BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року |

Перипетії навколо ринку "Південний"

ПРОТИСТОЯННЯ

У суботньому числі “Поступу” повідомлялося про те, що власник ринку “Південний” заявив про причетність до замаху на його життя народного депутата міської ради Юрія Батюка.

Однак, на думку Юрія Батюка, подібна заява являє собою радше політичні ігри. І якщо зважати на те, що свого часу пана Писарчука розглядали як кандидата на посаду мера Львова, а тепер він балотуватиметься у Верховну Раду України в Перемишлянському районі, то можна припустити, що ще багато чого буде сказано. Юрій Батюк висловив свою позицію з цього приводу:

– У звинуваченні мова йшла про те, що ви доклали якихось зусиль, аби розвалити ринок, бо зацікавлені, аби ринок перейшов у комунальну власність міської адміністрації?

– Сумніваюсь, що це можливо. Ринок процвітає. Однак така заява могла прозвучати тому, що минулої середи в міськраді розглядалося питання щодо створення комісії з викупу ринком “Південний” трьох земельних ділянок площею десь близько гектара, які на сьогодні орендуються ринком. Я запропонував розглянути це питання у комплексі з правопорушеннями, що мають місце на “Південному”. Ринок терміново хоче викупити ділянки, оскільки на їх території є незаконні забудови і нецільове використання самої землі. Якщо договір оренди закінчиться, а земля не буде у власності, це фактично унеможливить узаконення усіх правопорушень, які є зараз.

– Хто давав дозвіл на будівництво ринку?

– Дозвіл давала Залізнична адміністрація, однак лише на влаштування автостоянки, а потім було рішення Львівської міської ради про створення міні-ринків. Тому районна адміністрація вирішила надати ТзОВ “Айпі-Л” цю територію під ринок. Пан Писарчук перекручує ці факти і каже, що директивним рішенням його примусили створити ринок. Я не брав тоді в цьому участі. Згодом до мене як до депутата по округу звернувся пан Писарчук за сприянням у створенні ринку. Коли ринок вже фактично відкрили, постало питання про закріплення за ним землі. Це вже було порушенням...

– Що малося на увазі під нецільовим використанням землі?

– Земля надається під певне використання – і від цього залежить плата. Якщо земля є в постійному користуванні, плата у тричі менша, ніж оренда. Частину землі міська рада надавала під автостоянку, а ринок зробив там павільйони. Плата за автостоянку є меншою. Натомість ринок захопив ще одну територію автостоянки, де незаконно збирається збір за паркування. Це є дуже серйозним порушенням. Я думаю, що буду звертатися до відповідних правоохоронних органів.

– А чому раніше не зверталися?

– Цей конфлікт тягнеться два роки. Міська влада постійно намагалася порозумітися з керівництвом ринку. Тільки ринок “Південний” не йшов на порозуміння. На майже пільгових умовах йому дали землю. Не встигло це рішення вступити в дію, як ринок уже змінив цільове призначення тої землі, хаотично забудовуючи свою територію. Думаю, що вже дійшло до кульмінації. Неодноразово накладалися штрафні санкції, про які пан Писарчук сказав, що вони незаконні й мали зовсім іншу мету. Але я можу ще сказати, що ті штрафні санкції, які були накладені, – лише десята частина з тих, які мали би бути накладені. Чому якусь бабцю можна штрафувати за самовільну прибудову, а пана Писарчука не можна? І ми маємо узаконювати усі його порушення?

– Отже, ви можете назвати основні правопорушення?

– Самозахоплення величезних ділянок землі, самовільне масове будівництво. Нецільове використання землі. І в мене є ще припущення щодо неповноти сплати ринкового збору та інших податків. Однак я не маю поки що всіх підтверджень.

– Чи не пов’язане подібне звинувачення з перерозподілом якихось кримінальних територій?

– Я не знаю... Але що таке ринки? Усі вони пов’язані з криміналітетом і тіньовим капіталом. Ніхто цього не приховує. Я думаю, якщо пан Писарчук якось потрапив у ці “розборки” – а мабуть, так воно і сталося, про що він і сам дає підтвердження. На запитання про “кримінальний дах” на ринку “Південний” він відповідає, що такого нема. І тут же стверджує, що до 2000 року якась із кримінальних бригад з угруповання “Артура” збирала данину. А з 2000 року з цим “дахом” покінчили.

У мене напрошується запитання щодо того, як виганявся з ринку криміналітет, оскільки жодної кримінальної справи не було порушено, а було лише резонансне вбивство “Артура”. Я не можу це якось трактувати – нехай це роблять правоохоронні органи.

Розмовляла Зоряна ІЛЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№138 (796),
11-12 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагікомедія страху
·У НОМЕРІ
·Випробування на міцність

ПОГЛЯД
·Чому промовчав Ющенко?
·За що ми любимо білорусів
·міфологія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати незадоволені станом водопостачання
·Відновлено садибу Ів. Франка
·Перипетії навколо ринку "Південний"
·хроніка
·Дизельне масло розлилося рікою
·Кримінал

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Випробування на міцність Рухів
·Претензії та сподівання Європи

ПОСТУП У СВІТ
·Відверто про британську контррозвідку
·Імовірна смерть лідера Північного альянсу
·Хто контролює Близький Схід?
·світоогляд
·Трагікомедія страху "Білорусь"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·"Одеса-Броди" до Гданська
·Вони знову полюбили Україну
·МВФ пропонує бідним країнам отруту
·еконовини

АРТ-ПОСТУП
·Фестиваль єврейської книги
·Галерея Реріха в Наггарі
·Екранізація повісті Генрика Сенкевича Quo Vadis
·Мисливці на печерних левів жили в Миколаївському районі
·Археологічні розкопки

ТЕМА ПОСТУПУ
·Воронов і Калінін знали, кого вони б'ють

СПОРТ-ПОСТУП
·Югослави вкотре найсильніші
·Сімейна перемога сестер Вільямз
·Каспаров знову проти
·Шевченко дає урок "Дніпру"
·Сенсаційний розгром "Дніпра"
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Хлопці з кетчупом і дівчата-змії