BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Повернення "Світу пригод"

ЖУРНАЛИ

Дарія МІЛЛЕРІВНА

У видавництві “Універсум” вийшло перше число літературно-художнього та науково-популярного журналу для дітей і юнацтва “Світ пригод”. Фактично це відновлення проекту кількарічної давності.
У часописі вміщено дослідження Олега Романчука (шеф-редактора й автора ідеї видання) про традиційні риси та сучасні тенденції “Золотого Бібліону її Величності Природи, Таємничого Пана Дитинства і Загадкової Феї Фантазії”.

“Ті, що зневажливо відгукувалися про пригодницькі романи, безперечно, не мали рації, впадаючи у гріх снобізму”. Акцентуючи на стереотипах жанру (заплутана інтрига, запаморочливий темп викладу, незліченні алогічності у вчинках героїв, які частенько обирають чомусь найнезбагненніші, мало не безглузді, шляхи досягнення мети, неодмінна любовна тема, а також дещо спрощена мова), вони запевняють, що такі книжки до вподоби тільки людям, схильним до поглинання коміксів. І не більше.
Відтак забувають, що багато маститих письменників зумисне не виходили за рамки цього жанру, аби вийти на більш ефективний контакт із широким колом читачів, вони не хочуть бачити, що це не тільки спосіб розважити читача, а передусім спосіб у гостросюжетній формі підійти до соціальних, етичних та інших проблем сучасної йому дійсності. Забувають вони також, що першим автором безсмертного твору пригодницького жанру був сам Творець...”

Погодьмося, що значна частина (як не менша, то більша) любителів книжкового слова ставиться з упередженням до так званого “кримінального чтива”, яке в російськомовному варіанті заполонило наш книжковий ринок. Мова йде саме про сучасну пригодницьку літературу (якщо це література взагалі).
Адже ніхто зараз (на відміну від недалекого тоталітарного минулого) не заперечує духовної та пізнавальної цінності творів класиків пригодницького жанру: Роберта Стівенсона, Жуля Верна, Майн Ріда, Олександра Дюма, Рафаеля Сабатіні та багатьох інших.

“Дехто жахнеться і перехреститься. Інший розсміється. А ще хтось гаряче обуриться подіями і деталями, описаними у цій повісті”. Так автор Андрій Куліш попереджає читача в передмові до повісті-бойовика “Сафарі для двох”. За словами письменника, ця повість – тільки фантастично-політичний бойовик, військово-пригодницьке “чтиво”.

Дія повісті розгортається в наш час на тлі громадянської війни в Україні між “червоними та державниками”. Головний герой – снайпер Стас, який виконує спецзавдання, що мало б покласти край братовбивчій війні. Стаса переслідують дивні спогади, які мали місце в його попередніх життях: він є то диверсантом польської Армії Крайової, то найманцем на службі в бургундської корони в ХІІ ст. тощо. Ним підсвідомо керує вояцький досвід кількох поколінь. “Ти страшна людина, Стасе. І добре, що ти на боці Добра... Ті, що живуть у тобі, не дозволяють, щоб ти пішов неправедним шляхом”, – так характеризує головного героя його напарниця. Повість густо приперчена назвами різноманітних видів зброї, військовим жаргоном. “Сафарі для двох” – ідеальний сценарій для трилера-бойовика.

Стаття Ольги Яремійчук розповідає про легенду американського вестерна, видатного американського актора українського походження – Володимира Джека Палагнюка.

Омелян Бучацький запрошує читача в подорож країною, де “усе догори ногами”, де лише в дні посту місцеві канібали не їдять туристів, де “кенгуру, подібно до жінок, скачуть людям по головах”. Ласкаво просимо в Австралію!

Хочеться побажати, щоби цього разу проект видання популярного пригодницького журналу не застряг на першому числі, а рушив далі. Тоді ми матимемо нарешті регулярний український часопис, що, сподіваємося, зацікавить підростаюче покоління.

POSTUP - ПОСТУП
№119 (777),
4-5 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рухівці - проти Московського Патріархату
·В НОМЕРІ
·Вечеря навпомацки
·Німці переправляли нелегалів з України на Захід

ПОГЛЯД
·Коли ви п'єте шампанське?
·очікуючи ювілею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усім вкладникам "України" повернуть гроші
·Навіщо банку трамвайні колії?
·Німецьких політиків дивує у Львові житло і транспорт
·МІСТО
·Нова диспетчерська система швидкої допомоги
·Нове дослідження "Генези"
·Вшануймо пам'ять "Бурлаки"!

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Сибірка вже у Києві
·Комп'ютерний хробак у міністерстві
·Язикате українське телебачення

ПОСТУП У СВІТ
·Нова мода - вечеря навпомацки
·Вулкан Етна - небезпечна окраса Сицилії
·Утворюється транс-тихоокенаське НАТО?
·Українські емігранти на берегах Атлантики
·Мубараку набридли пусті балачки
·світоогляд

МАНДРИ У ПОСТУПІ
·"Софіївка": враження подорожнього

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Нікола Кузанський: Жодна зоряна ділянка не позбавлена мешканців
·Тварина, обдарована розумом

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свято книги до ювілею
·Повернення "Світу пригод"
·Іще раз про Личаківський цвинтар
·КНИГАРНЯ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Моїм опонентам із Закарпаття

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·"Мова" - засіб від провінційності
·Не мовчи, мов і ти!

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто такий Ленс Армстронг?
·спорт-бліц
·Календар змагань Чемпіонату світу
·Кличко збирається завоювати Америку

ПОСТ-FACTUM
·календар
·світлина тижня

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!