BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

"Швидке" пиво з персикової тирси

СМАК

Віра КОНЮШИНКА

Фінські вчені знайшли спосіб скоротити процес варіння пива з одного місяця до двох діб і заощадити при цьому 40% коштів. Не виключено, що нова технологія, яка полягає у використанні тирси персикового дерева, через якийсь час потрапить як на фінські, так і на українські заводи з іноземною часткою капіталу.

Учені давно намагалися прискорити процес варіння пива, адже вже існує спосіб швидкого виробництва шампанського. Завдання полягало в тому, щоби знайти пористий матеріал, на якому могли б закріпитися дріжджові клітини. Це дозволило б збільшити площу їхнього контакту – і тим самим прискорити біохімічні процеси.

З початку 80-х років дослідження прискореного бродіння пива почав вести фінський науково-дослідний інститут VTT, який спеціалізується на біотехнологіях. Сьогодні розробка нової технології перебуває у VTT на заключній стадії. Сілья Хоум, керівник лабораторії броварництва інституту, повідомила, що відповідна основа для нанесення пивних дріжджів знайдена: учені використали тирсу персикового дерева. Фіни створили експериментальну броварню, термін пивоваріння в якій був скорочений з традиційних 28-30 днів до 30-40 годин.

Нова технологія вже вийшла за межі лабораторій. Дві компанії – Hartwall і Sinebrychoff, на гроші яких проводилися дослідження (вони виділили частину з витрачених 3,3 млн. доларів), – провели пробні варіння такого пива на своїх заводах. У Hartwall, якому належить 50% акцій у компанії BBH, що, у свою чергу, володіє такими українськими виробниками пива, як “Славутич”, “Львівська пивоварня” та інші, навіть підрахували економічну вигоду від нової технології. За словами Йорми Рассі, директора з досліджень компанії, при виробництві “швидкого” пива витрати скорочуються на 40%. Такий ефект досягається в основному за рахунок економії на видаткових матеріалах і виробничих потужностях.

Фінляндія – далеко не єдина країна, яка проводила досліди з прискореного виготовлення пива. Але вченим було дуже важко домогтися того, щоби смак нового напою дійсно подобався споживачеві. Проте фінам, схоже, вдалося зробити прорив у цьому напрямку.

Еско Пайюнен, директор з досліджень Sinebrychoff, говорить, що компанія вже організовувала фокус-групи, яким пропонувалося порівняти традиційне і “швидке” пиво. Різниці, за словами Пайюнена, учасники фокус-груп не зауважили. А Крістіан Рамм-Шмідт, президент компанії BBH, сказав, що він сам пробував нове пиво – і смак напою з тирси йому сподобався.

Незважаючи на те, що результати досліджень виглядають доволі привабливо, фіни поки що не наважуються налагодити промислове виробництво пива за новою технологією, хоч і розглядають таку можливість. Як говорить Рамм-Шмідт, компанія побоюється, що споживач ще не готовий сприйняти “швидке” пиво. Планів варити його в Україні в компанії також наразі немає. До початку варіння доведеться витратити багато часу і сил на те, щоби довести, що різниці в пиві, виготовленого за традиційною і прискореною технологіями, не існує, каже глава BBH.

Технології прискореного приготування напоїв розробляються протягом уже півстоліття. Зокрема, вчені створили метод прискореного приготування шампанського. Під тиском у спеціальних резервуарах – акротофорах – процес виготовлення ігристого вина скоротився з трьох років до трьох місяців, і тепер, за оцінками експертів виноробної промисловості, до 80% усіх ігристих вин, які продаються в Україні, виготовляється з використанням саме цього способу.

POSTUP - ПОСТУП
№145 (803),
22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Книжкове місто
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."

ПОГЛЯД
·Ви які книжки купуєте?
·Україно наша духовная

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Діти вчаться в аварійних приміщеннях
·Де у Львові центр української духовності?
·Водоканали можуть віддати в оренду
·КОРОТКО
·Пластуни з дикої природи вийшли в Інтернет
·Відкрито екуменічний центр

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тигипко ще не знайшов убивць
·Санкціями - по терористах

ПОСТУП У СВІТ
·Сараєво остерігалося американської атаки
·Через терористів подорожчають цигарки
·Новий уряд демонструє своє обличчя

МЕДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕЙДОСКОП
·Знайдено ліки від куріння
·Телехірургія: відстань не має значення

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·На чeрзі - підкорeння Марса
·Джероламо Кардано: Якщо й неправильно, то непогано придумано
·"Швидке" пиво з персикової тирси

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Переможці Восьмого Форуму видавців
·Для книги не повинно бути меж
·"Кнайпи Львова" - пораз другий
·Який зиск Львову від Форуму книговидавців?
·Сергій Писарєв: "Бамбук" - це певне електронне середовище

СПОРТ-ПОСТУП
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."
·Примхлива доля пілота: від перемоги до каліцтва...

ПОСТ-FACTUM
·у вівторок у поступі
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ
·Еліта елітарного міста