BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Імовірна смерть лідера Північного альянсу

АФГАНІСТАН

Євген ГУЛЕВИЧ

За неперевіреними даними, в Душанбе помер лідер афганської опозиції, командувач сил Північного альянсу генерал Ахмад-шах Масуд, війська якого досі залишаються відданими скинутому урядові Афганістану на чолі з Бурхануддіном Раббані. Дотепер Масуд вважався останнім найзатятішим потужним противником руху “Талібан”. Масуд помер унаслідок численних поранень, які він отримав у результаті вдалого замаху на його життя. Щойно таліби почули про новину, як їхні загони почали новий штурм позицій Північного альянсу.

Уже є дві версії загибелі головнокомандувача антиталібської коаліції. За однією, авто, у якому їхав Масуд, підірвалося на міні поблизу селища Ходжа Бахаутдін, що в північній провінції Тахар. За другою — на Масуда було вчинено замах. У неділю він давав інтерв’ю групі журналістів у своїй резиденції в Ходжа Бахаутдіні, котра ретельно охоронялася його військовиками. У розпалі розмови в кімнаті пролунав гучний вибух. Як стверджують афганські джерела, бомба була у відеокамері, за допомогою якої записували розмову. Камікадзе-алжирці, які представилися тележурналістами, загинули відразу. Масуда з численними пораненнями перевезли гелікоптером до військового шпиталю в Таджикистані, де він і помер, стверджують іранські джерела й агентство ІТАР-ТАРС.

Представники Північного альянсу не квапляться підтверджувати факт смерті Масуда. Як заявив прес-секретар Північного альянсу Ваїсуддін Салік в інтерв’ю France Press, генерал Масуд отримав поранення в ногу, і його життю нічого не загрожує. У посольстві Афганістану в Таджикистані твердять, що він цілком притомний і дає розпорядження командирам військових підрозділів. Утім, після цих заяв веб-сайт інформаційного агентства іранських студентів (ISNA) повідомив, що Масуд умер дорогою до лікарні.

49-річний таджик за національністю Ахмад-шах Масуд в останні 10 років був для талібів кісткою поперек горла: завдяки його військовому досвіду та політичним зв’язкам руху “Талібан” досі не вдалося остаточно знищити сили коаліції противника на території Афганістану. А раніше, з 1979 до 1989-го, такою кісткою він був для СРСР. Його вважали одним із найнебезпечніших і найхитріших польових командирів, котрі воювали проти радянської армії. Фактично він єдиний польовий командир, який не полишав поля бою протягом усіх 20 років громадянської війни в Афганістані. Тому тепер може кардинально змінитися весь розподіл сил не лише в Афганістані, а й, певно, у всій Центральній Азії. Бо навряд чи Північний альянс спроможеться на ще одну таку впливову та досвідчену фігуру. Це означає, що талібам, радше за все, таки вдасться перемогти на своїй території Північний альянс і взяти під повний контроль увесь Афганістан, разом із тими 10%, які в ці дні ще утримують підконтрольні Масуду загони.

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії