BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 28 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Центральна Азія – союзник США

Призупинено наступ військ коаліції, яка протистоїть талібам на півночі Афганістану. Про це повідомило радіо “Свобода”. За деякими даними, у районі міста Мазарі Шаріф сили Північного альянсу зустріли запеклий спротив талібів. Але не підтвердилися недавня інформація про загибель одного з лідерів альянсу — Абдурашида Дустума. Відбулася телефонна розмова президентів США та Казахстану — Джорджа Буша та Нурсултана Назарбаєва. Другий висловив готовність надати повітряний простір країни американським літакам з гуманітарними і технічними вантажами, якщо операція в Афганістані все ж розпочнеться. Президент Узбекистану Іслам Карімов, виступаючи на національному телебаченні, заявив, що його держава готова відкрити повітряний простір Сполученим Штатам для транспортування гуманітарних вантажів. За це він вимагає у Вашингтона та ООН гарантій безпеки. Міністр оборони Таджикистану Шералі Хайруллаєв зустрівся вчора з тимчасовим повіреним у справах США в Душанбе Джеймсом Баунером. Хайруллаєв заявив, що країна організує обмін інформацією з Америкою в царині боротьби з міжнародним тероризмом і релігійним екстремізмом.


Папа завершив візит до Вірменії

Папа Римський Іван Павло ІІ учора, в останні день свого візиту до Вірменії відслужив службу Божу в храмі Ечміадзин. Понтифік виступив із проповіддю, у якій наголосив на важливості союзу римо-католицької та вірменської апостольської церков. Потім відвідав монастир Хор Вірап, зведений на місці ув’язнення Святого Григорія Просвітителя, який запровадив у Вірменії християнство.


ПАРЄ в боротьбі з терористами

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо боротьби з тероризмом. Закликаючи до солідарності зі Сполученими Штатами Америки, депутати підкреслили, що при цьому слід уникати невинних жертв. Про це повідомило радіо Deutsche Welle. ПАРЄ вважає, що будь-які військові дії проти терористів мають відповідати нормам міжнародного права. Їх повинна санкціонувати Рада безпеки ООН. При цьому слід стерегтися, аби не постраждало цивільне населення. Депутати підкреслили, що відповідь на теракти в США не має бути спрямована проти релігійних чи етнічних громад. Асамблея підтримала ідею підписання міжнародної конвенції боротьби з тероризмом і закликала країни СНД, Євросоюз і ОБСЄ до тісної співпраці. Автор доповіді про боротьбу з тероризмом, британський депутат Террі Девіс зазначив: “Ми повинні гарантувати, що міжнародна солідарність не перетворить світову спільноту на суд Лінча. Словом, ми не дозволимо, щоби наші дії визначалися емоціями”. Окремі депутати пропонували також посилити боротьбу з нелегальною міграцією.


Відбитки пальців для отримання візи

Для того, щоб отримати німецьку візу, бажаючі в’їхати до ФРН у майбутньому залишатимуть свої відбитки пальців. Про це повідомила в четвер газета Bild з посиланням на комісію з внутрішніх питань Бундестагу. Міністр внутрішніх справ Німечмини Отто Шіллі сподівається, що це посприяє ефективному переслідуванню терористів. Аби реалізувати таке нововведення, посольства Німеччини обладнають спеціальними електронними сканерами, які зчитуватимуть відбитки пальців у тих, хто подає заяву на отримання візи.


Знову стрілянина на Близькому Сході

Одного палестинця було вбито та принаймні ще десятьох поранено під час перестрілки з ізраїльськими вояками на Західному березі Йордану. Палестинські сили безпеки звинувачують Ізраїль у проникненні вглиб їх території на 200 метрів — неподалік від табору біженців поблизу міста Рафа (це поруч із єгипетським кордоном). Цей район добре відомий тим, що ізраїльтяни тут часто зносять бульдозерами будинки на тій підставі, що вони використовуються палестинцями як прикриття: звідти вояки стріляють по ізраїльських патрулях.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (806),
28 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Золота лихоманка
·Масакра в земельному парламенті
·Я пишу тобі листа

ПОГЛЯД
·Ви вважаєте Україну європейською державою?
·ФОРУМ І МИ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Трамваї ходитимуть лише зранку і ввечері
·"Дискусії навколо пам""ятника Данилові Галицькому"
·Автомобілі для "нових" українців ввозяться незаконно
·Заблукати в трьох соснах
·Невизначене громадянство Ющенка

НАША СТОЛИЦЯ
·КРАЄВИД
·Неповносправні знайдуть місце в житті
·Наркотичний бізнес
·Японські та німецькі підприємці цікавляться ПЕК Львівщини

ПОСТУП З КРАЮ
·Я пишу тобі листа
·Міністра Станік відправляють в заслання
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Масакра в земельному парламенті
·Дорогий хліб - дешевий опіум
·"Бурштиновий лис" після "Необхідного врожаю"
·"Хрещений батько" по-японськи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Золота лихоманка
·Не був, не брав участі, не притягувався...
·Інвестиційна активність
·Польський кордон не повинен стати завісою

НАС 800 ТИСЯЧ
·Поляки у Львові

АРТ-ПОСТУП
·Зосереджений Пітер Брук
·Франсуаза Саган торгувала дружбою з Міттераном
·Україна вирішила передати Німеччині архів Баха
·Опубліковано шот-лист англійського "Букера"

АВТО-ПОСТУП
·АВТО-НОВИНИ
·Помий мене!
·АВТО-НОВИНИ

СПОРТ-ПОСТУП
·На екваторі наше "Динамо" - аутсайдер
·Мабуть, бути тільки відомим боксером - замало
·Пустовойтенко проти Суркіса: друга серія
·СПОРТ-БЛІЦ
·Атлети теж можуть бути кандидатами наук

ПОСТ-FACTUM
·у суботу в поступі
·КАЛЕНДАР
·Бйорк більше не співає у темряві