BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 28 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Помий мене!

Як найкраще тримати свій автомобіль в чистоті

ПОРАДИ

Світлинa з архіву “Поступу”

Запам’ятаєте, що й автомобілю дуже шкідливо тривалий час очікувати на процедуру миття, а надто після тривалої їзди по мокрій і брудній дорозі. Бруд підступний: він здатний проникати у фарбу, завдаючи шкоди покриттю. Однак мити автомобіль потрібно за правилами. Найкраще мити кузов холодною чи теплою водою з додаванням автошампуню. Деякі автолюбителі від зайвої ретельності чи для прискорення процесу намагаються мити автомобіль струменем води під тиском. Не робіть так; більше того, постарайтеся пояснити їм, що такий спосіб миття шкідливий. Шкідлива й інша крайність – коли дуже охайний автолюбитель, не сміючи виїхати на брудному автомобілі, нашвидкуруч, без води, стирає пил і бруд ганчіркою.

Найбільш оптимальний варіант миття автомобіля є таким: вам знадобляться водопровід і шланг, одягнутий на кран; у цебрі приготуйте 6-7 л миючого розчину (розвести у воді автошампунь); мити найкраще щіткою з м’яким ворсом, тому що ганчірка чи поролонова губка затримують на собі піщинки, які обов’язково залишать сліди; необхідно рясно змочити брудний кузов водою зі шланга, бруд при цьому розм’якшується і легко змивається; починаючи з даху, нанести щіткою миючий склад, одночасно змочуючи змивані поверхні водою; не шкодуючи води, змити сліди миючого розчину, інакше окремі компоненти автошампуню можуть шкідливо впливати на лакофарбове покриття. Пам’ятайте при цьому, що автошампунем особливо захоплюватися не варто, тож застосовуйте його не частіше 2-х разів на місяць. Після мийки автомобіль варто протерти насухо. Річ у тім, що краплі, висихаючи, залишають сліди. Краплі будуть особливо небезпечними, якщо раптом визирне сонце. У такій ситуації крапля працює як лінза: збираючи сонячні промені в пучок, вона “жалить”, залишаючи мітки.

Хоча про це багато хто й сам здогадується, все-таки нагадуємо, що на сонці чи відразу після зупинки автомобіль мити не слід, тому що різкий перепад температур може порушити лакофарбове покриття. Буває, однак, коли необхідний і струмінь води під тиском. Узимку, коли дороги посипають сіллю, ваш автомобіль виявиться “просоленим”. Добре промийте днище, ніші передніх і задніх коліс. Цю операцію необхідно проводити відразу ж, як тільки перестануть “солити” дороги.

Полірування кузова

Не випадково випускається й продається велика кількість різноманітних полірувальних засобів.

Полірування – дуже важлива ланка в ланцюгу заходів щодо продовження життя автомобіля. Фахівці класифікують полірування як створення різними способами рівної гладкої поверхні.

Автомобіль блищить після полірування, але це суто естетичний бік питання. Головне ж полягає в тому, що полірувальні засоби перепиняють шлях волозі та шкідливим домішкам, а значить, вірно служать кузову. Але замало просто нанести полірувальний засіб на висушений кузов. Самі воскові плівки (полірувальні засоби роблять, як правило, на основі воску) майже завжди матові, а тому, щоб автомобіль заблищав під променями сонця, треба посилено попрацювати, добре розтерти нанесений засіб. Механіка цього процесу така: розтираючи поверхню м’якою тканиною (найкраще – фланеллю), ми ніби втираємо засіб у пори й мікротріщини, одночасно розгладжуючи поверхневу плівку. Тепло, що утвориться при розтиранні, оплавляє поверхню, а абразивні частинки, які входять до складу поліролів, вирівнюють наявні нерівності. Таким чином, на поверхні кузова створюється захисний шар. Цей захисний шар служить також своєрідним регулятором перепадів температур.

Якщо кузов регулярно мити й полірувати, автомобіль буде вам довіку вдячний. По-перше, кузов зберігається довше – і це економічно вигідно. По-друге, поліпшуються аеродинамічні якості автомобіля за рахунок зменшення тертя, а отже, зменшується й витрата палива. По-третє, бруд і вода, не маючи зчеплення з поверхнею, скочуються, тож автомобіль менше забруднюється. І це лише частина переваг полірування, а список їх, напевно, можна продовжити.

Полірувальні препарати поділяються на поліролі “для нових покриттів”, “обвітрених покриттів” і “старих покриттів”. Коментарі начебто зайві, однак існують деякі відмінності. Оскільки нові покриття гладкі, блискучі, без подряпин і мікротріщин, то роль покриття полягає в одержанні міцної захисної плівки. Вона, як правило, витримує кілька (п’ять-шість) мийок, добре відштовхує воду – коротше кажучи, забезпечує гарні умови, щоби стан лакофарбового покриття не порушувався. Але проходить час – і ви раптом зауважуєте, що зусилля, докладені при поліруванні, не забезпечують колишнього блиску. Створюється враження, що в кузова виробився імунітет до поліролю “для нових покриттів”. Зазвичай такий стан речей настає після 2-3 років. Корективи в ці умовні терміни можуть внести умови експлуатації й збереження. Втрата колишнього блиску – не що інше, як результат окислювання й руйнування поверхневого шару. “Поліролі для обвітрених покриттів”, крім усіх необхідних компонентів для забезпечення захисної плівки, містять і м’який абразив, що є основним чистильником. Обробивши кузов цим засобом, домігшись основної мети – видалення окисленого шару, знову можна використовувати поліроль “для нових покриттів”, щоби зафіксувати зроблене.

балансировка карданов

Дивишся іноді – й бачиш: автомобіль – древній, а блищить, немов тільки що пофарбований. Це результат регулярних маніпуляцій поліролями для старих і нових покриттів. Поверхневий шар фарби за довгі роки зруйнувався, утворилися тріщини, але завзята й розумна праця зробила свою справу.

Звичайно, такі поверхні полірують у кілька прийомів. Верхній шар, який зруйнувався, знімає поліроль “для старих покриттів”, до складу якого входять тверді абразивні композиції. Цей абразив виконує чорнову роботу. Допомагає йому розчинник, що входить до складу поліролю. Варто нагадати, що надійним захистом плівки цей поліроль не забезпечує, тому далі поверхню обов’язково обробляють засобами, що консервують.

Поліруючи кузов автомобіля, варто пам’ятати основне: необхідно одержати не липку, рівну, блискучу захисну плівку. Її не одержиш якщо кузов погано вимитий. Її важко одержати, якщо засіб нанесено товстим шаром, якщо він пересушений чи недосушений. Інструкція на препарат повідомляє про умови нанесення. Дотримуючись її, ви отримаєте поверхню, що не буде мати розводів, слідів від дотику, до неї не буде прилипати пил.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (806),
28 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Золота лихоманка
·Масакра в земельному парламенті
·Я пишу тобі листа

ПОГЛЯД
·Ви вважаєте Україну європейською державою?
·ФОРУМ І МИ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Трамваї ходитимуть лише зранку і ввечері
·"Дискусії навколо пам""ятника Данилові Галицькому"
·Автомобілі для "нових" українців ввозяться незаконно
·Заблукати в трьох соснах
·Невизначене громадянство Ющенка

НАША СТОЛИЦЯ
·КРАЄВИД
·Неповносправні знайдуть місце в житті
·Наркотичний бізнес
·Японські та німецькі підприємці цікавляться ПЕК Львівщини

ПОСТУП З КРАЮ
·Я пишу тобі листа
·Міністра Станік відправляють в заслання
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Масакра в земельному парламенті
·Дорогий хліб - дешевий опіум
·"Бурштиновий лис" після "Необхідного врожаю"
·"Хрещений батько" по-японськи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Золота лихоманка
·Не був, не брав участі, не притягувався...
·Інвестиційна активність
·Польський кордон не повинен стати завісою

НАС 800 ТИСЯЧ
·Поляки у Львові

АРТ-ПОСТУП
·Зосереджений Пітер Брук
·Франсуаза Саган торгувала дружбою з Міттераном
·Україна вирішила передати Німеччині архів Баха
·Опубліковано шот-лист англійського "Букера"

АВТО-ПОСТУП
·АВТО-НОВИНИ
·Помий мене!
·АВТО-НОВИНИ

СПОРТ-ПОСТУП
·На екваторі наше "Динамо" - аутсайдер
·Мабуть, бути тільки відомим боксером - замало
·Пустовойтенко проти Суркіса: друга серія
·СПОРТ-БЛІЦ
·Атлети теж можуть бути кандидатами наук

ПОСТ-FACTUM
·у суботу в поступі
·КАЛЕНДАР
·Бйорк більше не співає у темряві