Чому промовчав Ющенко?
Після відставки з посади прем’єра Віктор Ющенко досі залишається в українській політиці дуже вигідним брендом. Очевидно, що все, що асоціюватиметься з його ім’ям, наприклад, виборчий блок “Наша Україна”, потенційно може мати високий рейтинг. Однак у політиці існує безліч способів зіпсувати репутацію політика чи певної політичної сили – і це, поза сумнівом, намагатимуться здійснити проти Ющенка його опоненти.
Якби лідер “Нашої України” заявив, що в його блок вступили Народний рух України та Український народний рух, то ця заява одразу ж стала сигналом для атаки на названих учасників. Можливі будь-які варіанти розвитку подальших подій, але навряд чи якийсь із них виявиться корисним для Ющенка. Можливі такі схеми: організація опонентами Ющенка сварки між НРУ та УНР (наприклад, на ґрунті ставлення до третьої рухівської партії “Народний рух України за єдність”); організація розколу в НРУ або в УНР... Не виключений також варіант “троянського коня”, коли одна з впливових партій спочатку вступає в певний блок, а перед самими виборами виходить із нього. До речі, подібна ситуація вже використовувалася у 1999 році під час президентських виборів. Йдеться про об’єднання кандидатів у президенти. “Канівська четвірка” – Олександр Мороз, Євген Марчук, Олександр Ткаченко, Володимир Олійник – не змогли висунути єдиного кандидата з-поміж себе через те, що Марчук і Ткаченко вирішили йти на вибори самостійно.
Зрозуміло, що Віктор Ющенко колись усе ж таки буде змушений назвати учасників блоку “Наша Україна”, але це станеться лише після завершення переговорів з усіма можливими учасниками. Крім того, не виключено, що наразі вивчається думка майбутніх учасників об’єднання про створення після виборів на базі блоку однойменної партії “Наша Україна”.
Дмитро ЯЦЕНКО
|
|