BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Свято книги до ювілею

ОФІЦІОЗ

Д.О.СВІДНИК

“З метою відзначення 10-ї річниці Незалежності України 15 – 19 серпня в Палаці мистецтв “Український дім” (Хрещатик, 2) проводиться Третя Міжнародна книжкова виставка-ярмарок “Книжковий сад – 2001”.

Організатори виставки: Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіомовлення, Українська асоціація виробників поліграфічної продукції, Національний комплекс “Експоцентр України”.

Із 15 по 19 серпня, напередодні ювілейних святкувань, на кількох поверхах “Українського дому” буде представлено широкий спектр українських книг, що побачили світ упродовж останніх 10 років у державних, приватних, спільних видавництвах, що були випущені за рубежем зусиллями української діаспори. Ці згустки людської мудрості, винахідливості і таланту прийдуть на ще одне серпневе побачення з київським читачем.

У програмі виставки-ярмарку “Книжковий сад” є презентації нових видань, приурочених річниці Незалежності, конкурси: на кращий підручник, кращу книгу до першого ювілею Української держави, кращу дитячу книгу нової доби, краще видання української діаспори, краще художнє оформлення. Також на ній відбудеться міжнародний семінар видавців, поліграфістів, книгорозповсюджувачів під назвою “Книга, її значення та роль у міжнародних стосунках, суспільному прогресі”, науково-практична конференція “Бібліотека і сучасна книга”.

Багато важливих і унікальних видань побачать світ до 24 серпня в різних видавництвах України. З частиною з них познайомляться відвідувачі виставки. Серед цих видань: сувенірний альбом “Україна: віхи історії” (видавництво “Мистецтво”), перші книги 6-томного видання творів Тараса Шевченка, національного проекту “Золота книга української еліти – “Видатні діячі України минулих століть”, національного проекту 250-томної “Бібліотеки світової класики”.

Таку інформацію повідомила прес-служба Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення.

Перше, на що я звернув увагу в цьому прес-релізі, – це слова про побачення з київським читачем. Організатори, певне несвідомо, але цілком слушно визначили статус цього заходу – черговий звіт для урядовців і трошки для публіки – столичної, а не всеукраїнської. Поза тим, справжніх шанувальників книги там усе одно буде небагато, бо “київські читачі” та й гості столиці купують зараз книги на “Петрівці”.

Натомість львів’яни матимуть унікальну нагоду кілька днів вересня (21-ше, 22-ге, 23-тє) присвятити вже Восьмому Форуму видавців – найбільшій всеукраїнській книжковій виставці-ярмарку (у 2000 році було 467 учасників і понад 30 тисяч відвідувачів). Проводить цей грандіозний захід у Палаці мистецтв всього-на-всього громадська організація, офіс якої знаходиться у двох підвальних кімнатах на вулиці Костя Левицького у Львові.

Можливо, невтішний стан українського книговидавництва спричинений отим самим державним втручанням, надмірною забюрократизованістю, одержавленням поліграфічної бази, високими податками та потребою ліцензувати, реєструвати, дозволяти кожний крок автора, видавця, книгорозповсюджувача?..

“Адже в компетенції уряду вирішити питання стабільного забезпечення вітчизняних друкованих ЗМІ папером, привести до норм чинного законодавства книготоргівлю (продавці зарубіжної друкованої продукції повинні сплачувати відповідні податки згідно українського законодавства)...” - повчає прес служба тогож Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення. То чому ж не вирішує?

Та й чи буде за таких умов що проводити “з метою відзначення 20-ї річниці Незалежності України”?

POSTUP - ПОСТУП
№119 (777),
4-5 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рухівці - проти Московського Патріархату
·В НОМЕРІ
·Вечеря навпомацки
·Німці переправляли нелегалів з України на Захід

ПОГЛЯД
·Коли ви п'єте шампанське?
·очікуючи ювілею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усім вкладникам "України" повернуть гроші
·Навіщо банку трамвайні колії?
·Німецьких політиків дивує у Львові житло і транспорт
·МІСТО
·Нова диспетчерська система швидкої допомоги
·Нове дослідження "Генези"
·Вшануймо пам'ять "Бурлаки"!

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Сибірка вже у Києві
·Комп'ютерний хробак у міністерстві
·Язикате українське телебачення

ПОСТУП У СВІТ
·Нова мода - вечеря навпомацки
·Вулкан Етна - небезпечна окраса Сицилії
·Утворюється транс-тихоокенаське НАТО?
·Українські емігранти на берегах Атлантики
·Мубараку набридли пусті балачки
·світоогляд

МАНДРИ У ПОСТУПІ
·"Софіївка": враження подорожнього

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Нікола Кузанський: Жодна зоряна ділянка не позбавлена мешканців
·Тварина, обдарована розумом

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свято книги до ювілею
·Повернення "Світу пригод"
·Іще раз про Личаківський цвинтар
·КНИГАРНЯ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Моїм опонентам із Закарпаття

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·"Мова" - засіб від провінційності
·Не мовчи, мов і ти!

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто такий Ленс Армстронг?
·спорт-бліц
·Календар змагань Чемпіонату світу
·Кличко збирається завоювати Америку

ПОСТ-FACTUM
·календар
·світлина тижня

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!