю, що ані падіння літака, ані цей акт щодо українського культурного центру, не вплинуть на україно-російські стосунки.


Тарас АНДРУСЯК
директор Львівського правничого коледжу ЛНУ ім. І. Франка

По-перше, я не маю інформації про те, що сталось у Москві. А по-друге, я завжди припускаю, що це можуть бути дурнуваті провокації людей. Про яку помсту може йти мова — ну техніка не так спрацювала. Такі радикальні рухи відносно іншого народу чи держави завжди мають місце у суспільстві і завжди є достатньо маргінальні. Тому говорити про серйозний вплив таких акції не має сенсу. Десь аналогічні випадки були з російським культурним товариством у Львові. Але, чи не могли цього зробити самі представники центру, остаточно не доведено. Тому це можна пояснити тим, що або комусь бракує слави, або у нас погано працюють правоохоронні органи.


Ярослав ЛЕМИК
директор міської благодійної організації “Каритас -Львів” УГКЦ

Я думаю, що це не помста. Така поведінка є у психології росіян. Я не пригадую, щоб росіяни зробили хоч один крок до якихось європейських стосунків з Україною. Цю пляшку я відношу до політики, яку веде Лужков. Якщо мер Москви кидає такі заяви, то що можна говорити про простих громадян. Ця акція не пов’язана з аварією літака. Тим паче, що не доведено, що саме українська ракета влучила у літак. Адже ракету ведуть радари. Якщо вона не потрапляє в ціль — то самознищується. А там є і українські, і російські радари, а який з них вів цю ракету — не відомо.


Роман ДМИТРУК
керівник інформаційно-аналітичної служби ХДМУ

Я не думаю, що це помста — швидше провокація. У кожної нації є свої радикальні елементи, за вчинками яких не можна розцінювати наміри держави. На мою думку, катастрофа літака не вплине на українсько-російські стосунки, бо ці країни поєднані більш важливими зв’язками у галузях економіки, політики, культури. А те, що у нас до цього часу достименно не з’ясовано причини аварії літака — відображає загальний стан речей у державі.


Людмила ОРЛОВА
завідуюча відділенням медичного забезпечення масових форм фізичного виховання лікарсько-фізкультурного диспансера

Це не нормальне явище, як і терористичні акти. Проте ця акція схожа на помсту, бо раніше такого не робили. Є вірогідність, що зараз з’явилась для цього причина у аварії літака. Проте можу однозначно сказати, що таких акцій у цивілізованому світі не повинно бути, і жодна нормальна людина, що поважає себе, ніколи такого не зробить. Чинячи такі дії, ці люди уподобляються терористам.


Наталія ГАРЛАЧ
Заступник начальника регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області

Мені здається, що цей акт можна розцінювати як провокацію для загострення відносин між Україною і Росією. Наразі офіційно між цими країнами не говориться про погіршення стосунків. Я би не прив’язувала цей інцидент до літака, тим паче, що наскільки мені відомо, ще не було кінцевих висновків комісії, що розслідує загибель літака. Тільки йде полеміка, дискусія.


Віталій ЯРЕМА
начальник УМВСУ на Львівській залізниці

На мій погляд, це може бути і помста. Не можна передбачити характер людини і на що вона спроможна. Я не можу давати остаточну оцінку цим подіям, насамперед тому, що я юрист і працівник правоохоронних органів. До мотивації цього вчинку потрібно підходити тільки з боку зібраних доказів, і лише тоді робити висновки. А остаточна відповідь буде лише тоді, коли затримають підозрюваних.


Володимир ТЕЛЕПКО
помічник прокурора Франківського району

Можливо, що цей акт можна трактувати як помсту, у випадку, якщо це зробили родичі осіб, що загинули, або люди, що дуже перейнялись трагедією. На мою думку, факт загибелі літака може слабо вплинути на україно-російські стосунки, а подія з українським культурним центром — взагалі ніяк. Навіть не знаю, чи спричинить вона на якісь офіційні заяви.

POSTUP - ПОСТУП
№161 (819),
23-24 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перші операції американських командос
·ВСЕРЕДИНІ
·Помста з підпалом?
·У Львові застрелили бізнесмена

ПОГЛЯД
·Що сталося у Москві?
·Ратуша, мерові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Карпатам" потрібні готелі
·У Львові застрелили бізнесмена
·Рух "маршруток" заборонять на два дні
·Подарунок із підтекстом
·Львів знову буде освітлений

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів виставлять на продаж
·"Загадки Міста Лева" увійшли в осінь
·Вуличне мистецтво
·Полякам смакує добре

ПОСТУП З КРАЮ
·Конвертик з бацилами
·Унсовці вже не голодують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перші операції американських командос
·Уперше вбито суддю
·Автопорушників у Британії відстежуватиме камера
·Порахунки із злочинним минулим

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЛАЗ можуть закрити
·Сорос каже: буде зле
·Чехи будують широку колію через Україну
·Повернення "Богдана"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Валентин Сильвестров: Музика - це політ...
·"Юрку, па-па!"
·Колекція народного живопису "Козак Мамай"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ПОЛЕМІКА
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат світу без страхування
·Політехніка удома - без перемог
·Іванчук і Романишин - чемпіони світу!
·В активі українок - три нагороди
·СПОРТ-БЛІЦ
·Покладок знову забиває
·Післяматчеве інтерв'ю
·Весь Мілан біля ніг Шевченка

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·"Молодість" збирає кінозрілість