BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Санкціями - по терористах

Україна боротиметься з психічними наслідками атак на США

ТЕРОРИЗМ

Мирослава ДОВГАЛЬ

на світлині: Американський прапор опинився у диму від терактів. Можливо колись цю світлину також назвуть нагнітанням ксенофобії
Світлина AP


Україна може запровадити економічні санкції проти країн, в яких переховуються терористи. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Євген Марчук. “Зараз саме головне – знайти технології, сучасні технології. І для себе, і для нашої участі в міжнародній діяльності проти тероризму”, – заявив Марчук.

Зі його словами, Україна повинна використати фінансові можливості України, щоб всі спецслужби і дипломатичні відомства, всі інші інститути держави, громадськість, недержавні структури та політичні партії були готові брати участь у боротьбі з міжнародним тероризмом та наслідками його проявів. Євген Марчук вважає, що існуюча в Україні система організації спецслужб, які мали би запобігати подібним до тих, що були у США терактам, працює трохи краще американської. “Ми уважно аналізували, відстежували те, що робилося в США, – буквально з перших секунд. Як діяли державні інститути і загалом уся система. Повинен сказати, абсолютно не хвалячись, що у нас трохи краще”, – сказав Марчук. Секретар РНБО пояснює свою оцінку тим, що Україні довелося пройти через громадянські й вітчизняні війни, ліквідувати наслідки Чорнобильської катастрофи. Він також відзначив роль міністерства з питань надзвичайних ситуацій, яке набирає сили і має досить ефективні служби.

Що стосується висновків, які повинна зробити Україна, то Євген Марчук висловив думку, що передусім треба подивитися, як фінансуються структури, які працюють в цій сфері, починаючи від розвідки, спецслужб, Служби безпеки, антитерористичного центра для того, щоб ми могли на відповідному рівні бути здійснювати кроки аналогічні тим, що робитиме світова спільнота. Секретар РНБО не схильний називати нинішні дії американської адміністрації війною, він вважає, що це швидше операція проти світового тероризму. На думку Марчука силові акції будуть застосовуватися тільки спочатку операції, причому військові атаки робитимуть лише США. Далі, найвірогідніше, за словами секретаря РНБО, буде розгорнена дуже широка кампанія – війна спецслужб, політичних, дипломатичних і економічних механізмів проти тероризму в світі. До речі це підтверджують і слова міністра оборони США, який не назвав військового аспекту в числі головних.

Тим часом і недержавні інституції України починають виявляти значний інтерес до проблеми міжнародного тероризму – зокрема в плані боротьби з його наслідками. Експерт інституту “Республіка” Володимир Чемерис повідомив, що в країні буде створена ініціативна група “Проти війни, терору і ксенофобії” для попередження негативних тенденцій в суспільстві, пов’язаних з наслідками терористичних актів в США. Про це зокрема йшлося під час круглого столу “Теракти в Америці: нові реалії в Україні”. На думку Володимира Чемериса, це дуже вчасна ідея, оскільки в зв’язку з терактами в США можуть бути небезпечні тенденції для демократії в Україні, передусім через те, що США можуть послабити підтримку демократії в пострадянських республіках. Експерти вважають, що ще однією проблемою може стати негативна діяльність ЗМІ, які можуть нагнітати стан ксенофобії. Характерним є те, що різниця у 18 хвилин між двома терактами в будівлях Всесвітнього торгового центру Нью-Йорка могла бути розрахована якраз для того, щоби компанія CNN змогла розгорнути свій телевізійний комплекс. Планується, що до складу групи “Проти війни, терору і ксенофобії” увійдуть громадські організації й діячі.

POSTUP - ПОСТУП
№145 (803),
22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Книжкове місто
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."

ПОГЛЯД
·Ви які книжки купуєте?
·Україно наша духовная

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Діти вчаться в аварійних приміщеннях
·Де у Львові центр української духовності?
·Водоканали можуть віддати в оренду
·КОРОТКО
·Пластуни з дикої природи вийшли в Інтернет
·Відкрито екуменічний центр

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тигипко ще не знайшов убивць
·Санкціями - по терористах

ПОСТУП У СВІТ
·Сараєво остерігалося американської атаки
·Через терористів подорожчають цигарки
·Новий уряд демонструє своє обличчя

МЕДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕЙДОСКОП
·Знайдено ліки від куріння
·Телехірургія: відстань не має значення

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·На чeрзі - підкорeння Марса
·Джероламо Кардано: Якщо й неправильно, то непогано придумано
·"Швидке" пиво з персикової тирси

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Переможці Восьмого Форуму видавців
·Для книги не повинно бути меж
·"Кнайпи Львова" - пораз другий
·Який зиск Львову від Форуму книговидавців?
·Сергій Писарєв: "Бамбук" - це певне електронне середовище

СПОРТ-ПОСТУП
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."
·Примхлива доля пілота: від перемоги до каліцтва...

ПОСТ-FACTUM
·у вівторок у поступі
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ
·Еліта елітарного міста