BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Зазіхання на моральний кодекс

(“About Adam”, Англія-Ірландія, 1999. Реж.: Gerard Stembridge. У рол.: Stuart Townsend, Kate Hudson, Frances O’Connor. 97 хв.)

У питанні хорошого смаку американські комедії останніх років, безумовно, посунули межі дозволеного і, на жаль, не в кращий бік. Зате моральні вимоги і принципи у них жорстоко і формально зафіксовані на цінностях періоду ранньої ери СНІДу і рейганівської пропаганди.
Можна вилізти зі шкіри, але ідеал міцної сімї і подружньої вірності не можна ставити під питання. На противагу цьому комедія британця Джерарда Стембріджа “Про Адама” виглядає як наступ на неписаний моральний кодекс цього жанру.

Лакі (Кейт Гадсон), яка підробляє кельнеркою, зустрічає серед клієнтів милого і приємного Адама (Стюард Товндсенд). У порівнянні із її попередніми симпатіями він досить скромний і тихий, але їй імпонує саме ця лицарська стриманість. Але сестри Лакі, які теж знають Адама, знайомі з зовсім іншими рисами його характеру.

Студентка літературознавства Лаура (Френсіс О‘Коннор) досі пізнала справжнє кохання тільки у друкованій формі. Для неї Адам – начитаний і певний у собі, подібно до героїв її улюблених книг він виступає проти усталених буржуазних норм і досконало володіє нехитрим мистецтвом зваблення тихих панночок, які живуть у світі книг.

Еліс (Шарлотте Бредлі), найстарша з трьох сестер, зустрічає досвідченого і прагматичного залицяльника, який вміє відгадувати найпотаємніші бажання одруженої жінки і матері. І не лише відгадувати, а і виконувати, не відкладаючи і не визнаючи жодних перешкод на своєму шляху.

І навіть брат Лакі симпатизує Адамові, бо саме завдяки йому хлопець отримав нагоду для першого у своєму житті статевого акту. Ірландський режисер Жерар Стембрідж не квапиться розкривати всі нюанси своєї історії. Багатогранність характеру Адама він демонструє через зміну перспективи оповідача. Кожна із спокушених жінок приходить слідом за попередньою і розповідає історію зі своєї точки зору. І з кожним повтором створюється цілком фривольний сценарій і зростає симпатія глядача до головного героя. Кохання живиться не вірністю, а інтригою невідомого. А тут хамелеон стосунків може запропонувати чимало.

Британський актор Стюард Товндсенд при всій багатогранності своєї ролі зберігає стриманість і не видає до кінця всіх сторін характеру свого персонажа. Він виглядає як ідеальна проекційна площина для ностальгійних почуттів глядача. Кейт Гадсон, яку критики відзначили ще після її участі у фільмі “Майже знамениті”, помітили її дитячу фігуру і приємний голос. Френсіса О`Коннора Спілберг запросив у фільм “Штучний розум”, добре впорався із завданням сексуального пробудження закомплексованої інтелектуалки. Стембрідж оздобив свої фігури змістовними діалогами і невимушено побудував сцени. Чудовий гумор, який без перебільшення можна назвати злегка софістичним, робить перегляд фільму правдивим задоволенням. Це милий, розважальний, але одночасно і дуже фривольний фільм.

Н.С.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Медиків усе ж не заарештували
·У НОМЕРІ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·Палестинці жадають помсти

ПОГЛЯД
·На вас телевізор впливає?
·гріх занедбання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична "справа лікарів"
·В очікуванні страйку
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·Провінційний стиль "Львівської слави"
·"Дзиґа" святкувала потемки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Відкритий лист до слідства
·Триває суд над Жердицьким

ПОСТУП У СВІТ
·Відставка віце-прем'єра Іраку
·Фатальна посадка на автотрасі
·Україна знову в центрі уваги ПАРЄ
·Палестинці жадають помсти
·Афганські біженці в нікуди
·СВІТООГЛЯД

ДАЙДЖЕСТ
·Зброярі зі спецслужб

АРТ-ПОСТУП
·Свобода творити чи померти у Львові?

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Новий монстрик від дядька Білла: купа галасу навколо дрібниць
·Перший російський VDSL-міст
·увага!
·зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Суди "знемагають" від автопорушників
·Прокуратура продовжує гальмувати приватизацію житла
·Канал постачання "екстезі" прикрито
·Пийте, люди, коньячок - будете... в лікарні

КІНОПОСТУП
·Розкрадачі культу
·Зазіхання на моральний кодекс
·Анжеліна Джолі любить оголену істину
·Жодної влади чоловікам

ТУРИЗМ У ПОСТУПІ
·Що таке відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·У Туреччину - без найкращих
·Безглузда смерть Сергія Перхуна
·На вирішальний бій до Мінська
·спорт-бліц

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Гаррісон купив будинок у Швейцарії
·Львів чекає