BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 28 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Польський кордон не повинен стати завісою

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Ігор ПИЛИПЧУК

У рамках ХІ Економічного форуму країн Центрально-Східної Європи, що проходив у Криниці (Республіка Польща), прем’єр-міністри – Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини – взяли участь у підписанні документів “Вишеградської четвірки”. На жаль, з боку словацького прем’єр-міністра були спроби перешкодити участі Анатолія Кінаха.

Іноді складається враження, що деякі лідери центральноєвропейських держав вважають вступ України до Європейського Союзу окремо, без Росії, передчасним. Це далеко не так. Важко не погодитися з професором Богданом Осадчуком, що Росія є євроазіатською державою, а Україна – європейською. То ж Україна мусить сама прямувати до об’єднання з Європою. І коли на Форумі російські представники запитували прем’єр-міністра Анатолія Кінаха, чому він спрямовує інтеграцію України в бік “Вишеградської четвірки”, Євросоюзу, а Росія десь загубилася на карті, то він відповів, що Росія залишається на своєму місці, але Україна проводитиме не проросійську, а проукраїнську політику. Дуже хотілося б, щоби ця заява отримала своє втілення у конкретних справах.

Присутність на форумі чотирьох президентів (Польщі, Чехії, Литви та Молдавії) і п’яти прем’єр-міністрів (у т.ч. й України), засвідчили про важливість об’єднання Європи. До речі, цьогоріч Молдова займала таку ж позицію, як Україна 3-4 року тому: слухати, придивлятися – і визначатися. Усі були дуже здивовані, коли президент Воронін свою вітальну промову і виступ виголосив молдавською мовою.

Надзвичайно важливим в тих об’єднавчих процесах є значення Львова та міжнародного бізнес-форуму, який відбудеться тут в кінці жовтня. Парламентська група “Україна-Польща” братиме у цьому форумі активну участь. Як політик і парламентарій я прагну, аби під час його роботи були зроблені принципові кроки до економічної інтеграції західноукраїнського регіону в Центральну Європу, що стане першим кроком до європейської інтеграції цілої України.

Стратегічно провідними для розбудови Центральноєвропейського регіону на найближчу перспективу мають стати політичні і економічні відносини Україна-Польща. На мою думку, навіть після вступу Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини до Євросоюзу – Центральноєвропейський регіон зберігатиме свою відносну окремішність.

Звідси – важливе значення для економічного і політичного розвитку України завершення будівництва і введення у дію нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ. Як відомо, саме українсько-польська парламентська група торік ініціювала фінансування цього нафтопроводу з державного бюджету України в 2001 році. Ми і надалі відстоюватимемо фінансування будівництва нафтопроводу, щоб, згідно із заявою прем’єр-міністра Анатолія Кінаха, у І кварталі 2002 року через нафтопровід пройшло 9 млн. тонн нафти, а за весь рік – 40 млн. тонн. Це реальні кроки на шляху економічної незалежності України.

Надзвичайно важливо, аби Польща обрала найпростіший візовий режим на кордоні з Україною. Цього режиму від поляків вимагають європейці, але наш кордон не повинен знову стати “залізною завісою”, за якою ми жили 70 років. Більше того, я переконаний, що доклавши певних зусиль, ми зможемо дійти згоди навіть про єдину українсько-польську митницю.

Ще один аспект поглиблення співпраці України та Польщі – військовий. Маємо приклад українсько-польського батальйону. Але йдеться про зміцнення співпраці між польськими і українськими збройними силами – на противагу фактичному нівелюванню української військової незалежності внаслідок російсько-українських взаємин останнього часу, які перетворюють наші збройні сили на підрозділ російських. Приклад – святкування Дня Російського Чорноморського флоту в Севастополі за участю ВМС України.

На військовому параді під час святкування 10-річчя Незалежності України президента України весь час показували поряд із президентом Росії, який, згідно з протоколом, мав стояти серед гостей.

Натомість оцініть гумор Александра Кваснєвського, який на запитання, чому його не було на параді, відповів так: “Я – тільки сержант, і був разом із вами на відкритті пам’ятника Незалежності, а Путін – полковник, він приймає танки. Я танків не люблю...” Це, на мою думку, надзвичайно розумна порада українським політикам і керівникам силових відомств з приводу того, як будувати свої відносини з Росією та Європою.

Автор – народний депутат України, голова українсько-польської парламентської групи

POSTUP - ПОСТУП
№148 (806),
28 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Золота лихоманка
·Масакра в земельному парламенті
·Я пишу тобі листа

ПОГЛЯД
·Ви вважаєте Україну європейською державою?
·ФОРУМ І МИ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Трамваї ходитимуть лише зранку і ввечері
·"Дискусії навколо пам""ятника Данилові Галицькому"
·Автомобілі для "нових" українців ввозяться незаконно
·Заблукати в трьох соснах
·Невизначене громадянство Ющенка

НАША СТОЛИЦЯ
·КРАЄВИД
·Неповносправні знайдуть місце в житті
·Наркотичний бізнес
·Японські та німецькі підприємці цікавляться ПЕК Львівщини

ПОСТУП З КРАЮ
·Я пишу тобі листа
·Міністра Станік відправляють в заслання
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Масакра в земельному парламенті
·Дорогий хліб - дешевий опіум
·"Бурштиновий лис" після "Необхідного врожаю"
·"Хрещений батько" по-японськи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Золота лихоманка
·Не був, не брав участі, не притягувався...
·Інвестиційна активність
·Польський кордон не повинен стати завісою

НАС 800 ТИСЯЧ
·Поляки у Львові

АРТ-ПОСТУП
·Зосереджений Пітер Брук
·Франсуаза Саган торгувала дружбою з Міттераном
·Україна вирішила передати Німеччині архів Баха
·Опубліковано шот-лист англійського "Букера"

АВТО-ПОСТУП
·АВТО-НОВИНИ
·Помий мене!
·АВТО-НОВИНИ

СПОРТ-ПОСТУП
·На екваторі наше "Динамо" - аутсайдер
·Мабуть, бути тільки відомим боксером - замало
·Пустовойтенко проти Суркіса: друга серія
·СПОРТ-БЛІЦ
·Атлети теж можуть бути кандидатами наук

ПОСТ-FACTUM
·у суботу в поступі
·КАЛЕНДАР
·Бйорк більше не співає у темряві