BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЖОВТНЯ 2001 року |

"Молодість" збирає кінозрілість

ФЕСТИВАЛЬ

Дмитро ІВАНОВ, Київ


Богдан Ступка - зрілий президент "Молодості". Світлина IREX ProMedia

Думка про останні дні золотавого жовтня приємно гріє всіх столичних кінолюбів та кінознавців: о цій порі традиційно відбувається Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість”. Цього року 31-й за ліком кінофорум працюватиме у Будинку кіно до 28 жовтня.


Нині “міжнародними” називають себе ледве не районні оглядини народної творчості. А от світовим визнанням серед культурних подій у нашій державі можуть похвалитися одиниці. Кінофестиваль “Молодість” – серед них. Ще за радянських часів засновники фестивалю (серед них був, до речі, один із провідних українських кінорежисерів Юрій Іллєнко) мали на меті дати можливість дебютантам показати свої роботи. Нині київська “Молодість” вважається одним із найавторитетніших у світі кіноконкурсів для тих, хто лише починає свій творчий шлях. Фестивальна географія щороку охоплює десятки країн – від Польщі до Нової Зеландії. Саме завдяки фестивалю до Києва стали їздити представники світової кіноеліти: режисери Кшиштоф Зануссі, Йос Стеллінг, Франсуа Озон, а також менш відомі загалові авторитетні критики, директори міжнародних кінофестивалів, керівники кіношкіл. А з цього року київський фестиваль нарешті визначився і з власною спеціалізацією, досить поважною порівняно з іншими кінофестивалями дебютного кіно. Відтепер основну увагу дирекція фестивалю звертатиме не на короткометражні роботи, а на повнометражні ігрові фільми – перші серйозні спроби молодих режисерів. Це означає, що саме у Києві будуть визначатися ті, хто диктуватиме світову кіномоду через 10-15 років. Крім названих, в окремій номінації розглядатимуться студентські роботи – перші проби наймолодших кінематографістів.


Традиційно розмаїтою буде позаконкурсна програма: до неї включені фільми, що вже отримали поважні відзнаки інших міжнародних конкурсів (“Фестиваль фестивалів”), творчість наших сусідів (“Панорама східноєвропейського кіно”), а також ретроспективи відомих кіношкіл та інших відомих кіноконкурсів. Обов’язково на фестивалі представлені всі кращі роботи вітчизняних кінематографістів за останній рік – і молодих, і досвідчених. А серед конкурсних повнометражних стрічок заявлено картину киянина Володимира Тихого “Мийники автомобілів”, зняту Національною кіностудією імені Олександра Довженка. Враховуючи, що столичний Будинок кіно вже давно не вміщує всіх глядачів, організатори спільно з кількома найбільшими столичними кінотеатрами влаштовують для киян перегляди найцікавіших картин, представлених на фестивалі.


Готувати такий масштабний форум дирекція “Молодості” примудряється вже понад 10 років невеликим колективом на чолі з незмінним Андрієм Халпахчі, і за кошти втроє-вчетверо менші, ніж витрачають партнерські кінофоруми. Підтримує фестиваль (у межах можливого) також і Міністерство культури та мистецтв України, а колишній міністр тепер отримав більш почесну посаду: наразі Богдан Ступка є президентом кінофестивалю. У Богдана Сільвестровича буде багато роботи, адже цього разу гостями “Молодості” будуть знаменитий італійський режисер Етторе Скола, який привезе ретроспективу власних картин, а також не менш відомий Єжи Кавалерович, що відкриє фестиваль 20 жовтня у палаці “Україна” показом найдорожчої (18 млн. доларів) за всю історію польського кіно стрічки Quo Vadis за однойменним романом Генрика Сенкевича. Її прем’єра відбулася 30 серпня у Ватикані (про львівську прем’єру у найближчому “Теле-Поступі”).

POSTUP - ПОСТУП
№161 (819),
23-24 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перші операції американських командос
·ВСЕРЕДИНІ
·Помста з підпалом?
·У Львові застрелили бізнесмена

ПОГЛЯД
·Що сталося у Москві?
·Ратуша, мерові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Карпатам" потрібні готелі
·У Львові застрелили бізнесмена
·Рух "маршруток" заборонять на два дні
·Подарунок із підтекстом
·Львів знову буде освітлений

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів виставлять на продаж
·"Загадки Міста Лева" увійшли в осінь
·Вуличне мистецтво
·Полякам смакує добре

ПОСТУП З КРАЮ
·Конвертик з бацилами
·Унсовці вже не голодують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перші операції американських командос
·Уперше вбито суддю
·Автопорушників у Британії відстежуватиме камера
·Порахунки із злочинним минулим

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЛАЗ можуть закрити
·Сорос каже: буде зле
·Чехи будують широку колію через Україну
·Повернення "Богдана"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Валентин Сильвестров: Музика - це політ...
·"Юрку, па-па!"
·Колекція народного живопису "Козак Мамай"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ПОЛЕМІКА
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат світу без страхування
·Політехніка удома - без перемог
·Іванчук і Романишин - чемпіони світу!
·В активі українок - три нагороди
·СПОРТ-БЛІЦ
·Покладок знову забиває
·Післяматчеве інтерв'ю
·Весь Мілан біля ніг Шевченка

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·"Молодість" збирає кінозрілість