BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Жодної влади чоловікам

(“Мисливці за гробівцями” Tomb Raider. Англія-США. 2001. Реж.: Simon West. У рол.: Angelina Jolie, Jon Voight, Iain Glen, Daniel Craig, Noah Taylor. 100 хв.)

Американська екранізація комп’ютерної гри Tomb Raider не вдалася як видовищний гостросюжетний фільм, але Анжеліна Джолі як втілення чоловічої мрії, яким можна управляти за допомогою джойстика має шанси перетворитися на втілення жіночих фантазій.

Ах, який насичений символікою шедевр міг би зробити з цього матеріалу Джон Ву. А скільки вражаючого реалізму ми побачили б тут в інтерпретації Девіда Фінчера (“Бійцівський клуб”). А що ми маємо в результаті? Трохи більше голлівудівщини нового зразка тут би не зашкодило. Але Лара Крофт, героїня суперуспішної комп’ютерної гри і волога мрія тисяч комп’ютерних фанатів у всьому світі, має британське походження, тому все мало бути максимально британським. Не лише через те, що Лара Крофт є продуктом англійської фірми, але й тому, що вона є донькою відомомго фіктивного археолога лорда Крофта, основною професією якого є полювання за гробівцями.

Таким чином необхідним був британський режисер, а Саймон Вест довів відсутність власної думки вже у дебютному своєму фільмі Con Air. Але авторитарного режисера тут і не потребували, бо власник ліцензії, фірма, яка створила гру, переслідувала тільки одну мету: задовольнити інтереси фанатів комп’ютерної Лари Крофт і уникнути будь-якого ризику. Результатом є фільм, зроблений в усіх традиціях гостросюжетного кіно, з неактуальною естетикою старих фільмів про Джеймса Бонда, і який виглядає досить древнім на фоні “Матриці”, або “Місію виконати неможливо-2”.

Навіть підбираючи акторів на ролі другого плану, намагалися зібрати невідомих із типовою британською зовнішністю. Напевно, щоб ніхто не подумав відволіктися від неперевершеної Анжеліни Джолі, тобто Лари Крофт. Для цього Вест та його помічники написали гладенький, позбавлений оригінальності сценарій, який копіює все, що відбувається в грі, один до одного.

Той, хто завдасть собі праці, заглибитися в сюжет, опиниться віч-на-віч із класичним фільмом про Джеймса Бонда. Амазонка-археолог Лара Крофт повинна врятувати світ від зловмисної секти “Іллюмінаті”, яка хоче заволодіти античним твором мистецтва, що повинно дати їм владу над часом, тобто над світом. Супротивником Лари в цій грі є адвокат Манфред Повелл, найнятий “Іллюмінаті”, який проходить слідом за героїнею шлях від Камбоджі до Сибіру, сповнений традиційними сценами вибухів, бійок і переслідувань. Трохи цікавішою є побічна дія, у якій ідеться про тугу героїні за її батьком, який зник містичним чином ще коли Лара була тінейджером. Тут тріумфують всі, у кого психологія є основним гобі: туга за батьком маніфестує твердість героїні, яка з одного боку прагне, щоб коханий був таким самим, як батько, а з іншого ненавидить всіх чоловіків, бо найдорожчий в її житті чоловік, покинув її. Основним є, щоб глядач побачив фірмовий знак: Лара у розстібнутому пальті на сибірському холоді.

Зважаючи на особливу привабливість її бюсту, чоловіча частина аудиторії, мала би забути про все інше. Холод в очах Лари, із яким вона дивиться на всіх чоловіків, може налякати будь-кого: від невдахи до справжнього мачо. У її очах всі чоловіки невдахи.

Те, що героїня на екрані перетворюється із втілення чоловічої фантазії, на втілення фантазії жіночої, є єдиним здобутком фільму і належить він єдино Анжеліні Джолі. Акторка, яку навіть у Голлівуді вважають ексцентричною і радикальною, втілила у цій ролі всі свої якості. Акторські і людські. Жінкам подобається впевнена в собі Лара, бо вона вміє вистояти в чоловічому світі. Вона стає втіленням мрій жінок, які самі по собі ніколи не наважилися б бути такими рішучими, наглими і впевненими. Вони можуть задоволено посміхатися, коли закоханий у Лару мисливець за гробівцями Алекс Кросс перекидається на бік “Іллюмінаті” із фінансових міркувань, і це робить любовну лінію фільму відразу приреченою на поразку. Алекс, як і треба було сподіватися, програє, і в кінці представниця слабкої статі повинна до всього ще й рятувати йому життя.

Мімка акторки досконала, зневажливий порух кутиком губ, засуджуючий погляд раптом роблять її героїню правдоподібною. Для Анжеліни Джолі цей фільм створив можливість у кінці ери “прибульців” і домінуючого чоловічого начала у гостросюжетному кіно заявити про жіночу участь у цьому святі. Шанс, який на жаль, не вдалося реалізувати фільмові “Ангели Чарлі”. Хто знає, можливо, для “Мисливців за гробівцями-2” знайдеться кращий режисер і хороший сценарій, і тоді привабливою у фільмі буде не лише героїня.

Підготувала Наталка СНЯДАНКО.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає