BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Вони знову полюбили Україну

Експерти МВФ рекомендують відновити програму фінансування України

ЧИ НАДОВГО?

Фабіян ПУХ

Після представлення урядом у Верховній Раді проекту Держбюджету на 2002 рік місія Міжнародного валютного фонду на засіданні Ради директорів 20 вересня буде рекомендувати відновити програму фінансування України. Намір місії МВФ відновити співробітництво з Україною дозволить нашому уряду реалізувати угоду про реструктуризацію боргів Паризькому клубу і отримати нові кредити Світового банку.

Як заявила глава місії МВФ Джуліан Беренгаут, місія констатувала, що Україна виконує попередні умови поновлення фінансування відповідно до раніше досягнутих домовленостей. Вона також сказала, що обговорила з урядом проект державного бюджету на 2002 рік і вважає, що запланований рівень прибутків (57,1 млрд. грн. зведеного бюджету) і дефі–циту (1,7% ВВП) є прийнятним. За її словами, невирішеним залишається питання публікації даних про роботу газового сектора України. “Але ми очікуємо, що це питання буде вирішене протягом кількох наступних днів,” – сказала Дж.Беренгаут.

Експерти називають дуже високими шанси, що рада директорів МВФ у вересні прийме позитивне рішення про поновлення програми, загальний обсяг якої складає 2,6 мільярда доларів. “Виходячи з попереднього досвіду, якщо питання виноситься на засідання ради директорів, це означає, що воно буде підтримане,” – вважає заступник директора незалежного Міжнародного центру перспективних досліджень Гліб Вишлінський. Очікується, що Україні відразу ж будуть виділені приблизно 375 мільйонів доларів.

Кредити МВФ, які традиційно надходять у розпорядження Національного банку, призведуть до збільшення резервів НБУ і сприятимуть підвищенню кредитного рейтингу України, що є необхідною умовою для залучення іноземного капіталу в економіку країни, вважають експерти.

Міністр фінансів Ігор Мітюков після зустрічі уряду з місією МВФ сказав, що засідання керівництва Світового банку, як і очікувалося раніше, також відбудеться 20 вересня і на ньому буде затверджено нову трирічну програмну системну позику для України. За словами Мітюкова, у держбюджеті на цей рік передбачені кредити Світового банку на 250 мільйонів доларів, і Мінфін розраховує отримати 150 мільйонів доларів одразу ж після рішення ради директорів, а ще 100 мільйонів доларів – у жовтні.

У липні уряд підписав угоду з Паризьким клубом про реструктуризацію на 12 років 580 мільйонів доларів боргів країнам-кредиторам. Як раніше відзначав міністр фінансів, для того, щоб угода набрала чинності, повинна бути відновлена програма МВФ. Після цього Україна зможе підготувати конкретні двосторонні угоди з кожною із п’яти країн-кредиторів.

Глава департаменту валютного регулювання Національного банку Сергій Яременко сказав, що у випадку поновлення кредитів МВФ НБУ вдасться до кінця цього року наростити обсяги валютних резервів до 2,5 мільярда доларів і це стане найвищим показником за десять років незалежності України.

Водночас подальше збільшення валютних резервів підвищить рейтинг України в очах іноземних інвесторів. “На Україні відчувається нестача капіталу, і якщо будуть великі резерви, це означатиме, що буде нижчий ризик, вищий рейтинг, і можна буде порушити питання, наприклад, про корпоративні облігації (на зовнішніх ринках),” – говорить Гліб Вишлінський.

За його словами, зараз, коли в Європі відбувся чіткий поділ країн, що розвиваються, на тих, які вступають у ЄС, і тих, які не потрапили в це коло, Україні дуже важко привернути до себе увагу інвесторів. “Дуже прагматичні та раціональні висловлювання МВФ, звичайно, не достатня, але дуже важлива умова, щоб спробувати це ставлення змінити”, – каже Вишлінський. Як раніше заявив міністр економіки Олександр Шлапак, уряд розраховує, що в економіку України в 2002 році надійде 1,05 мільярда доларів нових прямих іноземних інвестицій. За всі попередні десять років країні ледь вдалося одержати 4,06 мільярда доларів.

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії