BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 14-15 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Республіканці - за заборону Компартії

УРП почала свою виборчу кампанію з чистки своїх лав від прибічників президента Леоніда Кучми

ПОЛІТИКА

Мар"ян РОМАНИШИН

Лідер Української республіканської партії Левко Лук’яненко повідомив, що 10 серпня провід УРП виключив з лав організації прихильників президента Леоніда Кучми. Причина – діяльність, що суперечить політичній лінії УРП. Серед виключених є, зокрема, Євген Пронюк, Богдан Ярошинський, Людмила Забарило й інші.

Зрозуміло. що подібна чистка партії має безпосереднє відношення до майбутніх виборів до Верховної Ради. Сам Левко Лук’яненко вважає, що Українська республіканська партія є опозиційною з 1994 року і не погоджується з антиукраїнською політикою президента Леоніда Кучми. За його словами, ідеалом блоку є відсторонення Кучми і зміна влади, яку УРП вважає олігархічною, обрання у владні структури депутатів-патріотів, які могли б повести Україну шляхом відродження економіки, культури, справедливості та законності.

Така, як вже встигли висловитися оглядачі, “чистка в рядах УРП” – процес насправді не такий уже й новий. Ще у листопаді минулого року під час з’їзду УРП Левко Лук’яненко здійснив перші кроки для того, щоби партія змогла повернути собі колись досить привабливе обличчя. На думку оглядача “Поступу” Костя Бондаренка, після успішної діяльності на початку 90-х років у пізніші часи в УРП почалися внутрішні колізії, які сприяли втратам зв’язків із представниками бізнесових кіл, причому УРП не змогла повною мірою використати (чи й навіть залучити) адміністративний фактор, а тому результат говорить сам за себе: вже на минулих виборах партія не могла претендувати на те, аби самотужки подолати 4% бар’єр і пройти у парламент. Блокування з КУН-ом та УКРП в єдиний блок “Національний Фронт” принесло в сукупності 2,7% голосів. Тобто якщо блок утворювався “на паях”, то УРП у ньому припадає рівно третина – 0,9%... Очевидно, для того, щоби така ситуація не повторилася, Левко Лук’яненко повертається до керівництва партією. Фактично цей крок варто розцінювати як забезпечення незалежних позицій організації, оскільки УРП вже, по суті, почали називати партією Євгена Марчука (саме цього політика УРП підтримувала на президентських виборах 1999 року).

Водночас УРП не стала замикатися на собі: протягом цього року Левко Лук’яненко неодноразово закликав різні політичні сили до участі в єдиному блоці. Наразі УРП є членом блоку демократичної опозиції “Форум національного порятунку” і має намір продовжити роботу зі створення широкої коаліції національно-демократичних сил. За словами Левка Лук’яненка, УРП чекає, коли екс-прем’єр Віктор Ющенка оголосить свою політичну позицію, а тоді партія, можливо, підпише декларацію про спільну діяльність.

УРП пішла на ще один крок: вона заявила про незаконність існування Комуністичної партії України і вимагає її заборони. УРП надіслала заяву на ім’я міністра юстиції Сюзанни Станік, яка мала би вирішити це питання. Підставами для заборони діяльності Компартії України є, за словами лідерів УРП, норми закону “Про політичні партії”, який забороняє партії, програмні цілі яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, посягання на права і свободи людини. Як відомо (і це підкреслює УРП), в документах КПУ зафіксовані плани щодо відродження “Союзу братських народів”, а це фактично означає ліквідацію незалежності України і повернення до Союзу.

Крім того, КПУ називає своєю ідеологією вчення Маркса-Енгельса-Леніна, яке обґрунтовує насильницьке захоплення влади, насильницьке придушення прихильників всіх інших ідеологій, а тому пропаганда цих ідей у доктрині КПУ є пропагандою насильства. Редактор журналу “Політична думка” політолог Олександр Дергачов вважає, що ця акція УРП спрямована, швидше за все, на те, аби привернути увагу виборців до співпраці комуністів з владою. Очевидно, якщо влада не заборонить КПУ, значить, це їй вигідно.


POSTUP - ПОСТУП
№124 (782),
14-15 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Нова справа лікарів
·У НOМЕРІ
·Хто загубив 50 мільйонів?
·Крах напередодні Чемпіонату Європи

ПОГЛЯД
·Лікарська етика
·КПУ мусить померти
·Ви вважаєте себе націоналістом?
·9-та симфонія бетховена

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Друг родини скоїв жахливе вбивство
·Купуйте лічильники з паспортами
·Сьогодні інтерес до минулого дещо пригаснув
·ХРОНІКА
·У Львові можна купити хліб з мухами

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Козацький похід на Київ
·Республіканці - за заборону Компартії

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Кінах: Росія погодилася...
·"Укртатнафту" "пішли"
·"Слов'янський" розглядатимуть без телекамер і... Фельдмана
·ЕКОНОВИНИ

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Монархи повертають свої палаци
·Мирну угоду таки підписано
·Хто загубив 50 мільйонів?
·Жертвам терактів - окремий цвинтар
·40 років Берлінському муру
·Маєток принца - з молотка
·Албанські мафіозі здобувають ринки
·Темелінська АЕС знову запрацювала

АРТ-ПОСТУП
·Селяни відмовляються свідчити проти палія
·Сучасна ностальгія за "Ар Деко"
·Апофеоз Бетховенівського духу

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·ФУТБОЛ
·Нулі змінили на одиниці
·Бразильські принци та монегаські злидарі
·Геннадій Защук: "Медведенко та Потапенко не хочуть грати за збірну України"
·У підсумку - три нагороди
·БОКС

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Жан-Поль Бельмондо має проблеми з головою

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!