"Карпати" знову вийшли на третю сходинку
ВИЩА ЛІГА
Роман ДОРОШ
Для “Карпат” матч у Дніпропетровську мав дуже важливе значення: у цій зустрічі вирішувалася доля третього місця у першому колі.
Львів’яни прибули до Дніпропетровська після двох важких матчів з лідерами української першості: “Шахтарем” та “Динамо”, в яких “Карпати” зазнали двох поразок. “Дніпро”, у свою чергу, повернувся до рідного міста після виснажливого матчу Кубка УЄФА проти італійської “Фіорентини”. Саме через цю зустріч матч цього туру був перенесений на 30 вересня. А сам матч дав остаточну відповідь, що “Карпати” є головними претендентами на бронзові нагороди. Та про все за порядком.
Чемпіонат України. Вища ліга. 12-й тур.
“Дніпро” (Дніпропетровськ) – “Карпати” (Львів) – 0:1 (0:1)
“Карпати”: Тлумак – Леськів, Вільчинський, Чернов – Вовчук, Даниловський, Лучкевич (Донець), Толочко, Хома – Швед (Грегуль), Аньямке (Онисько)
Гол: 0:1 Чернов, 9'
Попереджені: Леськів, Чернов, Аньямке, Грегуль
Перший тайм звітного матчу минув за повної ігрової та територіальної переваги гостей. Інколи навіть було незрозуміло, хто господар матчу. За твердженням тренерів “Карпат”, перший тайм звітного матчу став найкращим у виконанні команди Мирона Маркевича у цьому сезоні. Двічі після ударів Даниловського ворота господарів рятувала стійка. Ще кілька вигідних моментів втратили Аньямке та Швед. А єдиний гол у цій зустрічі – на рахунку Чернова, який на дев’ятій хвилині відзначився після того, як м’яч до нього потрапив від захисника.
У першому таймі господарі так і не спромоглися на жодну небезпечну атаку. А гості мали вигравати принаймні з рахунком 3:0. Та не судилося. А от у другому таймі ситуація трохи змінилася, і вже господарі більше загрожували воротам “Карпат”. Та надійно грав Тлумак. Гравці “Карпат” здебільшого грали на контратаках. На останніх хвилинах господарі пішли на штурм воріт “Карпат”.
Що більше – “Дніпро” таки зміг зрівняти рахунок. Та суддівська бригада не зарахувала взяття воріт: було положення поза грою.
Загалом же звітний матч довів, що сьогодні “Карпати” стали головним претендентом на бронзові нагороди. І це, звичайно, не може не тішити. Тепер попереду у “Карпат” залишився один “домашній” матч з маріупольським “Металургом”.
Лідери перемагають
“Динамо” (Київ) – “Ворскла” (Полтава) – 1:0 (Головко, 86')
У складі киян на воротах знову з’явився Рева. Філімонов увесь матч спостерігав за матчем з лави запасних. Кияни лише на останніх хвилинах змогли-таки “дотиснути” полтавців – відзначився захисник Головко. Та, на жаль, у команді Лобановського не обійшлося без втрат – травми зазнав румун Гіоане.
“Шахтар” (Донецьк) – “Кривбас” (Кривий Ріг) – 3:1 (Ндіає, 30', Тимощук, 57', Бахарєв, 64' – Пономаренко, 82').
Надто дорого коштувала помилка в останньому матчі Кубка УЄФА проти болгарського ЦСКА голкіперові донеччан Юрієві Вірту та нігерійцю Айзеку Окоронкво. Перший взагалі не з’явився на матчі, навіть у запасному складі, а другий вийшов лише наприкінці другого тайму. А загалом ця зустріч склалася для донеччан доволі легко, і їхня перемога стала цілком заслуженою. Проте цього разу за матчем спостерігало значно менше глядачів, ніж завжди. Останні зустрічі донеччан на міжнародній арені не могли не вплинути негативно на глядацьку аудиторію. Як наслідок – напівпорожні трибуни. А взагалі у Донецьку все більше ширяться чутки про призначення нового головного тренера. Подейкують, що серед кандидатів є італієць Арігго Саккі та румун Мірча Луческу. Проте наразі у клубі ніхто цієї інформації не підтвердив. Та, здається, всі розуміють, що звільнення Віктора Прокопенка неминуче.
Результати решти матчів:
“Таврія” (Сімферополь) – ЦСКА (Київ) – 1:2 (Котюк, 83' – Білозор, 4', Ткаченко, 19').
“Металург” (Маріуполь) – “Металург” (Донецьк) – 4:2 (Рикун, 12', Молокуцько, 16', 79', Булгаков, 64' – Шищенко, 31', 90' з пенальті).
“Поліграфтехніка” (Олександрія) – “Закарпаття” (Ужгород) – 4:2 (Чуйченко, 5', Жилін, 52', Бабич, 62', Іванов, 66' – Щекотилін, 4', Продан, 9').
“Металург” (Запоріжжя) – “Металіст” (Харків) – 1:0 (Микуляк, 77')
|
|