BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

КРАЄВИД

Двоє українців зникли безвісти

Міністерство закордонних справ України отримало інформацію про те, що під час терактів у Всесвітньому торговельному центрі у Нью-Йорку 11 вересня перебував ще один громадянин України. Зараз необхідно провести ідентифікацію. З цією метою родичі українського громадянина передали зразки ДНК до поліції США. Це другий українець, який зник безвісти внаслідок терактів у США. Нагадаємо, що 13 вересня було з’ясовано, що внаслідок терактів у Нью-Йорку зник безвісти перший громадянин України. За свідченням родичів, що проживають у Нью-Йорку, на момент скоєння теракту українець мав перебувати в одному з будинків Всесвітнього торговельного центру з метою працевлаштування.


Коли суд над членами УНА-УНСО?

2 жовтня Старокиївський районний суд Києва почне попередній розгляд справи про масові заворушення 9 березня цього року у Києві, у яких звинувачуються члени УНА-УНСО. Головуючим по цій справі призначено суддю Івана Волика. Як пояснила адвокат лідера УНА-УНСО Андрія Шкіля Тетяна Монтян, згідно із нещодавно встановленим порядком провадження процесу, під час засідання 2 жовтня суддя вирішуватиме питання про підсудність справи. Крім того, він вивчатиме обвинувальний висновок щодо відповідності чинному законодавству. Зокрема, Тетяна Монтян звернула увагу на те, що стаття обвинувачення досі не перекваліфікована згідно із нормами нового Кримінального кодексу, який почав діяти з 1 вересня цього року. Вона нагадала, що у новому кодексу відсутнє покарання за масові порушення порядку, натомість передбачено лише покарання за масові заворушення, але дії членів УНА-УНСО не підпадають під таке звинувачення, зауважила адвокат. Крім того, за її словами, захист вимагатиме від суду слухання справи про масові безпорядки судом присяжних.


УКРАЇНА ОТРИМАЄ ТРАНШ

Перша частина першого траншу за Програмною системною позикою Світового банку в обсязі 150 млн. дол. надійде на рахунок Національного банку України вже через 1-2 дня, а друга частина обсягом 100 млн. дол., можливо, в листопаді поточного року. Виділення другої частини першого траншу ПСП залежатиме від просування України в реформуванні адміністративної системи, економіки, а також у питанні контролю за розподілом і використанням державних коштів. Затвердження рішення про виділення Україні коштів першого траншу ПСП є заставою отримання подальших траншів. Рішення про наступний транш ПСП обсягом 250 млн. дол. може бути прийняте в середині 2002 року.


НБУ рекомендує здавати марки та франки

Національний банк України рекомендує населенню вкласти свої заощадження готівкою у валюті країн єврозони на рахунки українських комерційних банків або обміняти їх на інші валюти у зв’язку з введенням в обіг з 1 січня 2001 р. готівкової євро. Після 1 січня обміняти готівку у валютах країн єврозони ще буде можливо, але комерційні банки нараховуватимуть за обмін комісійні у зв’язку з витратами на доставку нової готівкової європейської валюти.


ПРОБЛЕМА ТЕЛЕФОНІЗАЦІЇ ЗА 100 РОКІВ

За нинішніх темпів розвитку телефонного зв’язку в Україні знадобиться близько ста років для досягнення рівня телефонізації розвинених країн, повідомив у своєму виступі на нараді виробників телекомунікаційного обладнання голова Державного комітету зв’язку та інформатизації Станіслав Довгий. За його словами, при державній підтримці 5-6% інновацій для галузі на рівні тих капвкладень, які може виділити сама галузь, стане можливим уже наступного року збільшити обсяги введення АТС в Україні до 500 тис. телефонних номерів “Укртелекомом” (за даними С. Довгого у 1999 р. “Укртелекомом” було введено 219 тис. номерів, у 2000 р. – 225 тис.). Такі темпи введення АТС дозволять за 8 років ліквідувати чергу на телефони в Україні, яка на сьогодні становить 2,4 млн. чоловік. Для введення в дію АТС загальним обсягом 500 тис. номерів потрібні інвестиції в розмірі 1,375 млрд. грн.

POSTUP - ПОСТУП
№145 (803),
22-23 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Книжкове місто
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."

ПОГЛЯД
·Ви які книжки купуєте?
·Україно наша духовная

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Діти вчаться в аварійних приміщеннях
·Де у Львові центр української духовності?
·Водоканали можуть віддати в оренду
·КОРОТКО
·Пластуни з дикої природи вийшли в Інтернет
·Відкрито екуменічний центр

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тигипко ще не знайшов убивць
·Санкціями - по терористах

ПОСТУП У СВІТ
·Сараєво остерігалося американської атаки
·Через терористів подорожчають цигарки
·Новий уряд демонструє своє обличчя

МЕДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕЙДОСКОП
·Знайдено ліки від куріння
·Телехірургія: відстань не має значення

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·На чeрзі - підкорeння Марса
·Джероламо Кардано: Якщо й неправильно, то непогано придумано
·"Швидке" пиво з персикової тирси

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Переможці Восьмого Форуму видавців
·Для книги не повинно бути меж
·"Кнайпи Львова" - пораз другий
·Який зиск Львову від Форуму книговидавців?
·Сергій Писарєв: "Бамбук" - це певне електронне середовище

СПОРТ-ПОСТУП
·"Із днем народження, Ринате Леонідовичу..."
·Примхлива доля пілота: від перемоги до каліцтва...

ПОСТ-FACTUM
·у вівторок у поступі
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ
·Еліта елітарного міста