BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 16-22 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Президент приторговував зброєю?

Микола Мельниченко оприлюднив розмову Леоніда Кучми з контрабандистом зброї

СКАНДАЛ

Ольга ЯЦЕНКО

Микола Мельниченко оприлюднив деталі розмови президента Леоніда Кучми з бізнесменом Олександром Жуковим, якого було заарештовано за підозрою у незаконній торгівлі зброєю. Про це заявила передучора в прямому ефірі радіо “Свобода” дружина загиблого журналіста Георгія Ґонґадзе Мирослава.

Матеріали на цю тему було опубліковано в газеті “Вечірній Нью-Йорк”. У публікаціях про незаконну торгівлю зброєю згадуються прізвища мера Одеси Руслана Боделана, народних депутатів Андрія Деркача, Олександра Волкова та бізнесмена Олександра Жукова. Зокрема, на плівках записано розмови, коли Руслан Боделан знайомить Олександра Жукова з Леонідом Кучмою, а пізніше президент з’ясовує, хто з ним триматиме зв’язок. Підтвердив інформацію про цю розмову і Віктор Шишкін. Він та Олександр Єльяшкевич є членами парламентської комісії з розслідування загибелі журналіста Георгія Ґонґадзе, і він був присутній на прес-конференції, яку давав Микола Мельниченко в Національному прес-клубі у Вашингтоні. За словами Віктора Шишкіна, Олександр Жуков говорив Кучмі, що не може співпрацювати з урядом Валерія Пустовойтенка, оскільки уряд пішов у відставку, але й з урядом Віктора Ющенка він співпрацювати теж не може. Тоді у Жукова виникає питання: “З ким тримати зв’язок?” Леонід Кучма начебто пропонує йому контактувати з головою Адміністрації президента Володимиром Литвином.

Сам же Микола Мельниченко, який володіє записами близько трьохсот годин розмов у кабінеті президента України, стверджує, що українська сторона повинна сама вирішувати, чи є таємницею слідства факти, які свідчать про незаконну торгівлю зброєю. “Чи буде зі зброєю скандал – питання до української сторони”, – зауважив Микола Мельниченко.

Що стосується Олександра Жукова, то його персона не є новою у справі зі зброєю. Нагадаємо, що вже раніше голова підкомітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Олександр Жир заявляв, що в Миколи Мельниченка є записи розмов Олександра Жукова з Леонідом Кучмою, зроблені нібито в кабінеті президента. За словами Олександра Жира, Олександр Жуков – бізнесмен, який є власником і співвласником багатьох фірм в Україні. Його затримали в Італії за звинуваченням у нелегальній торгівлі зброєю. Також Олександр Жир стверджує, що Жуков за час прослуховування Миколою Мельниченком кабінету президента України неодноразово бував в Адміністрації президента і в кабінеті Леоніда Кучми. Жир процитував уривок із газети “Вечірній Нью-Йорк”, де йдеться про причетність Жукова до афер зі зброєю. “Туринське слідче управління з боротьби з мафією повідомило про затримання групи нелегальних торговців зброєю, які поставляли автомати Калашникова, гранатомети, протитанкові снаряди і ракети, насамперед українського і білоруського виробництва, на Балкани і задовольняли потреби італійської мафії,” – говорить Олександр Жир. Італійці виявили щонайменше 18 фактів постачання, а це близько 13 тонн зброї. Ключовою фігурою у торгівлі зброєю італійці вважають Олександра Жукова, який має великий бізнес в Україні.

Імовірно, що ці дані з плівок Мельниченка отримають подальший розвиток. По-перше, наближається виборча кампанія, тож подібні компромати будуть на руку борцям за справедливість, тобто національно-демократичним силам. По-друге, Микола Мельниченко дав зрозуміти, що він співпрацюватиме з американськими та російськими правоохоронцями, а також з українською стороною, але лише з парламентською слідчою комісією. Можливо, вже за якийсь час з’явиться нова частина інформації з плівок майора Мельниченка.


POSTUP - ПОСТУП
№125 (783),
16-22 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Це справа честі"
·У НОМЕРІ
·За лаштунками успіху

ПОГЛЯД
·Чи довіряєте ви лікарям?
·ерзац-кохання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Бої в Олеську ще тривають
·Початок дванадцятирічної школи
·заходи
·"Це справа честі"
·Не підлягає продажу

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Кому потрібні наші ліси?
·хроніка

ПОСТУП З КРАЮ
·Чи брав Кучма хабар у Лазаренка?
·Потебенько заговорить
·Антирухівський погром у Дніпропетровську
·Президент приторговував зброєю?
·Приготування коктейлів
·краєвид

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Між "великим ударом" і нульовим варіантом
·Українські миротворці затримали албанців
·Сексом - по водяних проблемах
·Таліби борються проти "християнської змови"
·Коїдзумі спровокував відрубування мізинців
·Де закінчується Європа?

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Інтернет-кабель між Австралією й Америкою порваний якорем
·До зброї, панове галичани!
·Галaс навколо шини Pentium 4
·РС-news
·увага!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Коротка історія протистояння: SirCam vs Symantec
·Windows Me: проблема з оперативною пам'яттю
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Красти стає все небезпечніше
·Перипетії справи ЛТБ розглядатиме суд
·Зброю знаходять у машинах та в сараях

АРТ-ПОСТУП
·Янівський цвинтар - чи не пора пошукати нового директора?
·Вежа зі слонової кістки у стилі постмодерн
·Аксінін як "культурний ворог"
·АНОНС
·Місце злочину - жовківська церква

КІНОПОСТУП
·Айвен Макгрегор не поїде в Голлівуд
·Мемуари Клінтона
·Свято, яке не завжди з тобою
·Бельмондо: Я не на останньому подиху
·Золотий леопард для Маурісіо Ск'ярра

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·Омельченко з Суркісом почали футбольне протистояння
·Українці "вимучили" датчан
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Г'ю Грант прощається з кіно?
·Врятуй!

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ