BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 14 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Вас переймають попередження про відключення води?

ПИТАННЯ ДНЯ

Богдан НАЗАРОВЕЦЬ
керівник секретаріату міської ради

Я вважаю, ці попередження потрібно робити, аби зайвий раз нагадати споживачам, що дармова вода давно закінчилася і за все треба платити. Єдине, що не вдалося нам, депутатам, зробити, – то це прийняти якусь програму, яка б забезпечила встановлення лічильників чи надання пільг, які відшкодували б їх встановлення. На мене особисто ці попередження впливають, як і на всіх споживачів. Прикро, коли нема ні теплої, ні холодної води. Це негативно впливає на загальний настрій. Звичайно, всі ці неузгодженості не є справою споживачів, бо проблему повинні були вирішити комунальні підприємства. Але, як завжди, все відбивається на людях.

Микола СІМУС
голова ЛОО Партії зелених України

Немає львів’янина, якого б не зачіпала проблема водопостачання. Я вбачаю в ній не тільки об’єктивні причини. Як мені задається, тут є організаційне недоопрацювання, у тому числі – стосовно підпорядкованості “Львівводоканалу” і його несамостійності. Моя сім’я невелика, тому нас ці попередження не надто переймають. Але я уявляю великі сім’ї, де є малі діти. У мене на Науковій з холодною водою ще якось можна миритися. Але скільки б ми не вчили наших дружин не набирати зайві відра, все одно пізніше їх виливають у каналізацію. Зараз ми маємо одного монополіста – “Львівводоканал”. Там живі люди, і вони стараються хоч трохи толерантно ставитися до споживача, якось працювати. Але буде інший – “Львівобленерго”. От там буде інша позиція, більш жорстка.

Артур МАЛЕЦЬКИЙ
арт-дизайнер, писанкар

Я є порядний громадянин своєї держави і нормально плачу за воду. Тому ці попередження мене обурюють. Не досить того, що тої води нема, то її ще й відключають. Їхні пояснення мені мало зрозумілі: то щось поламалося, то якісь борги. Візьміть мою розрахункову книжку і подивіться на мої борги. То у чому ж справа? Можна ж робити так, як роблять з газом і зі світлом, коли боржника відрізають – і все. Я живу в європейській державі, де кожен повинен відповідати за себе. А те, що коїться у Львові, – це ганьба!

Сергій ЧЛІЯНЦ
начальник служби інформаційного забезпечення ДАІ УМВСУ у Львівській області

Я, як і інші сумління споживачі, регулярно сплачую за воду, і всі ці попередження вважаю неправомірними. Напевно, все це стосується того прошарку людей, які перебувають за межею бідності й на свої доходи не можуть заплатити за воду. Звичайно, це не проблема “Львівводоканалу”, але її треба вирішувати, особливо якщо ми будуємо суспільство рівних можливостей. Нині ми відключимо їм воду, а завтра буде епідемія. На це є мерія і депутати... Але наскільки я знаю, найбільшими боржниками є юридичні особи і підприємства. То чому проста людина, яка, можливо, і має борг у 80 гривень, повинна нести відповідальність за тих, хто заборгував 80 чи 180 тисяч?

Василь ПАЗИНЯК
народний депутат Львівської обласної ради

Це питання надзвичайно болюче. Коли я приїжджаю до Львова, то маю дуже багато звернень від виборців. От два тижні тому мене знайшли мешканці вулиці Менцинського. Там на третьому-четвертому поверхах уже довгий час люди не можуть упіймати навіть кількох літрів води. Шукали правди і в міській раді, але нічого не вийшло. Що я можу сказати? Потрібно кардинально все міняти. Кардинально! Я не можу зрозуміти, коли мені говорять про великі заборгованості. Люди ж платять! Особисто я нічого так і не зміг добитися. Абсурд якийсь...

Ростислав БІЛОБРИВКА
головний сексопатолог міста Львова

Це катастрофа, коли такий мегаполіс позбавлений води. Люди просто відвикають від елементарної гігієни. Треба часто митися, а точніше, купатися з голови до ніг – хоча б раз у день. А коли малесенькі діти – то це біда: прати пелюшки, купати їх... Те саме – коли медичний заклад чи спеціалізоване відділення не має води. До того ж коли за якістю цю воду не те що пити не можна, а й митися нею страшно... Якби “батьки” міста вирішили цю проблему, то це було б на славу Львову. Бо я з приємністю пригадую відрядження до Києва, де вода є цілодобово. А через ці постійні попередження люди запасаються, набирають ванни, а потім цю воду просто виливають.

Оксана ВИННИЦЬКА
почесний консул Канади у Львові

Мені важко відповісти, бо то дещо банальна проблема. У мене в хаті теж не було 24 години води. Я сприймаю це фатально. Якщо ми маємо міста, то є такі речі, які в ХХІ сторіччі ми вимагаємо від міст, щоб там жити. Це інфраструктура, вода, електрика, дороги, безпека людей, пошта і так далі. Якщо є заборгованість, то треба це вирішувати. І при цьому не обов’язково мають страждати ті, хто чемно платить, правда? Але наскільки я знаю, є інші причини. Але відключення води – це не відповідь на проблему. Її треба вирішувати.

Юрій КУЖЕЛЮК
голова ЛМО Українського народного руху

Як споживача і львів’янина – надзвичайно переймають. Мало того, ці попередження носять цілком виражений фінансовий підтекст. Окрім того, ближче до виборів вони матимуть і політичний підтекст. Це може бути способом впливу на вибори у місті Львові. Тобто глобальні відключення води напередодні виборів можуть бути різновидом тиску на міського голову і міську владу.

Володимир ЯКИМЕЦЬ
учасник вокальної формації “Піккардійська терція”

У мене особисто проблем із водою взагалі немає, тому всі ці попередження ніяк на мене не впливають. Моє помешкання – коло Стрийського базару. Холодна вода є постійно, гаряча – теж, бо маю колонку. Тому не маю права говорити за всіх. І для мене дивно думати про якісь борги і так далі. Хоча у мене є друзі з Сихова, де є всі ці проблеми через відключення. От зараз я від’їжджаю в Канаду. Приїду – розкажу, як там у них із водою.

Запитував Остап ДРОЗДОВ

POSTUP - ПОСТУП
№140 (798),
14 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Вибори таки відбудуться
·Світ об'єднується проти тероризму
·У НОМЕРІ
·Обійдемося без пам'яті

ПОГЛЯД
·Вас переймають попередження про відключення води?
·ностальгія за трипіллям

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Місто могло втратити десятки мільйонів
·ФНП: конфлікт на тлі розширення?
·Опалювальний сезон розпочнеться не для всіх
·ХРОНІКА
·Аукціон переноситься
·Обійдемося без пам'яті

НАША СТОЛИЦЯ
·На свято забракло грошей
·Скидання карт перед виборами
·Студенти - без пільг на проїзд

ПОСТУП З КРАЮ
·Строгий поплатився за розстріл катера?
·Вибори таки відбудуться
·Банк "Україна" розпродують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Світ об'єднується проти тероризму
·Іракці збили американський літак
·Близький Схiд в усьому свiтi
·Ізраїль продовжує наступ
·Упійманий через 30 років
·Екологічна катастрофа

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Налякався
·Валютні спекуляції на американській трагедії
·Гладія таки вислухають
·еконовини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Стрільби львівських артилеристів
·Спомин про росіян у Львові
·Створімо духовне свято для української дитини!
·Молодь за кордоном

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Культ тіла в пустелі Невада
·Злодії скривдили Александра Македонського
·У Великобританії з'явилися монети з Гаррі Поттером
·Замок Гамлета охоронятиме ЮНЕСКО

СПОРТ-ПОСТУП
·Фішер громить усіх в Інтернеті?
·Українкам таки видали форму
·Фотоапарат врятував життя Янові Торпу
·Невдалий дебют на "Шахтарі"
·Попереду всієї Європи
·Жінки визначили сильніших ралісток

ПОСТ-FACTUM
·у суботу в поступі
·КАЛЕНДАР
·"Усе найкраще в музиці завдячує наркотикам"