BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЖОВТНЯ 2001 року |

Помста з підпалом?

Центру української культури на Арбаті неспокійно

ІСТЕРІЯ

Дмитро ЯЦЕНКО

Український культурний центр у Москві став об’єктом злочинних дій – у ніч із суботи на неділю о 1.57 за київським часом двоє невідомих кинули на ґанок центрального під’їзду будівлі дві пляшки із запалювальною сумішшю. Як повідомив “Поступ” директор Українського культурного центру Володимир Мельниченко, у результаті цього нападу ні будівля, ні люди не постраждали.

За словами Володимира Мельниченка, охорона Центру за лічені секунди відреагувала на інцидент: не лише встигла оперативно загасити полум’я, але й намагалася переслідувати підпалювачів. Щоправда – невдало: двом молодикам (за свідченням охоронців, віком 17-20 років) пощастило втекти однією з вуличок Арбату. Одразу ж охорона викликала представників міліції, ті зібрали свідчення та докази (рештки пляшок та частинки кіптяви – для проведення експертизи). Тим часом Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість із приводу антиукраїнського інциденту, а також сподівання, що винних знайдуть і покарають.

Неспокій, який нині панує у світі через активізацію центрів міжнародного тероризму та воєнні антитерористичні заходи, змушує тепер замислитися: чи не з тієї ж когорти неприємний випадок у Москві? Принаймні перші повідомлення російських джерел і посилання багатьох українських інформаційних агентств та інтернет-газет стверджували, що напад на Український культурний центр у Москві є терористичним актом. Були дані, що молодики в масках розкидали на подвір’ї Центру листівки, у яких писалося, що напад скоєно на знак помсти за збитий українською ракетою російський літак Ту-154 й антиросійську політику щодо Севастополя...

Однак директор Українського культурного центру Володимир Мельниченко повідомив “Поступ”, що навіть московські журналісти дещо перебільшують, принаймні в тому, що нападники були в масках.

“Для нас найгіршим є те, якщо якісь політичні сили використають інцидент для погіршення взаємин між Україною та Росією, – зазначив Володимир Мельниченко. – Наш центр є храмом української культури і духовності у Москві, його робота стосується не політики, а культури”. На думку директора, наразі зарано говорити про зв’язок інциденту зі збитим літаком, а тим паче – називати підпал терористичним актом, оскільки дії цих двох молодиків можуть бути банальним хуліганством.

Логіка тут є, адже Арбат – це старий район Москви, криміногенна ситуація в якому є стабільно напруженою. Володимир Мельниченко також не вважає, що в Москві немає стійкого міжнаціонального протистояння та ненависті між українцями та росіянами: “Український культурний центр існує три роки, і за цей час хіба що футбольні фани могли кинути в нашу будівлю кілька камінців”.

Доречно пригадати аналогічні ситуації в житті Львова, зокрема місцевого Російського культурного центру. Він уже не раз страждав від підпалів, і щоразу виникало питання про міжнаціональну ворожнечу та переслідування росіян у Львові. Востаннє навіть заговорили про напівміфічну організацію “Галицькі вовки”. Однак є і факти: ні міліції, ні СБУ так і не вдалося довести існування якихось терористів. А відтак виникає питання, чи були ці “терористи” у Львові, чи є вони тепер і в Москві? Здоровий глузд підказує, що терористи не намагаються, вони спалюють дощенту.

Навіть у випадку з московським інцидентом дії так званих “терористів” були настільки невмілими, що кілька опитаних журналістом “Поступу” працівників Українського культурного центру в Москві висловили здивування, мовляв, там і згоріти не було чому! Цілком імовірно, що молодики просто наслухалися новин і вирішили побавитися. Адже ніхто і ніщо не постраждає від того, що кілька пляшок із займистою рідиною згорять перед якоюсь будівлею. Зрештою, як бачимо, найчастіше ігри в тероризм відбуваються біля цивільних установ і громадських організацій, а не, наприклад, посольств чи консульств, які достатньо добре охороняються. А тому всі розмови навколо цієї теми у Львові та Москві – це не більше, ніж звичайна істерія...

POSTUP - ПОСТУП
№161 (819),
23-24 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перші операції американських командос
·ВСЕРЕДИНІ
·Помста з підпалом?
·У Львові застрелили бізнесмена

ПОГЛЯД
·Що сталося у Москві?
·Ратуша, мерові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Карпатам" потрібні готелі
·У Львові застрелили бізнесмена
·Рух "маршруток" заборонять на два дні
·Подарунок із підтекстом
·Львів знову буде освітлений

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів виставлять на продаж
·"Загадки Міста Лева" увійшли в осінь
·Вуличне мистецтво
·Полякам смакує добре

ПОСТУП З КРАЮ
·Конвертик з бацилами
·Унсовці вже не голодують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перші операції американських командос
·Уперше вбито суддю
·Автопорушників у Британії відстежуватиме камера
·Порахунки із злочинним минулим

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЛАЗ можуть закрити
·Сорос каже: буде зле
·Чехи будують широку колію через Україну
·Повернення "Богдана"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Валентин Сильвестров: Музика - це політ...
·"Юрку, па-па!"
·Колекція народного живопису "Козак Мамай"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ПОЛЕМІКА
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат світу без страхування
·Політехніка удома - без перемог
·Іванчук і Романишин - чемпіони світу!
·В активі українок - три нагороди
·СПОРТ-БЛІЦ
·Покладок знову забиває
·Післяматчеве інтерв'ю
·Весь Мілан біля ніг Шевченка

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·"Молодість" збирає кінозрілість