BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Політична "справа лікарів"

ПОГЛЯД

Кость БОНДАРЕНКО

Лікарі часто бувають крайніми. Особливо в переломні моменти історії. Наприкінці 40-х – на початку 50-х років у Москві інспірували справу лікарів, за допомогою якої здійснили певні чистки серед інтелігенції за етнічною ознакою. У 1996 – 1997 роках аграрному лобі було потрібно усунути від влади у Львові Миколу Гориня та Юрія Зиму – і тоді ж з’явилася ще одна “справа лікарів”. Тепер, наближаючись до виборів, знову комусь хочеться порушити справу, у центрі якої місце відведено лікарям.

Скажу відразу: я не вірю в те, що пишуть про львівських хірургів. Тобто в те, що операції з незаконної трансплантації органів проводяться у всьому світі, що Львів – не виняток. Не вірю, що все так просто і так примітивно, як подано в пресі. За трансплантацією органів стоять дуже великі гроші та дуже поважні люди. Ці операції, якщо робляться незаконно, проводяться не у звичайних клініках. І справжні імена злочинців залишаються, як правило, невідомими широкому загалу.

Кому ж вигідне нагнітання ще однієї “справи лікарів”? Скажу відразу: НЕ ЗНАЮ. Проте жертву вирахувати неважко. Річ у тім, що віднедавна в середовищі лікарів дуже активно почали працювати представники такої партії, як СДПУ (о). Враховуючи те, що керівник Львівської обласної організації СДПУ (о) Ігор Шурма донедавна перебував на керівних посадах в облздороввідділі, а також те, що чимало керівників медустанов – члени цієї партії, не так важко здогадатися, що під час виборчої кампанії саме з об’єднаних есдеків найпростіше зробити “офірних цапів”. Мовляв: дивіться, що вони творять, ще не прийшовши до влади. А як прийдуть, то в усіх нас печінки нелегально повирізають.

Кампанія, спрямована на дискредитацію соціал-демократів (об’єднаних), співпала в часі з активізацією дій самих есдеків. Адже саме на них впала передусім підозра в ескалації подій довкола мера міста Василя Куйбіди. Поборовшись якщо не за крісло мера, то за крісло в.о. мера, соціал-демократи вже напередодні виборів 2002 року можуть мати солідний стартовий майданчик і отримати владний ресурс бодай у місті Львові. Варіантів, як це зробити, може бути безліч. Серед них найімовірніший – офіційна заява про висунення чи підтримку кандидата Ф. з одночасними переговорами та схилянням на свій бік імовірнішого кандидата С., який у разі відставки нинішнього мера може стати виконуючим обов’язки. До певного часу корисно побавитися в гру “ми нічого з С. не маємо спільного”, про людське око ведучи політику делікатного нейтралітету у стосунках із С. Зате коли план вдасться, тоді можна думати про контроль і над бюджетним процесом, і над стратегічно важливими об’єктами, і над формуванням виборчих комісій, і навіть за перебігом виборів у чотирьох міських округах.

Очевидно, коли соціал-демократи зосередили увагу на цій майже безпрограшній операції, знайшовся хтось, котрий спинив свій погляд на соціал-демократах. Принаймні почерк упізнається. Особливо, якщо пригадати кампанію 1997 року та зважити на напіванекдотичні чутки про те, що невдовзі за крісло мера захоче поборотися небезвідомий у дипломатичних колах екс-львів’янин Василь Базів, для якого вибори перетворилися на хобі. Не варто стверджувати зі 100-відсотковою впевненістю, що це робота саме цього середовища, бо можна з великою часткою ймовірності назвати ще зо 5 зацікавлених структур. Але в будь-якому випадку криві погляди на львівську “керівну та спрямовуючу” будуть кидати. Як казав Козьма Прутков: “Единожды солгав, кто тебе поверит?”

Оглядачі прогнозують, що наступні вибори будуть брудними з огляду на технології, які застосовуватимуться. Усе це – ще тільки квіточки. Ми любимо копіювати Росію з її вибухами житлових будинків і нагнітанням “античеченської істерії”. І навіть запрошуємо в Київ як консультантів людей, котрих небезпідставно підозрюють у написанні кривавих сценаріїв політкампаній. Тому варто бути готовим до всього...

...А “справа лікарів” показала, що на всякий PR може знайтися свій контр-PR...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає