BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Афганські біженці в нікуди

Ситуація на норвезькому судні Tampa стає дедалі напруженішою

КРИЗА

Євген ГУЛЕВИЧ

Очевидно, 438 афганським біженцям, які втрапили у прикру халепу на вантажному кораблі Tampa, доведеться створити плавучу державу в екзилі, позаяк жодна з трьох країн, до яких апелюють нелегальні іммігранти (а це Австралія, Індонезія та Норвегія), не виявилася, як вони сподівалися, гостинною, вони тихо конають на палубі вантажного судна під пильною охороною австралійських вояків. Уже 5-й день біженці перебувають на кораблі. Індонезія проігнорувала свій обов'язок, який за морським правом мала б виконати -- прийняти в себе потерпілих. Відтак норвезький капітан змушений був без дозволу увійти в австралійські територіальні води, після чого судно Tampa захопили австралійські спецназівці.

Преса вже встигла назвати ситуацію з біженцями на судні Tampa кризовою. Нагадаємо, що минулої неділі Tampa з суто гуманних міркувань прийняла на борт велику кількість афганських нелегалів, які зазнали кораблетрощі на індонезійському поромі, проте влада трьох названих країн категорично відмовилася прихистити врятованих (чит. минуле число "Поступу"). Представники міністерств закордонних справ Австралії, Індонезії та Норвегії одноголосно заявили, що нелегали їм зовсім геть не потрібні й навели чимало причин, через які вони не мають змоги прийняти 438 осіб.

Капітан Tampa Арне Ріннан уже кілька разів посилав рапорти про масові захворювання серед порятованих, які потерпають від дизентерії та зневоднення. На борту є 43 дитини й 4 вагітні жінки, один із афганців має зламану ногу, ще кілька лежать без свідомості. Усі біженці, як передає Ріннан, сплять на розпеченій палубі й у порожніх контейнерах. А води й провіанту катастрофічно не вистачає. Австралійці, які спочатку обіцяли гуманітарну допомогу, так і не виконали обіцянки. Вся ця безвихідь довела афганців до того, що врешті майже всі вони, крім дітей та жінок, оголосили голодування й відмовилися від медичної допомоги.

Криза нібито мала вирішитися у вівторок. Влада Індонезії погодилася все-таки прийняти біженців на своїй території на деякий час. У заяві міністра закордонних справ країни Сулаймана Абдула Манана йшлося про те, що Індонезія йде на такий крок з огляду на загальнолюдські міркування, які, однак, стали іншими всього через кілька годин, коли індонезійський уряд несподівано скасував свою обіцянку, заявивши, що нелегальних іммігрантів не дозволяють прийняти закони країни. Тож капітан норвежців вирішив без дозволу увійти в австралійські територіальні води. Але щойно вантажне судно кинуло якір за 8 кілометрів від австралійського острова Різдва, до Tampa швиденько припливли 3 катери з австралійськими спецназівцями. І наразі на борту корабля 60 озброєних вояків слідкують за тим, аби судно часом не зайшло до австралійського порту. Влада ж налаштована рішуче: жодних поступок, хоча й обіцяє послати гелікоптери з лікарями.

Чимало видань уважає, що така безкомпромісна позиція австралійського уряду -- це їхнє бажання притягти увагу світової громадськості до проблеми, спричиненої нелегальною імміграцією в країну останнім часом, яка дедалі посилюється. Але коштом майже півтисячі виснажених людей така позиція виглядає нівроку макабричною, а тим більше, якщо зважити на те, з якої країни ті люди втікають. Тому вирішувати кризу почали вже й гуманітарні організації. Так, агентство зі справ біженців при ООН уже оприлюднило офіційну заяву, в якій закликає вирішити проблему якомога швидше, інакше ситуація на Tampa повністю вийде з-під контролю.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає