BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 28 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

АВТО-НОВИНИ

Японська компанія Toyota представила новий експериментальний автомобіль, дружній щодо навколишнього середовища – Toyota ES3. Ця модель (хоч вона й оснащується звичайним двигуном внутрішнього згоряння) може похвалитися невеликою витратою палива і низьким вмістом шкідливих речовин у вихлопних газах. На Toyota ES3 встановлюється турбодизель із прямою подачею палива, який витрачає всього лише 2,7 літра на сто кілометрів шляху. Настільки високих результатів фахівцям Toyota вдалося досягти поєднанням кількох прийомів. По-перше, вагу автомобіля знизили до 700 кілограмів за рахунок широкого використання алюмінієвих і пластикових деталей у виготовленні кузова. По-друге, витрата палива знижується через гарні аеродинамічні властивості автомобіля. Крім цього, Toyota ES3 одержала нову систему управління двигуном, що глушить мотор під час зупинок, і це теж позитивно позначилося як на витраті палива, так і на чистоті вихлопу, особливо під час інтенсивного руху. Каталітичний нейтралізатор газів нового покоління також істотно знижує вміст шкідливих речовин у вихлопі. Хоча новинка й представлена як експериментальний зразок, представники компанії називають її “автомобілем найближчого майбутнього”.


Французька компанія Renault визнала, що в її 16-клапанних двигунах об’ємом 1,4 і 1,6 літра є проблеми. Ці мотори встановлюються на моделі Renault Clio і Megane, покупці яких іноді скаржилися на сильну вібрацію і нестабільну роботу силового агрегату. Представники Renault заявили, що інженери роблять усе можливе для того, щоби вирішити цю проблему. Як тільки рішення буде знайдено, всі власники автомобілів зі згаданими двигунами одержать повідомлення від найближчого сервіс-центру. Природно, що усі роботи будуть проведені безкоштовно. Як заявили в компанії Renault, несправність, швидше за все, пов’язана з тим, що паливна апаратура цих 16-клапанних двигунів викликана прагненням інженерів до мінімуму зменшити виділення викидів у навколишнє середовище. Як наслідок, у двигун надходить мінімальна кількість палива, необхідна для його роботи в нормальному режимі. Але в холодну погоду це призводить до бензинового голоду мотора, що працює з перебоями, поки не досягне оптимальної робочої температури.


Англійська компанія Land Rover повідомляє про намір у найближчі два роки істотно знизити витрати виробництва за рахунок переходу на комплектуючі концерну Ford, якому з минулого року належить цей відомий виробник позадорожників. За словами керівництва Land Rover, здійснюватиметься поступовий перехід з деталей BMW на комплектуючі Ford. Це рішення цілком відповідає стратегії американського концерну, орієнтованої на зниження загальних витрат і на уніфікацію деталей і навіть платформ. “Ми збираємося в найближчі два роки істотно знизити витрати,” – заявив представник Land Rover. А деякі аналітики не виключають і можливості використання в майбутньому платформ компанії Ford. На їхню думку, це може стати ще одним джерелом істотного зниження витрат. У Land Rover відзначають, що цього року компанія ще залишатиметься збитковою. Однак уже в наступному році ситуація може змінитися. На думку керівництва англійської компанії, у цьому їй допоможе активне просування продукції Land Rover на американському ринку, де до кінця року відкривається 20 нових дилерських центрів.


Розроблена у Фінляндії система електронної черги Transinex спрямована як на розвантаження черги вантажівок на кордоні, так і на полегшення долі їх водіїв. Інтерфейс користувача системи нескладний: водій повідомляє на кордон по мобільному телефону про намір перетнути кордон й отримує текстовим повідомленням номер своєї черги і приблизний час перетину кордону. За годину до перетину кордону водій отримує також у формі повідомлення SMS підтвердження часу його прибуття на КПП. І тепер водії зможуть чекати своєї черги в більш комфортабельному місці, ніж ланцюжок вантажівок перед шлагбаумом. Нова система також дозволить уникнути скупчення на кордоні великої кількості транспортних засобів.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (806),
28 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Золота лихоманка
·Масакра в земельному парламенті
·Я пишу тобі листа

ПОГЛЯД
·Ви вважаєте Україну європейською державою?
·ФОРУМ І МИ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Трамваї ходитимуть лише зранку і ввечері
·"Дискусії навколо пам""ятника Данилові Галицькому"
·Автомобілі для "нових" українців ввозяться незаконно
·Заблукати в трьох соснах
·Невизначене громадянство Ющенка

НАША СТОЛИЦЯ
·КРАЄВИД
·Неповносправні знайдуть місце в житті
·Наркотичний бізнес
·Японські та німецькі підприємці цікавляться ПЕК Львівщини

ПОСТУП З КРАЮ
·Я пишу тобі листа
·Міністра Станік відправляють в заслання
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Масакра в земельному парламенті
·Дорогий хліб - дешевий опіум
·"Бурштиновий лис" після "Необхідного врожаю"
·"Хрещений батько" по-японськи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Золота лихоманка
·Не був, не брав участі, не притягувався...
·Інвестиційна активність
·Польський кордон не повинен стати завісою

НАС 800 ТИСЯЧ
·Поляки у Львові

АРТ-ПОСТУП
·Зосереджений Пітер Брук
·Франсуаза Саган торгувала дружбою з Міттераном
·Україна вирішила передати Німеччині архів Баха
·Опубліковано шот-лист англійського "Букера"

АВТО-ПОСТУП
·АВТО-НОВИНИ
·Помий мене!
·АВТО-НОВИНИ

СПОРТ-ПОСТУП
·На екваторі наше "Динамо" - аутсайдер
·Мабуть, бути тільки відомим боксером - замало
·Пустовойтенко проти Суркіса: друга серія
·СПОРТ-БЛІЦ
·Атлети теж можуть бути кандидатами наук

ПОСТ-FACTUM
·у суботу в поступі
·КАЛЕНДАР
·Бйорк більше не співає у темряві