BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

"Одеса-Броди" до Гданська

Польща ще раз підтвердила свою зацікавленість в українському нафтопроводі

НЕ ЕКОНОМІКА

Тарас СМАКУЛА

Польща має намір до 2004 року продовжити до Гданська нафтопровід “Одеса-Броди”, про це заявив прем’єр-міністр Польщі Єжи Бузек під час спільної прес-конференції з українським прем’єром Анатолієм Кінахом на економічному форумі в польському місті Криниця-Гурська.

Нагадаємо, що йдеться про той самий нафтопровід “Одеса-Броди”, “золотий стик” якого 19 серпня, напередодні Дня Незалежності, урочисто зварив Леонід Кучма і з яким в Україні пов’язують плани диверсифікації джерел постачання енергоносіїв до нашої країни. Що означає ця заява Бузека? Якщо бути до кінця чесним – майже нічого. Це уже не перша заява польських посадовців про підтримку нафтопроводу “Одеса-Броди”, відомо також, що зараз проект перебуває на стадії розробки. Єжи Бузек ще раз підтвердив, що розробка його технічно-економічного обгрунтування буде завершена до березня 2002 року.

Звідки такий скептицизм. А от звідки. Зараз “Нафтогаз України” завершує будівництво нафтотерміналу “Південний”, який разом з нафтопроводом дозволить транспортувати біля 9 мільйонів тонн нафти в рік. Тут нібито все зрозуміло: у випадку знаходження продавців і покупців Україна зможе через нафтопроводи “Одеса-Броди” і “Дружба” гнати нафту в Угорщину й Словаччину.

Будівництво ж другої черги, тобто “Броди-Гданськ”, який збільшив би пропускну спроможність української труби до 40 мільйонів тонн і дав би можливість транспортувати каспійську нафту в Північну Європу, мав би здійснювати міжнародний консорціум. Однак про створення останнього наразі нічого не відомо й навряд чи найближчим часом щось кардинально зміниться.

Є певне припущення, що чергове підтвердження будівництва нафтопроводу “Одеса-Броди” потрібне було для підвищення політичних дивідендів, наприклад, прем’єра (чи ще когось). Але до чого тут економіка...

коментар

Олег Дорожовець
редактор журналу “Газ & Нафта”

Загалом Польща ніколи й не заперечувала проти продовження нафтопроводу “Одеса-Броди” до Гданська. Тобто прем’єр Польщі Єжи Бузек лише підтвердив те, що вже раніше було відоме. Проблема от у чому: хто за це заплатить? Польща, наскільки відомо, не дуже прагне вішати це будівництво на свій бюджет. От якби його профінансував консорціум, про створення якого заявила Україна, або ж, припустімо, іноземні власники на Гданській рафінерії (нафтопереробний завод)... Наразі ж ні з першим, ні з другим нічого не відомо. Голова НАК “Нафтогаз Україна” Вадим Копилов заявив, що лише до кінця вересня будуть розроблені умови створення консорціуму, а в середині жовтня він подасть їх на розгляд іноземних компаній. Що ж до другого питання, то, зважаючи на приватизаційні проблеми на рафінерії, про зацікавлених іноземних інвесторів теж говорити не доводиться.

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії