BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Триває суд над Жердицьким

СПРАВА "ГРАДОБАНКУ"

Мар'ян РОМАНИШИН

У понеділок, 27 серпня, у місті Хільдесхайм (Німеччина) відбулося друге судове засідання у справі колишнього голови правління “Градобанку” Віктора Жердицького. Нагадаємо, що він підозрюється в незаконному привласненні коштів, призначених для виплати українським жертвам гітлерівського режиму в роки Другої світової війни.

Судове засідання тривало не більше години. Протягом цього часу обвинувачений відповідав на запитання суддів, що стосувалися його біографії і трудової діяльності. Продовження процесу призначене на 6 вересня, повідомив німецький адвокат Жердицького Себастьян Хольтхаузен.
Німецькі ЗМІ повідомляють, що підозри слідства щодо привласнення колишнім керівником “Градобанка” 86 мільйонів марок ґрунтувалися на кількох епізодах. Однак у зв’язку із закінченням терміну давності суд розглядає лише один епізод, який стосується привласнення Віктором Жердицьким 4 мільйонів марок.

Ще минулого року оглядачі розцінювали справу Жердицького неоднозначно і пов’язували її з тиском на багатьох українських політиків, які на початку та в середині 90-х років перебували в органах влади і вирішували справи, пов’язані з виплатою компенсацій жертвам нацизму. Серед цих політиків називали також нинішнього президента, а тоді прем’єр-міністра Леоніда Кучму, іншого прем’єр-міністра Юхима Звягільського тощо. Нестійка економічна ситуація того часу нерідко призводила до того, що підприємства, які успішно розвивалися, згодом дуже швидко занепадали. Те саме спіткало й “Градобанк”, який виявився винним остарбайтерам понад 86 мільйонів марок. 15 березня 1997 року Віктора Жердицького заарештували українські правоохоронні органи, однак згодом його відпустили. Оглядачі говорять, що в справі були замішані чимало впливових політиків. І лише 11 жовтня 2000 року Віктор Жердицький був заарештований у Ганновері під час спроби зняти зі свого рахунка 50 тисяч німецьких марок.

Усього уряд Німеччини перерахував свого часу на рахунки “Градобанку” 240 мільйонів марок. У червні 1995 року, як випливає зі звинувачувального висновку, Жердицький, використавши сфальсифікований договір, перевів частину цієї суми в Лондон на рахунки створеної ним самим фірми, а потім нібито “переправив” гроші з Лондона в банківську структуру, що спеціалізується на видачі кредитів. Внаслідок цього від усієї суми українським жертвам гітлерівського режиму залишилося лише 154 мільйонів марок, які вони отримують через український фонд “Взаєморозуміння і примирення”.

Наступного дня після засідання представник суду в місті Хільдесхайм заявив, що кримінальна справа щодо народного депутата, екс-керівника “Градобанку” Віктора Жердицького буде, швидше за все, об’єднана зі справою одного з колишніх керівників компанії “Нафтогаз України” Ігоря Діденка.

Наразі ще не відомо, коли обидві справи будуть об’єднані, оскільки слідство у справі останнього триває. Нагадаємо, що Ігор Діденко був заарештований 14 липня цього року у Франкфурті-на-Майні за підозрою в причетності до справи Жердицького.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає