BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Хто контролює Близький Схід?

Україна теж намагається помирити палестинців і євреїв

ІЗРАЇЛЬ

Дмитро КАНЕВСЬКИЙ, Хайфа

Зважаючи на вибухонебезпечність регіону, питання про дипломатичне посередництво незаангажованих сторін стояло на Близькому Сході дуже гостро. Навіть після закінчення французького та британського мандатів ці країни ніколи остаточно не випускали регіон зі сфери свого впливу. В останні десятиліття роль провідного посередника відігравали Сполучені Штати, а колишній президент Біл Клінтон зробив усе, аби демократизувати суворі режими деяких близькосхідних країн і, відповідно, здобути політичні дивіденди вдома, що, зрештою, виявилося надто складним процесом.

Нинішня верхівка Вашингтона на чолі із президентом-республіканцем Джорджем Бушем одразу усунулася від прискіпливого пильнування за перебігом подій у регіоні, аби скинути із себе тягар гаранта стабільності, а також для того, щоби дати можливість палестинцям та ізраїльтянам самостійно дати раду у вирішенні затяжного та кривавого конфлікту.

Посунувшись із дипломатичного олімпу, Сполучені Штати мимоволі дозволили всім охочим перехопити ініціативу. І попри те, що багато хто має сумніви в перспективності мирного посередництва в цьому регіоні, знайшлося чимало зацікавлених у ролі миротворця.

Передусім це Росія, яка досі не позбулася бажання відігравати роль “першої скрипки” будь-де у світі; а також Європейський Союз, участь якого у справі примирення ізраїльтян із палестинцями зумовлена економічними інтересами. Утім, дедалі пожвавлюється роль України на Близькому Сході. Візити українських посадовців в Ізраїль стають дедалі частішими, а делегації — щоразу більшими. В українському МЗС багато уваги приділяють подіям у регіоні, і Україна намагається переконливо втілювати власні дипломатичні ініціативи в життя. Свідченням цього є візит у Єрусалим представника українського зовнішньополітичного відомства Віктора Нагайчука, який прибув у Ізраїль за дорученням президента Кучми.

Нагайчук уже не вперше в Ізраїлі, цього разу він привіз зі собою низку документів і мирних ініціатив, розроблених у Києві. У зверненні Леоніда Кучми йдеться про те, що “останній спалах насильства, в якому щодня гинуть безвинні жертви, у тому числі і громадяни України, не може нас не турбувати. Україна здатна зробити те, що не вдавалося зробити ані Росії, ані Сполученим Штатам”.
На цьому етапі Київ докладає багато зусиль, аби відновити мирний діалог між ізраїльтянами та палестинцями. Наскільки це реально зараз, можна буде судити з результатів зустрічі міністра закордонних справ Ізраїлю Шимона Переса із лідером палестинців Ясиром Арафатом, про яку постійно говорять і не менш постійно відтерміновують.

Наразі ж становище у сфері безпеки не виявляє жодних ознак покращання. За останні кілька діб сталася низка вибухів у Єрусалимі. Кількість жертв щоразу зростає. Відповідальність за кілька терактів в ізраїльській столиці взяв на себе Народний фронт звільнення Палестини, який у такий спосіб виконує обіцянку помститися за ліквідацію ізраїльськими військовиками свого провідника Абу Алі Мустафи.

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії