BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-10 ЖОВТНЯ 2001 року |

Придумати простір образу

АКТОР

Галина КАНАРСЬКА

на світлині: Алла Федоришина на репетиціях
Світлина Яніни ВОЙТОВИЧ


Мрія про бабине літо таки знайшла сховок у проливних львівських дощах. Для акторки театру “Воскресіння” Алли Федоришиної це літо було порою важкої праці, а проливні дощі – вітанням для офіційної театральної відпустки. Але й першого дня вакацій Алла поверталася думками до недавніх театральних подій, зокрема до створеної нею вистави “Данило Галицький”. Цей спектакль викликав захоплення в глядацької аудиторії й у фахівців.

Аллу здавна вабила площа за Арсеналом. Кожного разу, коли доводилося показувати гостям Львів, зачудовано оглядала площу – і та оживала в її уяві магією містерії. Здавалося, що тінь Данила Галицького заховалась у затінку мурів. 750-річчя з дня заснування Львова було доброю нагодою для постановки вуличної вистави. А екстер’єр площі творив живу сценографію. Мріялося про величні батальні сцени, але, на превеликий жаль, стіна – в аварійному стані, тож деякі задуми так і не було реалізовано. На думку Алли, для вуличного спектаклю найважливіше знайти образне вирішення. У сценарії завжди закладено сценографію. І актори – це завжди яскравий візуальний образ. Тут не заховаєшся за текстом, тут образ створюється завдяки пластичному вирішенню та точному яскравому костюму. Алла з усмішкою сприймає запитання про режисерський досвід, бо не зараховує до нього свою роботу над “Данилом Галицьким”: передусім це праця інтуїції. А вона, на думку глядача, Аллу не підвела. Найважче було зібрати потрібну кількість людей і зорганізувати їх у творчому процесі.

Дати раду із фантазією легко, а от керувати людьми дуже важко, бо для цього треба мати відповідний характер. Тепер, коли вистава є вже мистецьким спогадом, навіть важко повірити, що її створили за такий короткий термін – за тиждень. Алла мала змогу провести лише одну зведену репетицію, але й на ній не вдалося підключити світло!

“Мені ще й досі не віриться, що вистава пройшла так добре і глядач задоволений, – говорить Алла. – Вуличні вистави – це довга підготовча робота. Ми ж усе робимо власними руками: хлопці паяють, будують конструкції; дівчата шиють костюми. Найважливіше – придумати простір. І тоді вистава оживає в уяві. Я не мрію про режисуру, бо це важка праця. Перш за все треба вміти працювати з людьми. Це дуже складно. Актори – люди із тонкою нервовою системою, а я, перш за все, є акторкою. І моє акторське єство вібрує від енергетики глядача, і всі турботи та проблеми покидають мене.

Cаме вуличні вистави дали мені відчуття енергетики аудиторії. У нашому глядацькому залі є лише 100 місць. А на площі приходять тисячі! Це літо важкої праці дало сатисфакцію – вдячність і любов глядача, коли забуваєш про втому, монтування декорацій, а бачиш лише очі щасливих людей. Можливо, дарувати їм відчуття щастя – це найбільша радість у наш такий важкий час, коли не кожен може придбати квиток у театр. Цього літа ми об’їздили з вуличними спектаклями майже всю Польщу. Там глядач уже добре знає і чекає на нас. Можливо, здійсниться мрія показати наші вуличні вистави в усіх куточках України. Творити вуличні спектаклі – це безмежно важка праця. Але придивіться до облич глядачів – і ви пізнаєте джерело акторської жертовності”.

POSTUP - ПОСТУП
№151 (809),
4-10 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Операція "Вісла-2"
·Не заважайте Куйбіді царювати
·Андрій Шевченко зустрічається з топ-моделлю

ПОГЛЯД
·Ви йдете на компроміс із совістю?
·Ще раз про сепаратизм

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Не заважайте царювати
·Західна Україна має шанс підняти економіку
·ХРОНІКА
·Жіночі права: крок за кроком
·І в Канаді будуть наші
·Львів туристичний

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Центрвиборчком має оголосити старт
·Африканський монстр потрапив у Дніпро?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемогла опозиція
·Операція "Вісла-2"
·Або ми знищимо тероризм, або він нас
·"Гуманна" біологічна зброя
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·Міліція "плакалася" депутатам
·Права людини не мають кордонів
·ХРОНІКА

АРТ-ПОСТУП
·Вистава без жанру
·Магнієвий спалах
·Останній марш
·Придумати простір образу
·Сучасна музика вимагає співтворця
·АНОНС

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чергова дірка в Outlook Express 5.0, 5.5 і 6.0
·Чи сумісна ваша система з Windows XP?
·Nintendo попросили покрити недостачу
·Нова LAN від Sony i TDK
·РС-NEWS
·Napster бореться за свої права
·Mac OS X 10.1 з'явиться цього тижня
·180-ГБайтні диски від НР

СПОРТ-ПОСТУП
·Шевченко заговорив
·На Польщу - без Реброва, Парфьонова та Левицького
·ФУТБОЛ
·Відставку Прокопенка не прийнято
·Стартувала НХЛ

ПЛІТКАРСЬКИЙ ПОСТУП
·Казочка про Ніколь

КІНОПОСТУП
·Стенлі Кубрик не помер
·Пенелопа Круз боїться, що не зможе встояти
·Місто, країна, поцілунок
·Цифрове кіно не переможе

НАША АФІША
·НАША АФІША
·Сьомий міжнародний фестиваль сучасної академічної музики "Контрасти"

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·КАЛЕНДАР
·Медіальні змаги