BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-29 СЕРПНЯ 2001 року |

Що вам дала Незалежність?

Питання 10-ти років

Левко ЛУК’ЯНЕНКО
голова Української республіканської партії

Незалежність дала мені відчуття того, що я боровся не намарно, а історично правильно. І що ця боротьба була не лише справедливою, а й радісною. Адже я був не тільки ланкою в ланцюгу патріотів, а й одним із творців держави. Мені пощастило боротися на завершальному етапі. І 1991 року я першим запропонував депутатам проголосити Незалежність і навіть написав Акт. І насамкінець, дуже символічно, що проголошення Незалежності припало якраз на мій день народження.

Катя БУЖИНСЬКА
естрадна співачка

Незалежність дала артистам можливість бути артистами своєї держави, бо коли Україна була в складі СРСР, то всі наші співаки вважалися російськими. А тепер у нас є своя естрада, є можливість представляти Україну на різних фестивалях і конкурсах. Для мене це вперше було цього року в Сан-Ремо. Незалежність дала нам право на мову, на свободу думки, а не на можливість бути “під каблуком”. І в русі до Європи ми набираємо обертів.

Володимир КУЛИК
директор СП “Галтекс”

Свободу дій і помислів. Я можу робити те, що собі планую. Незалежність дала мені добробут і відчуття того, що я роблю потрібне державі, сім’ї, колегам, співробітникам. А це не так уже й мало. Я просто гордий, що така велика нація, як українська, нарешті здобула свою державу. Бо то аж смішно, щоби нас було 50 мільйонів – і не було своєї держави. Такого ніде в світі нема. Може, не так багато змінилося, але люди почали відчувати себе українцями.

Геннадій УДОВЕНКО
голова Народного руху України

Тодішній міністр закордонних справ Норвегії тільки-но приїхав у Нью-Йорк і мені подзвонив. “Я, – каже, – першому тобі дзвоню. Як там справи?”. А я: “Головне, що Україна виборола Незалежність”. Він у відповідь: “Та я завжди тебе розглядав незалежним”. Оце і було приємне визнання тієї моєї діяльності постійного представника України в ООН, яку зараз зовсім у нас не цінують. Я є частинкою українського народу. Його віковічною мрією було здобути самостійність. Тому для мене це – справжнє свято. Нам вдалося перестати бути частиною імперії.

Іван СТЕФАНИШИН
начальник управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації

День Незалежності – це найбільше свято в державі, тим паче – 10 років! Дуже важливо, що в нас відбувається реформування сільськогосподарського виробництва, що люди можуть отримати землю у приватну власність. Це історична віха, яку можна порівняти зі скасуванням кріпосного права. Зараз головне, щоби в селі люди могли нормально жити, працювати. І відпочивати, а то село в нас не відпочиває взагалі. У мене особисто є відчуття гордості: Україна є попри всі неузгодженості! І головне: люди почали розуміти, що вже нема на кого кивати, треба працювати для себе, отже, і для держави.

Владика Андрій ГОРАК
митрополит Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату

Незалежність дала нам вимріяну батьками волю й українську Церкву, яка буде обов’язково визнана. Для мене як ієрарха це – особлива втіха. Шкодую тільки, що Незалежність не припала на нашу молодість: ми більше б зробили. А то вголос не можна було говорити. Якраз це є великим надбанням і неосяжним простором для молоді, аби вона працювала і старалася для держави, свого народу і для себе.

Микола ЙОЛТУХОВСЬКИЙ
командувач Північно-Західного напрямку прикордонних військ України

Як командувач, я їжджу областями і бачу, що Україна швидкими темпами піднімається. Якщо ми їх не втратимо, то через кілька років непогано заживемо. Ми, прикордонники, це бачимо: є зростання промисловості, НВП, сільського господарства, люди отримують зарплату, є всі продукти харчування. Та й наші пункти пропуску значно кращі, ніж навіть у суміжних держав. Мені Незалежність дала Державу – це головне. Україна – ще маленька дитина, вона тільки пішла у третій клас. Не можна від неї вимагати того, до чого західні демократії ішли століттями. Але ми прийдемо, причому набагато швидше.

Олександр МОРОЗ
голова Соціалістичної партії України

Незалежність дала мені відчуття відповідальності за політичні дії. Коли я щось роблю, то сам відповідаю за це, бо наслідки відчують мої колеги, громадяни та виборці. У більшості політиків зараз немає цього. Коли ти щось зробиш, то тебе вже не підправлять згори, не додадуть грошей, не прикриють. Ти сьогодні повинен розраховувати на власні сили, чи йде мова про квартиры посуточно в Борисполе, чи про будь-яку ыншу справу. Зрештою, незалежність – це і є розрахунок на свої можливості та ресурси.

Павло ДВОРСЬКИЙ
народний артист України

Дала те, що думки та прагнення, які ми з друзями завуальовували у своїх піснях, зараз можемо висловлювати щиро, з відкритими серцями. Свято, яке буде завтра, є святом і Івасюка, і Братуня, і Яремчука, і Миколайчука, які працювали на Незалежність. Бог дарував нам її без крові, але відстояти це, може, є й важче, ніж завоювати. Тому основна мета зараз – утвердити, використовуючи свої духовні потенціали. Незалежність – це лише підвершиночка, нам ще треба штурмувати вершини. І Для цього потрібно повернути духовність і релігійність, які забезпечують самоповагу.

Валентин ГОСУДАРСЬКИЙ
голова Апеляційного суду Львівської області

Колись, за Радянського Союзу, були основи законодавства, на підставі яких кожна республіка приймала свої національні кодекси (головне, щоби без розходжень). Тому коли Україна стала незалежною, вона отримала можливість творити свої закони, не озираючись на когось. Ось це і є дуже важливо. Мені особисто важко говорити про себе – дуже багато почуттів. Але, безумовно, усі вони – приємні.

Юрій РОГОЗА
сценарист, письменник

Скажу банально, але щиро: свою країну. Це те, що більшість людства має з дитинства. Я став не просто мешканцем світу, а й громадянином України, зі своїм гімном, прапором, президентом і так далі. Є гордість і з того, що маю можливість наліпити на знак автомашини ці дві букви – UA. Я радію, що саме в дорослому віці я пережив ці нібито дитячі речі. Спочатку в мене була ейфорія. Потім – суміш обурення з комплексом неповноцінності. Саме ця лють на себе, оточення та керівництво стала джерелом мого натхнення.

Опитував Остап ДРОЗДОВ

POSTUP - ПОСТУП
№129 (787),
23-29 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Свято символізму
·У НОМЕРІ
·У День Незалежності Конституція нечинна

ПОГЛЯД
·Що вам дала Незалежність?
·Як ми проміняли Галичину на Україну

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Трамваї змушені виживати
·Замість ніг - колеса
·Аварія на водогоні сталася внаслідок знеструмлення
·Відключення електроенергії перенесено на 28 серпня
·У День Незалежності Конституція нечинна
·"Сезон" полювання на коштовності

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Трипільські таємниці урочища Кути
·У грудні матимемо всеукраїнський перепис
·Історичні місця Івано-Франківщини

ПОСТУП З КРАЮ
·Опозиція проти святкування Дня Незалежності
·"Нафтогаз України" продадуть за борги?
·Сім бід генпрокурора
·Краєвид

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·За колумбійських партизан беруться американці
·Рига святкувала свій ювілей
·Австрія обмежує кількість остарбайтерів

АРТ-ПОСТУП
·Обпалені опішнянським літом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Рік ноутбуків
·Увага!
·Зворотний зв'язок

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·Хроніка
·Конфлікт чи штучне "замилювання"?
·Генеральна прокуратура займається "Україною"

МУЗКІНО-ПОСТУП
·Рок-Тарапунька і поп-Штепсель української естради
·Кінофестиваль в Единбурзі відкрила "Амелі"
·Римейк фільму Лукіно Вісконті робить Тінто Брас
·Ще раз про Бельмондо

КІНОПОСТУП
·Короткий фільм про Клауса Кінскі
·Реквієм за вампіром

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Відпочиваймо - "і нехай весь світ зачекає..."

СПОРТ-ПОСТУП
·Спорт-бліц
·Київ - у Лізі чемпіонів!
·Динамівцям не далися
·Білоруси гратимуть на перемогу
·Лісові ігрища

ПОСТ-FACTUM
·У вівторок у поступі
·КАЛЕНДАР
·Жерар Депардьє зіграє в опері
·Ромео і Джульєтта стали лесбіянками
·Любити Львів - престижно