BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 16-22 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Потебенько заговорить

Генпрокурор обіцяє назвати 1 вересня замовника вбивств Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана

ПОЛІТИКА

Дмитро ЯЦЕНКО

У понеділок генеральний прокурор Михайло Потебенько повідомив сенсацію: 1 вересня з трибуни Верховної Ради він збирається назвати ім’я замовника двох резонансних вбивств – народного депутата Євгена Щербаня та голови біржового комітету Української міжбанківської біржі Вадима Гетьмана. Поки що генпрокурор лише частково розкриває таємницю слідства, зокрема, що замовником є народний депутат нинішнього скликання.

За словами Потебенька, парламент дізнається правду щодо всіх деталей двох скоєних злочинів. А поки що генпрокурор утримується від розголошення подробиць справ та імен. Недоговорене можна було би списати на скромність Михайла Потебенька, якби особа генпрокурора за останній рік не викликала стільки невдоволення з боку багатьох політичних сил. А пригадавши декілька попередніх заяв генпрокурора та його колег по роботі, нинішню новину можна взагалі позбавити сенсаційності. Але спочатку коротко про історію вбивств.

Народний депутат Щербань був розстріляний групою осіб 3 березня 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Убивці під’їхали до літака на автомобілі і почали стрільбу. Внаслідок отриманих поранень депутат, його дружина і механік померли. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. У травні 2000 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно екс-прем’єра Павла Лазаренка за звинуваченням в організації умисного вбивства з корисливим мотивом народного депутата Євгена Щербаня, а також в організації зумисного вбивства на замовлення: організована злочинна група мала вбити ще двох державних службовців високого рангу.

Голова біржового комітету УМВБ, екс-голова Нацбанку Вадим Гетьман був убитий 22 квітня 1998 року в ліфті свого будинку у Києві. Наприкінці лютого 2001 року правоохоронні органи України оголосили про затримання трьох чоловік, причетних до вбивства Вадима Гетьмана: один із них був затриманий у Росії, двоє інших – в Україні. За даними міліції, затримані причетні й до інших злочинів.

Київська міськпрокуратура під час розслідування 17 злочинів кримінального угруповання, які були пов’язані з діяльністю підприємства “Топ-Сервіс”, вилучила комп’ютерний файл, який дає підстави стверджувати, що це угруповання може бути причетне до вбивства Гетьмана. Керівникові компанії “Топ-Сервіс-Схід” Ігореві Шагіну інкримінується участь у 12 злочинах. 18 липня цього року прокуратура Києва повідомила, що підозрює Ігоря Шагіна у причетності до вбивства начальника Південно-Західної залізниці Володимира Олійника в 1999 році. До речі, колишнім керівником компанії “Топ-Сервіс” був народний депутат Володимир Фіалковський. Сам він заявляв, що Ігор Шагін не міг вчинити інкримінованих йому дій. За словами народного депутата, справа може бути пов’язаною з тим, що державний бюджет заборгував великі суми грошей компанії “Топ-Сервіс-Схід”, якою керував Шагін. Крім того, Фіалковський натякав на наявність навколо цієї кримінальної справи політичних ігор.

Як видно, деякі імена в згаданих Михайлом Потебеньком справах таки відомі.
Дивним є сам факт заяви. Адже якщо Михайло Потебенько знає імена вбивць, то їх треба заарештувати. Якщо це народний депутат, який користується недоторканністю, то треба зробити відповідне подання до Верховної Ради. Натомість маємо інше: генпрокурор знає, але нічого не каже і не робить. У такій ситуації неважко дійти висновку, що Потебенько просто застерігає підозрюваного депутата від якихось небажаних дій. Це може бути потрібно або самому Потебенькові, або іншим особам, які замовили цей виступ генпрокуророві. А інакше слова Потебенька слід розцінювати як непрофесіоналізм: якщо кожен правоохоронець буде публічно говорити, що знає ім’я певного злочинця, то в нас жодна справа не буде розкрита: злочинці завжди встигатимуть втекти...


POSTUP - ПОСТУП
№125 (783),
16-22 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Це справа честі"
·У НОМЕРІ
·За лаштунками успіху

ПОГЛЯД
·Чи довіряєте ви лікарям?
·ерзац-кохання

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Бої в Олеську ще тривають
·Початок дванадцятирічної школи
·заходи
·"Це справа честі"
·Не підлягає продажу

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Кому потрібні наші ліси?
·хроніка

ПОСТУП З КРАЮ
·Чи брав Кучма хабар у Лазаренка?
·Потебенько заговорить
·Антирухівський погром у Дніпропетровську
·Президент приторговував зброєю?
·Приготування коктейлів
·краєвид

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Між "великим ударом" і нульовим варіантом
·Українські миротворці затримали албанців
·Сексом - по водяних проблемах
·Таліби борються проти "християнської змови"
·Коїдзумі спровокував відрубування мізинців
·Де закінчується Європа?

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Інтернет-кабель між Австралією й Америкою порваний якорем
·До зброї, панове галичани!
·Галaс навколо шини Pentium 4
·РС-news
·увага!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Коротка історія протистояння: SirCam vs Symantec
·Windows Me: проблема з оперативною пам'яттю
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·хроніка
·Красти стає все небезпечніше
·Перипетії справи ЛТБ розглядатиме суд
·Зброю знаходять у машинах та в сараях

АРТ-ПОСТУП
·Янівський цвинтар - чи не пора пошукати нового директора?
·Вежа зі слонової кістки у стилі постмодерн
·Аксінін як "культурний ворог"
·АНОНС
·Місце злочину - жовківська церква

КІНОПОСТУП
·Айвен Макгрегор не поїде в Голлівуд
·Мемуари Клінтона
·Свято, яке не завжди з тобою
·Бельмондо: Я не на останньому подиху
·Золотий леопард для Маурісіо Ск'ярра

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·Омельченко з Суркісом почали футбольне протистояння
·Українці "вимучили" датчан
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Г'ю Грант прощається з кіно?
·Врятуй!

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ