BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць

КВАТИРКИ

Юрко БАНЗАЙ

Давно чув я про нову версію Windows під кодовою назвою Wistler. Колись навіть були благі наміри взятися до тестування бета-версії, але вони кудись зникли після того, як з’ясувалося, що за те задоволення ще й гроші потрібно платити. Десь близько 50 вічнозелених чи, може, трохи більше (а може, й менше). Уявляєте собі? Ставиш на машину таке “глюкаво” (а то була ще перша бета-версія), шукаєш у ньому помилки, потім пишеш тритомник про виявлені хиби – і за все це ще й грошики платити треба! А скільки пива на роботу коло того страховиська піде? А нервів? І хто би то мав компенсувати?

Кривити душею не буду. Страшенно цікаво мені було, що ж то за гидоту нам знову нав’язують.

Грішним ділом хотілося навіть диск піратський тихенько купити та й заінсталювати. Але, як кажуть азіати, якщо гора не йде до Івана, то іде до Банзая. Так і сталося.

Інсталяція

Пам’ятаєте, мабуть, цю сакральну фразу: мовляв, тепер можете собі відкинутися на спинку крісла – і розслабитися, бо Найкраща-В-Світі-Віндоза сетапляться. Я собі сто п’ятдесят чотири рази казав, що треба було попереджувати юзерів, щоби брали собі бодай розкладачку, а не крісло. Погодьтеся, за тих півгодини, що потрібні були для інсталяції Windows 98, можна було б нормально виспатися. Добра новина для сисадмінів: коли “кватирки” ХР надійдуть у продаж, можна буде нормально компенсувати години, просиджені вночі за стягуванням з варезних ftp нових патчів. Тільки керівництво треба розкрутити на зручну розкладачку, або краще – гамак.

Так от... Вибачайте за ліричний відступ. Стояла і – на радість усій родині стоїть і далі, непохитно, мов монумент слави по вул. Стрийській, – на машині вашого покірного слуги Windows 2000. З-під неї і було запущено setup.exe. Мушу визнати свою помилку: аварійної системної дискети я не мав, наявний був лише цидюк із w2k, який мав недосліджену можливість бутитися. На диво, система, досить грамотно скопіювавши потрібні файли, вивантажила мої 2000-ті кватирки, спитала (!) на якому диску ви хотіли би її бачити, коректно відформатувала нерозбитий розділ і навіть створила на ньому файлову систему NTFS, на яку знову ж таки преспокійненько собі стала.

Преспокійненько – це десь близько 55 хвилин. Порахуємо ще наявні 192 метри оперативки і розігнаний до 700 MHz Целероз. Уявляю, що робилося б на повільнішій машині! А якщо на голий диск ставити? Можна собі весело поспати! Варто відзначити, що інсталяція досить проста і не потребує якихось надзвичайних навичок, не задає при цьому якихось хитрих запитань. Машина не зависала на півгодини, правда, час від часу підморгувала монітором так, що в мене завмирало серце: вбити ОС на жорсткому диску – півбіди, а от як ще монітор покалічити!

Перше враження

Після того як завантажилося ядро системи, вона пропонує вибрати собі логін. На відміну від NT (та й 98-х “кватирок” теж), тут передбачено веселіший інтерфейс і, як на перший погляд, вищий рівень захисту. Яким той захист є насправді, покажуть час і кул-хацкери. Нам пропонується кілька облікових записів (холера, коли вже ті “кватирки” українською з’являться?) у вигляді кольорових аеродинамічних ґудзиків. Характерна риса – є “посада” адміністратора (!).

Перше враження від системи, коли вона вже завантажилася повністю, – з роздільною 800х600 тут нема що робити. Старт-меню займає більше половини екрану – і нема на то ради. Зі столу зникли обов’язкові у попередніх версіях іконки My Computer, Network Neighborhood. Зате з’явилася нова версія Кошика. Цікавою особливістю є можливість на нові вікна натягнути шкіру старих. При цьому інтерфейс стає таким самим, як у, скажімо, Windows Linoleum або 2000. А от при спробі побавитися із настройками screensaver’а та іншими Display Properties машина почала глючити. Проте це можна скинути на бета-версію. Глюки поборов простий log-off. Ха, між іншим, при перелогуванні можна просто перемкнутися. Наприклад, користувач Administrator може перейти до користувача Guest, не перезавантажуючи більшості модулів системи, що дозволяє зробити це значно швидше, ніж при традиційному методі.

Дрібниці

Скільки є користувачів, стільки є й улюблених file-менеджерів. Я, наприклад, звик до Windows Explorer, дехто не може обійтися без Windows Commander або FAR. Так от, поки я знайшов того експлорера в меню Start, думав, вроджу їжака. Добре було би витягнути його нагору відразу, а не примушувати користувачів порпатися у купі мотлоху. Хоча впихати у Quick Launch меню такі прибамбаси, як, скажімо, MSN Explorer, команда розробників не посоромилася. Там же є “Аутлук”, ІЕ та ярлик до столу.

Серйозно змінився ґудзик Start. Таке якесь – як я вже казав. Вискочило на півстолу, моїх котів настрашило! Але якщо добре подлубатися у всяких там Properties, можна повернути йому старий вигляд. Нема що казати, з можливостями натягувати скіни на “кватирки” дядьки попрацювали добре. Краще би попрацювали над ядром системи. При нагоді скажу, що машини зі 128 метрами оперативної пам’яті підлягають моментальному upgrade. Якщо ставити ХР на таку машину, матимемо чималий swap-файл. Хоча якщо не запускати жодних програм, крім операційної системи, все буде добре.

Зміни на краще

З’явився ентішний Task Manager, що можна вважати очевидним прогресом. Дозволяє без попереджень викидати з пам’яті нахабні програми, які намагаються зжерти всі наявні ресурси. А ще казали (при інсталяції, щоби користувач не нудьгував, якщо до того добре виспався, або над головою стоїть пильний шеф, з’являються картинки такі з купою дурниць), що нема проблем зі старими досівськими програмами, які не працювали під w2k або 98-ма вікнами. До речі, розробники переконували, що у новій системі можна буде інсталювати компоненти на вибір. Тобто з’явиться більше тих, кого можна буде пропустити при інсталяції. І от що я вам скажу. Нічого такого я тут не помітив. Не сперечаюся: може, я погано дивився. Але маю сумнів, що пересічний юзер буде дивитися краще.

Зміни на гірше

Ґвалт! Мій улюблений Winamp – більше собі не господар! Тобто файли він програє, звичайно, і плейлисти читає. І цидюки – теж. Але от звуком керувати більше не може! Ні частотами, ні рівнем відтворення. Так що нормально музику можна слухати лише через Windows Media Player, який так завантажує процесор, що аж волосся дибки стає. У нормальному стані процесор завантажений на 20-35%. А якщо запустити WMP з якою-небудь візуалізацією – 70-88%. Не жарти, коли периферійна, непрофесійна програмка зжирає три чверті системних ресурсів.

О, мало не забув. Я вже десь там вище казав, що система ставала на нерозмічений розділ. Він мав десь близько 1,5 ГБ місця. За якийсь час захотілося мені поставити туди ж (логічний диск F:) ще й PageMaker 7.0. Ставлю я його, а він і каже, що, мовляв, ти мені місця звільни трохи, а то тісно мені! А я йому: не вимахуйся, там тільки віндоза, та що ХР, так що посунь її – і ставай. А він образився і послав мене подалі. Дивно мені стало, тож я тицьнув на disk properties. А там мені радісно кажуть: а в тебе вільного місця аж цілих 112 метрів, і звільнити більше неможливо. Зате є майже 300 метрів, зарезервованих системою у page-файлі. Нескладні арифметичні розрахунки продемонструють, на скільки гектарів вінчестер треба мати, щоби таку цяцьку собі юзати.

І насамкінець

Аж тут щось затирлинькало. Я дивлюся – а то Product Activation (колись “Поступ” уже писав про це). І каже мені система, що, мовляв, ти можеш юзати мене скільки хочеш, але якщо протягом 12 днів не активуєш її, тобі труба. Ну її в баню – от що я вам скажу. Якщо вже юзати щось від дядька Білла, то нехай це вже буде Windows 2000. А взагалі, треба на Linux переходити. Тим більше, кажуть, що це rulezzz!

P. S. Якщо комусь із найдорожчих моїх читачів теж доводилося юзати котрийсь із найновіших майкрософтівських монстриків і він має що розповісти, нехай обов’язково напише. Будемо нести світло в маси!

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає