BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 ВЕРЕСНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Антиісламські балачки в Інтернеті

AOL

Ольга КОЦАЙ

Мусульманське населення Сполучених Штатів звинувачує компанію America Online (AOL), одного з найбільших інтернет-провайдерів, у сприянні релігійній нетерпимості.

У поданій до суду позовній заяві сказано, що в спеціальних чатах AOL, призначених для мусульман, з’являються нецензурні висловлювання. На думку позивачів, керівництво фірми-провайдера погано стежить за тим, що відбувається в чатах, і недостатньо редагує розмови, які ображають почуття учасників; деякі зловмисники годинами так засмічують віртуальні балачки.

Мусульман уже давно непокоять антиісламські висловлювання, які звучать в чаті. Аби змінити це ганебне становище, вони подали до суду позовну заяву, яка складається з 20 сторінок і цитує нецензурні висловлювання, що з’являлися в чаті протягом 1998 — 1999 років. Але компанія AOL нехтує усі закиди: представники інтернет-провайдера стверджують, що позов “абсолютно безпідставний”.

Проте підстави для подання заяви все ж були. Так, її автори вказують ім’я лише однієї людини, яка постраждала, на їх думку, від недогляду системних адміністраторів, — Саада Ноа зі штату Іллінойс.

Він стверджує, що неодноразово просив AOL почистити чат-рум під назвою “Коран і віра”, але всі його звернення було проігноровано. У червні 2000 року Ноа припинив своє членство в AOL.

“Мусульмани вже протягом тривалого часу висловлюють занепокоєння антиісламськими заявами, що лунають в чаті, але такі інциденти повторюються”, — говорить адвокат Ноа Камран Мемон. Він також додав, що громадські чати повинні підпадати під категорію місць для розваг і тому мусять бути захищені від образ.

Юристи поставили собі за мету домогтися від компанії AOL компенсації моральних збитків (сума яких не розголошується) і надання процесу статусу “колективного позову”. Адвокати прагнуть отримати від суду рішення: AOL повинна погодитися на правило, яке заборонятиме висловлювання, що можуть завдати моральних збитків представникам іншої раси, національності і віросповідання.

Однак AOL наполягає, що в її системі достатньо правил, які забороняють образливі висловлювання в усіх чатах. “Ми проводимо політику нетерпимості до висловлювань, які розпалюють ненависть”, — заявив представник компанії Ендрю Вайнстайн.

Оскільки в AOL існує понад 14 тисяч чат-каналів, розрахованих на будь-які інтереси, і фірма не володіє активним моніторингом, то компанії доводиться покладатися на здоровий глузд учасників розмов.

“Коли нам скаржаться, наші співробітники придивляються до того, що відбувається, і мають право застосувати потрібні заходи: від зауваження до припинення членства”, — говорить Вайнстайн.

Зазначимо, що в минулому суди виносили рішення про те, що інтернет-провайдери не відповідають за висловлювання, якими оперують їх користувачі.

POSTUP - ПОСТУП
№134 (792),
4-5 ВЕРЕСНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Генпрокуратура звинуватила Лазаренка
·У НОМЕРІ
·Арештовано український корабель

ПОГЛЯД
·В Україні зараз є дисиденти?
·наші в києві

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Куди надходять кошти за паркування?
·Нову програму вивчатимуть за старими підручниками
·хроніка
·Справи унсовців зависнули у повітрі
·Самбірські святкування

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Відставка президента: за і проти
·Майбутні мери починають визначатися
·Генпрокуратура звинуватила Лазаренка

ПОСТУП У СВІТ
·Чоловікові дозволили вбити дружину
·Пожежа в нічному клубі
·Хто заплатить за работоргівлю?
·Зачаття з мертвим батьком
·СВІТООГЛЯД
·СВІТООГЛЯД
·Вигнанці домагаються справедливості
·Таємниця космічної вагітності
·Школа потребує нових підручників з історії
·Антиісламські балачки в Інтернеті

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Польщі дали газу
·Словаччина продає свій газопровід
·Гривні - 5 років
·Енергетичний ультиматум
·"Зерно України": вперед у 80-ті
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Барви Донеччини
·Ілюстрації Караффи-Корбут
·"Загрузка" Опери в наступному сезоні збільшиться... під новим керівництвом
·Музичні розваги в товариському колі
·АНОНС

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Аргентинці хочуть грати за Україну
·Футбольна ейфорія охопила Польщу
·Шевченко дарує нам черговий шанс
·"Карпати"- лідери української першості!
·З Туреччини додому
·Руді Феллер довів батька до серцевого нападу
·Лючано Бурті мало не загинув
·Кам'янка-Бузька попрощалась із першою лігою

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·Війна триває