BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13-19 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Спілберг міг би стати лауреатом

58-й кінофестиваль у Венеції був як ніколи політизованим і продемонстрував мало талановитих фільмів

Фестивалі

“При всій довірі до себе, яку виражає сучасна кіноіндустрія Америки, вона мусить десь глибоко таки страждати на комплекс меншовартості. Якби це було не так, хтось обов’язково сказав би Стівенові Спілбергу, що його новий фільм “Штучний розум” (A.I.) достатньо добрий для того, щоб виграти цьогорічне бієнале у Венеції і що він повинен податися у конкурсну програму.

Але Спілберг вирішив перестрахуватися і подав свій фільм як позаконкурсний, влаштувавши звичайний перегляд. Цим він поставив журі перед проблемою, бо найкращий із показаних на фестивалі фільмів не можна було нагородити”, – підводить підсумки цьогорічного кінофестивалю у Венеції, який проходив з 30 серпня до 8 вересня, німецька газета Die Welt. І продовжує свою критичну думку: “Венеція 2001 була надзвичайно політизованим фестивалем”. Протягом 10 днів фестивалю демонструвалися стрічки на суспільно-політичні теми, глибоко емоційні, у яких використовувалися всі можливі нові технології, але такого фільму, як “Штучний розум”, де емоційність та суспільно-політична актуальність вдало поєдналася із використанням нових технологій, серед представлених фільмів не було. Таку думку можна зустріти серед більшості рецензій на фестиваль, більшість із яких дуже негативна. До останнього моменту серед журі не було однозначності щодо претендентів на нагороди. І нарешті у суботу ввечері, 8 вересня, Золотого лева отримав фільм Monsoon Wedding індійської режисерки Міри Наїр. Срібного лева отримав німецький кінорежисер Ян Крюгер за кращий короткометражний фільм. Французький режисер Ерік Ромер отримав Золотого лева за життєвий і творчий шлях. Очолив журі затятий ворог Берлусконі Нанні Моретті, відповідно, фестиваль ігнорували міністри діючого уряду. І лише протягом останніх днів фестивалю голоснішими стали протести прихильників неполітичного кіно. Цьогорічний фестиваль назвали за кулісами “останнім великим кіносвятом лівих”. Політична орієнтація фільму часто була важливіша за його естетичну вартість, про що свідчить хоча б той факт, що лауреатом мало не став фільм Кена Лоача “Навігатори” (The Navigators), який неодноразово критикували за недостатню емоційність і художність образів.

На думку, німецького часопису Der Spiegel, фестиваль “продемонстрував величезну різноманітність, мало напруги і жодної кульмінації, тут панував звичайний робочий настрій. Більшість фільмів зловживали екзотичністю такого плану, що незрозуміло, чи знайдуть вони вдячну публіку хоча б десь”. Наприклад, робота сербського режисера, який за допомогою продюсера-італійця зняв фільм про громадянську війну в Ірландії у 1924 році, екранізувавши повість китайського автора. Або спроба швейцарського продюсера і бразильського режисера екранізувати албанський роман про памп у 1910 році.

У кожному разі, на фестивалі панувала “теорія компромісу”, згідно якої журі мало би погодитися на неполітичному фільмі, що повинен мати велику естетичну перевагу перед рештою фільмів. А, як однозначно стверджують критики, фільмів, перегляд яких був би більше насолодою, ніж роботою, на фестивалі було досить мало. І один із них отримав головний приз – це фільм Monsoon Wedding індійської режисерки Міри Наїр. Наїр стала відомою у 1988 році після фільму Salaam Bombay, потім вона зняла ще стрічки Mississippi Masala і Kama Sutra, після чого стала належати до тої групи кінорежисерів, які популярніші за кордоном, ніж у власній країні. Така “бездомність”, очевидно, спровокувала її зняти щось типово-індійське, так званий “Боллівуд”-фільм. Назва походить від Бомбея, де знаходиться індійський Голлівуд, що продукує щороку від 800 до 1000 фільмів, більшість яких старанно втілює у життя стереотип про благородного героя і його вродливу кохану. А при цьому багато співають і танцюють. Monsoon Wedding – це “облагороджений Боллівуд”, як написав про це хтось із критиків. У історії про весілля і непорозуміння під час підготовки до нього можна навіть цілуватися, що взагалі-то заборонено, а крім того режисерка розповідає історію про зґвалтування дитини, але при цьому не псує задоволення від перегляду фільму.

У 1951 році після перемоги на кінофестивалі у Венеції фільму “Рашемон” почався період всесвітньої популярності японських самураїв. Хто знає, можливо через півстоліття венеціанський кінофестиваль дасть поштовх до всесвітньої популярності Боллівуду.

За матеріалами німецької преси підготувала Наталка СНЯДАНКО

POSTUP - ПОСТУП
№139 (797),
13-19 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"О боже, це неймовірно!"

ПОГЛЯД
·Вам стало страшно?
·падіння Вавилона

ТЕРОР В АМЕРИЦІ
·Війна цивілізацій розпочалася
·Хроніка замаху
·Інвестори готуються до війни
·Курс долара впав через паніку
·Інвестори готуються до війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Львові представник світового банку
·Банк "Україна" перейде в іншу власність
·У Рясному-2 закрито екологічно небезпечний цех
·ХРОНІКА
·Ярослав Кендзьор узяв на себе забагато
·День міста святкуватиметься гучніше
·Фестиваль "Гальба" знову у Львові

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·"Рух" - довгобуд
·ХРОНІКА
·Представники ОБСЄ - не любителі шоу
·Безпритульні автостанції

ПОСТУП З КРАЮ
·Леся Ґонґадзе звинуватила Кучму
·Україна - лідер СНД
·Україна доповнить європейську безпеку
·КРАЄВИД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Честь Галичини у руках 134 лицарів
·ATІ анонсувала Radeon 8500DV
·Зламано формат Microsoft e-Book
·PC news
·увага!
·зворотний зв'язок
·Intel представляє продукти для бездротових мереж, створені для дому і малого офісу
·Intel подвоїть продуктивність графічних процесорів

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·Будинки є, а вулиці нема
·За вимкнення електроенергії - до суду
·ХРОНІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Київ хоче прийняти Олімпіаду
·Українці десяті
·Великий Джордан повертається
·Нічия під акомпанемент дощу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·КАЛЕНДАР
·Том Круз надто дорогий для Вуді Аллена

ТЕЛЕПОСТУП
·Кейт Вінслет розлучається після трьох років шлюбу
·У кінотеатрі "Одеон" можна потиснути руку Кейт Вінслет
·Спілберг міг би стати лауреатом
·Голмси бувають різні
·Венеціанський фестиваль в особах
·Закохана, заручена, одружена
·Сандра Баллок: Мої собаки замовляють далекі телефонні переговори

НАША АФІША
·НАША АФІША
·Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев на вулиці"
·НАША АФІША