BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-10 ЖОВТНЯ 2001 року |

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

На все ладен лиш бін Ладен

Тепер на нього валять усі гріхи. Хитрющий араб проник навіть в український парлямент. Принаймні в цьому його запідозрив міністр Кузьмук, побачивши, як обкраяли фінансування Збройних сил із чотирьох мільярдів до трьох. “Може, Осама бін Ладен брав участь в укладанні цього бюджету? – замислився пан міністр і пригрозив. – Тоді все стає зрозуміло: серед країн, які протистоять міжнародному тероризму і можливості виникнення Третьої світової війни, на одну буде менше”.
Але я б на місці пана міністра так не журився, бо гроші можна знайти і у внутрішніх ресурсах. Най би наші генерали пересіли з “мерседесів” у “запорожці”, розпродали свої палаци-дачі із заморськими меблями та килимами, то, ади, може б, якраз на ще один річний бюджет ся назбирало. А то жиють, як кувейтські еміри, а ше нарікають. Ну нє?

І впійманий – не злодій

Благодать розквітає у нашому краї. Хто вкрав кавалок дроту, альбо відро фарби – сидить у цюпі. А хто краде мільйони – робить карколомну кар’єру. Висновок із того такий: кради побільше, то будеш мав, як відкупитися.

Теперка всі найбільші аферисти стають послами. Невдовзі кожна амбасада перетвориться на тихеньке кубло дурисвітів з України. Тільки над Базильком Васівим зависла загроза перейти на тюремне забезпечення, як тут-таки його пересадили з кріселка заступника пана губернатора в кріселко в.о. Генерального консула України в Канаді. Про всяк випадок канадійці хутенько перерахували своїх бізонів, аби не сталося, як у нас із бичками.

Далі сплавили губернатора Закарпаття. І теж послом. Колишній львівський губернатор опинився торговим послом у Болгарії. Папочки з кримінальними справами вкриває пилюка.

І остання атракція: пані міністрова Сюзанна Станік теж їде в заслання. Тільки-но розкрутили справу з продажем автомобілів за заниженими цінами і запахло тюремними причами, як пані Сюзі стала пакувати валізи до Польщі на місце Павличка. Ну, а жи прийнято тотим Надзвичайним і Повноважним послам пендзлювати за кордін зі своїми половинами, то маймо надію, що і Вадюсь Долганов нарешті перестане ґвалтувати свободу слова і звільнить наші вуха від свого тирликання. Добре було б, аби вони забрали зі собою ще й того Лапікурву. Най би їм подавав кавусю до ліжечка. Бо ніц йому так файно ся не вдає, як прислужувати. Уроджених лакеїв тра шанувати.

У Карпатах вітер свище

Я дуже рідко пишу щось про мистецькі події. Але ту недавно в Національному музеї відкрилася виставка художника Богдана Ткачика. І, бігме, не годен ся стримати від обурення. Серед картин виділяється серія “Карпати гинуть”, у якій зображені лисі гори, зруби та сухі пеньки. Страх Божий! І як так можна спотворювати дійсність? Та ж наш коханий нардеп, тато Князя Фурдичко клянеться-божиться, жи то всьо неправда і жи Карпати вирубуються пляново. І жи ніяких лисин в Карпатах нема – і то всьо наклепи. А ту маляр таке творит!

Правда, що пан-тато Князя Фурдичко ніц не каже, де він свої грубі гроші заробляє, що хороми си вибудував такі (най генерали сховаються), а за одне тільки озвучування й освітлювання сольного концерту його світлости Князя вивалив десять тисяч баксів. Ну, та най буде. Хто би му до пуляреса зазирав! Най си жирує, як годен. Може, му цьоця з Канади помагає. Але мусив би того маляра до суду запізвати. Най скаже під страхом Закону, де він такі страшні Карпати видів. Бо нарід ходе на ту виставку і мало не плаче. А є й такі несвідомі, жи пана Фурдичка кленуть і називають різними непурєдними словами – за то, жи буцім вивозить зі свойов родинов ліс за кордін.

А то днями розгортаю “Дзеркало тижня” і вичитую теж про страшні зруби в Карпатах, які загрожують екольогічною катастрофою. Ну, думаю, то вже проти нашого нардепця змова. То вже пішла передвиборна борня. То альбо буде ся балотував на бойківських полонинах той художник, альбо директор Національного музею, альбо тоті з “Дзеркала”. Але я так си міркую, жи най би вже пан Фурдичко на тій парафії княжив. Він уже всьо має, чого душа прагне, а прийде новий, то мусить знова від “Мерседеса” зачинати. А там – палаци, а там – дачі, а там – ланц на шию, а там і родина ся спімне за своє. Словом, Карпати перетворяться на краєвид із Марса.
Що ближче до виборів, то назрівають усе гучніші скандали. І ось уже пан Кендзьор вдарив із канонів по нашій рідній податковій адміністрації. Бо він ніби має певні докази того, жи вона рекетує підприємців. І ніби тоті рекетовані кошти йдуть трохи в кишеню податківцям, а трохи для СДПУ (о).

А от заступник голови ДПА вважає, жи то всьо чиста бздура, і податки в Україні – одні з найнижчих у Європі. Не буду говорив за хабарі, бо що не видів, то не видів. Але податки в нас такі, що ні один підприємець не вижив би, якби державу не дурив. Зрозуміло, така система дуже вигідна декому, бо дає можливість помпувати нелегальні кошти. Якби податки були цивілізованими, то й ухилятися від них не мали б потреби, і податківцям менше було роботи. Хіба невідомо панам податківцям, що підприємці воліють вказувати у відомостях тільки найнижчий рівень платні своїм працівникам, а покривати решту – з кишені? Що безліч товарів у крамницях продається на підставу: оформляється накладна, скажімо, на п’ять кіля ковбаси, а насправді продається п’ятдесят? Що є спеціалісти, які іно живуть з того, що вкінці робочого дня перепрограмовують касові апарати?

Чорна економіка продовжує процвітати. І якщо є порушники, то є й ті, хто їх покриває. А якщо є ті, хто їх покриває, то є й ті, хто покриває цих. І так все вище й вище драбиною. Але не буду так високо голову задирав, аби ся не закрутила.

Пані-цьоця

В обласній держадміністрації можна вже фільмувати мексиканські серіали. Драматичні сцени стали ся розігрувати, іно зачалася атестація. Декотрі працівники, які до тої пори робили вигляд, жи тєжко працюють, ураз заметушилися і проявили чуда винахідливости. Знайома нам уже пані-цьоця, котра скористалася поїздкою журналістів до Польщі і прихопила на вицєчку ціле своє сімейство, і зараз не розгубилася. Здогадуючись, що атестації вона не пройде і дістане за всі свої махінації копен-дупен, заявилася з довідкою про вагітність. Розрахунок себе виправдав. Вагітність – то святе, і пані лишилася у свому теплому кріселкові.

Можна тільки уявити ту радість, яка опанувала пані Сяню. Але яким же було здивування працівників ОДА, коли наступного дня після атестації на презентації видавництва “Світ” пані Сяня надерлася як жаба мулу і зачала розігрувати сцени з нового серіалу, але вже колюмбійського, звинувачуючи окремих тверезих іще колег у намаганні її позбутися. Цілком можливо, що кілька чарок горілки, задобрених однією канапочкою, дуже помічні для розвитку ембріона. Наразі пані Сяня продовжує його й далі щедро закроплювати. Певно, то має бути науковий експеримент на виживання. Дасться чути.

Листи

Пан Євген Печериця прислав мені листа, у якому заповів мені шанувати жінок, навіть якщо вони пишуть тупі вершики. Бо одну таку віршарку, для котрої загучним буде слово “поетеса”, я назвав “пані-цьоця”. Але то так виглядає, що жінкам вільно робити ружні бздури іно тому, жи вони жінки? Але я не поціновую їх, зважаючи на фемінізм чи з огляду на їхню тонку і вразливу душу, а з фахового погляду – то не поезія. І фертик.

Але далі пан Печериця дорікає мені, жи я дуже люблю слово “дупа” і пхаю його, де тре і не тре. “Це страшно глупе слово, так і смердить передмістям, де обдерті хати і брудні баби. Наш хлоп на селі каже “срака”, це звучить грубо, але не глупо”.

Не розумію, чому таке гарне слово, як “дупа”, мало б бути глупим. А “дупця”, “дупцюня” чи ще ніжніше – “дупуся”, “дупусечка”, “дупампулька”? У якій іще мові можливі такі соковито-солодкі наймення цього справжнього обличчя жінки?

Живучи власне в передмісті, а не в селі, я значно рідше чую тамте друге слово, тому й не вживаю.

Вітання

Із Днем туризму привітала львівські турфірми “Українська транспортна страхова компанія”, офіс якої міститься в Києві. Хоча судячи з тексту, міг би міститися на Сахаліні.

“Шановні колегі!” – звучить переконливо. Так само, як і “З ДНЕМ ТУРИЗМА”.

“Загадки міста Лева”

Часами то такі мудрі загадки, жи мушу си деколи по голові пальцем попукати, заким домудрую. Але й відповіді бувають замудрими. “Відомий англійський письменник Етель Ліліан Войнич, – пише ся в нашому “Піступі”, – у 1895 р. прибув до Львова”.

Ну і як ту ся не тішити, жи такий файний хлоп побував у нашім місті! Та ж то він нашкробав совіцького бестселєра “Ґедзь”. Одна біда, що то не хлоп, а кобіта. На відміну від такого правдивого хлопа, як “Еріх Марія Рільке”, котрий звався насправді Райнером, незважаючи на те, що в “Піступі” його прозвали Еріхом. Але й так добре, жи написали Марія, а не Гандзя.

Але тамичка в тих відгадках пишеться ще про “Президента м. Львова Міхала Міхальського (1905-1907), який на бенкеті з нагоди відкриття пам’ятника Янові ІІІ Собєському (1898 р.) стверджував, що кінь у короля зле підкутий”. Не розумію, чому біля прізвища Михальського стоїть саме ця дата, коли на бенкеті 1898 він промовляв саме як Президент. І був він Президентом також і в 1895, коли відкривав пам’ятник Теофілю Вишневському на горі Страт.

Забави

У п’ятницю газета “Жіноча воля” запросила нас із Юльцьов на презентацію. Мене за те, жи їх пильно обсервую, а Юльцю за те, жи мене терпить. Гості вітали газету з ружними сьвєтами, і годі було допетрати – з яким саме, бо одні поздоровляли з іменинами, другі – з уродинами, а треті – з хрестинами. Кобіт було море. У повітрі стояв запах дорогих пахнидел і невтоленого кохання.

Після палких промов Стефцьо Оробець, котрий верховодив на тій забаві, запросив товариство до столу, довкола якого завирувала культурна програма, організована Гільдією галицьких гумористів і її жертовним меценатом і патроном Миколою Рогуцьким. Пан Дзюньо вповів пару зацвилих анекдотів, акторка театру Заньковецької Валентина Бондар читала поетичний етюд Ірини Вільде. Із таким самим успіхом могла б читати й арихметику для третої кляси, бо нарід стежив не так за її деклямацією, як за зміїноподібними вихилясами сексової фігури.

Правдивою атракцією виявився показ мод з колєкції чарівної Оксани Давиди. То було маєво розкішних еротичних суконь ручної роботи з безмежною кількістю дзюрок, крізь які можна було роздивитися окремі частини дамського гардеробу і тілесних приваб. Дзюрки просто зачаровували погляди, вабили і полонили, відвертаючи увагу від канапок і чарок, бо ніц так не хвилює хлопа, як п’янлива зваба дзюрки. Модельки, які мали такий вигляд, ніби щойно з Бухенвальду, невпевнено переставляли свої тонюсінькі журавлині ніжки. Декому це подобалося. Але я волію трохи більше мнєса. Гадаю, жи редакція “Жіночої волі” вчинила б дуже шляхетно, запросивши тих виголоднілих модельок на вареники зі шкварками.

Тим часом уява моя перевдягала в ці сукні присутніх пань і схиляла до думки, що ефект був би значно яскравішим, якби саме вони на чолі з пані Оксаною продефілювали в цих ексклюзових сукенках .

POSTUP - ПОСТУП
№151 (809),
4-10 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Операція "Вісла-2"
·Не заважайте Куйбіді царювати
·Андрій Шевченко зустрічається з топ-моделлю

ПОГЛЯД
·Ви йдете на компроміс із совістю?
·Ще раз про сепаратизм

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Не заважайте царювати
·Західна Україна має шанс підняти економіку
·ХРОНІКА
·Жіночі права: крок за кроком
·І в Канаді будуть наші
·Львів туристичний

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Центрвиборчком має оголосити старт
·Африканський монстр потрапив у Дніпро?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемогла опозиція
·Операція "Вісла-2"
·Або ми знищимо тероризм, або він нас
·"Гуманна" біологічна зброя
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·Міліція "плакалася" депутатам
·Права людини не мають кордонів
·ХРОНІКА

АРТ-ПОСТУП
·Вистава без жанру
·Магнієвий спалах
·Останній марш
·Придумати простір образу
·Сучасна музика вимагає співтворця
·АНОНС

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чергова дірка в Outlook Express 5.0, 5.5 і 6.0
·Чи сумісна ваша система з Windows XP?
·Nintendo попросили покрити недостачу
·Нова LAN від Sony i TDK
·РС-NEWS
·Napster бореться за свої права
·Mac OS X 10.1 з'явиться цього тижня
·180-ГБайтні диски від НР

СПОРТ-ПОСТУП
·Шевченко заговорив
·На Польщу - без Реброва, Парфьонова та Левицького
·ФУТБОЛ
·Відставку Прокопенка не прийнято
·Стартувала НХЛ

ПЛІТКАРСЬКИЙ ПОСТУП
·Казочка про Ніколь

КІНОПОСТУП
·Стенлі Кубрик не помер
·Пенелопа Круз боїться, що не зможе встояти
·Місто, країна, поцілунок
·Цифрове кіно не переможе

НАША АФІША
·НАША АФІША
·Сьомий міжнародний фестиваль сучасної академічної музики "Контрасти"

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·КАЛЕНДАР
·Медіальні змаги