BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Претензії та сподівання Європи

Україна сподівається на прийняття важливого рішення щодо співпраці з Євросоюзом.

ІНТЕГРАЦІЯ

Мирослава ДОВГАЛЬ

Учора в Ялті розпочався саміт “Україна — Європейський союз” за участю президента України Леоніда Кучми, глави Єврокомісії Романо Проді, верховного представника ЄС з питань зовнішніх відносин та політики безпеки Хав’єра Солани. Передбачається, що на цьому зібранні буде ухвалене політичне рішення щодо активізації співпраці України та Євросоюзу.

Без сумніву, саміт ухвалить низку документів. Однак нинішня ситуація в нашій державі навряд чи дозволяє сподіватися, що ялтинська зустріч “народить” якесь важливе політичне рішення — про конкретні дати входження України в ЄС наразі говорити не доводиться. Також навряд чи буде змінено статус України у відносинах з Євросоюзом. Одна з причин — наближення парламентських виборів: у Європі вже призвичаїлися до того, що після таких подій курс нашої держави може досить різко змінитися. Крім того, як вважає політолог Володимир Полохало, промовиста підтримка владою Александра Лукашенка на виборах президента Білорусі, значні порушення прав людини та свободи слова в Україні, узалежнення президентом Кучмою темпів євроінтеграції нашої держави від думки Росії свідчать про те, що зустріч у Ялті не стане історичним кроком до Європи: “Швидше за все, цей саміт підтримає певну видимість того, що Європа сьогодні має зацікавлення до України.

Офіційна Україна теж, із метою легітимації свого політичного режиму, грає в цю гру, яка називається європейською інтеграцією, європейським вибором...”

Тим часом Україна знову опинилася в центрі уваги Ради Європи, адже вчора в Києві розпочали роботу доповідачі моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен та Рената Вольвенд.

Доповідачі вже мали зустріч із спікером Верховної Ради Іваном Плющем. Останній переконував Ханне Северінсен та Ренату Вольвенд у тому, що Україна досягла істотного прогресу у виконанні зобов’язань перед Радою Європи за останні два роки, а все інше, за словами спікера, пояснюється тим, що за 10 років неможливо стати повністю демократичним суспільством. У свою чергу Северінсен зазначила, що в Україні дійсно сталися серйозні зміни, зокрема в економіці. Однак, за її словами, Раду Європи турбують не так ці зміни, як те, наскільки наша країна дотримується принципів верховенства права. Відтак доповідачів цікавить хід юридичної реформи в Україні, зокрема найшвидше ухвалення Цивільного, Кримінально-процесуального, Цивільно-процесуального кодексів.

Правова реформа — лише одна з проблем, яка може цікавити доповідачів ПАРЄ. І якщо представники української влади ще зможуть залагодити її, наобіцявши ухвалити всі перелічені вище закони до нового року, то набагато тяжче буде знайти порозуміння у питаннях, які стосуються ЗМІ та свободи слова. Квітнева сесія ПАРЄ вже закликала українську владу, особливо президента України, покінчити з практикою залякування і репресій опозиційних політиків та незалежної преси, вжити всі необхідні заходи для припинення нападів і загроз на адресу журналістів. Справа в тому, що візит доповідачів відбувається саме напередодні річниці зникнення Ґеоргія Ґонґадзе. Опозиційні політики обов’язково нагадають Ханне Северінсен та Ренаті Вольвенд, що ця справа досі ще не розкрита, а також наведуть приклади побиття та переслідування журналістів у регіонах. Тоді лунало багато прогнозів, що проти України будуть застосовані санкції. Теперішній візит доповідачів викликаний тим, що наприкінці вересня ПАРЄ знову розглядатиме ситуацію в Україні та виконання нашою державою зобов’язань перед Радою Європи.

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії