BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

очікуючи ювілею

МЕЛЬНИК

З точки зору номенклатурного урядовця Ульянов з більшовиками був далекогляднішим, коли затіював жовтневий переворот, ніж ті всі рятівники СССР, які організували свій путч на день Преображення.

Понад вісімдесят років радянські урядовці святкували найбільше державне свято восени, коли всі поверталися з відпусток. Коли вже зібрали врожаї, а що не зібрали, то вже потроху притрушував сніг. Коли було повно наїдків та холодної горілки. Щоправда, доводилося часом кілька годин мерзнути на трибуні, споглядаючи на паради та демонстрації. Але в міжчассі була нагода та стимул зігрівати тіло і душу частим чаркуванням.

Десять літ тому перелякані ГКЧПісти проголосували у серпні за Незалежність. І мусять тепер бідні урядовці мучитися у серпневу спеку та готувати заходи до державного свята, коли всі порядні люди відпочивають собі на пляжах.

А тут доводиться об’єкти здавати до свята, пам’ятники добудовувати, паради, зібрання та банкети організовувати, ще й жнивами командувати.

Пропонували ж мудрі люди святкувати День незалежності 1 грудня, коли всенародним референдумом підтвердили відродження Української Держави. Та ні, не прослухали. Тож тепер мусять бідні керівники страждати та канючити у вищого начальства дозвіл на відпустку. Хоча б на два тижні, якщо вже й так половина серпня піде на святкування.

А на Львівщині ще вирішили подивувати публіку досягненнями культурного та мистецького життя і встановили обласні премії аж у десяти номінаціях. Довелося й мені кілька днів тому оглядати цей доробок десятиліття. Згадалися слова одного польського класика: “Образ нендзи і розпачи...”
Хоча нібито й було за тих десять років щось більше, достойніше, ніж прем’єра “Мойсея”, що заполонила чи не півзалу Палацу мистецтв, призначеного для презентації творчості кандидатів у номінанти...

Найпечальніше виглядала поезія. Три книжечки поважних панів, ліпші твори яких були написані задовго до Незалежності... А колись історики чи літературо- та мистецтвознавці вивчатимуть епоху останнього десятиліття ХХ віку за цими експонатами. І дивуватимуться, чому тоді молоді хлопці та дівчата не писали віршів, віддаючи свою поетичну славу “гомерам”.

А публіцистика і журналістика?! Невже найважливішими темами преси останнього десятиліття були: походження християнства, утиски української мови російським царизмом та спомини про сталінські табори?.. Таку публіцистику може собі дозволити сите суспільства, яке давно вирішило усі сьогоденні проблеми і тепер вишукує теми у минулому, бо сучасне вже нікого не цікавить. Ось тоді будуть заздрити нащадки нашому “добробуту”.

Архітектурну премію назвали іменем славного галицького будівничого Івана Левинського. Тож здобувачі премії зрозуміли , що в цьому має бути заохочення для наслідування стилів початку ХХ століття. Один з проектів, висунутих на цю премію, дуже вже нагадує бурсу Українського педагогічного товариства, споруджену на вулиці Анджея Потоцького (колись Польовій, тепер Генерала Чупринки) за проектами архітектурного бюра І.Левинського. Так само на премію ім. Івана Труша висувається пам’ятник художникові у Львові...

І що дивно, серед архітектурних проектів, які претендують на премії, жодної сакральної споруди. Хоча саме церковне будівництво було найхарактернішим для першого десятиліття української Незалежності.

Не заздрю начальникові обласної культури, якому доведеться керувати процесом надання номінацій при такому рівні робіт кандидатів. Тим більше, що він ще має незабаром відбути свій власний ювілей.
Хоча в деяких номінаціях видно оті “промінчики світла”, як от – Олесь Нога чи Роман Петрук. А чи будуть вони помічені?

Тож почекаймо – побачимо... Вже недовго залишилося.

Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№119 (777),
4-5 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рухівці - проти Московського Патріархату
·В НОМЕРІ
·Вечеря навпомацки
·Німці переправляли нелегалів з України на Захід

ПОГЛЯД
·Коли ви п'єте шампанське?
·очікуючи ювілею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усім вкладникам "України" повернуть гроші
·Навіщо банку трамвайні колії?
·Німецьких політиків дивує у Львові житло і транспорт
·МІСТО
·Нова диспетчерська система швидкої допомоги
·Нове дослідження "Генези"
·Вшануймо пам'ять "Бурлаки"!

ПОСТУП З КРАЮ
·краєвид
·Сибірка вже у Києві
·Комп'ютерний хробак у міністерстві
·Язикате українське телебачення

ПОСТУП У СВІТ
·Нова мода - вечеря навпомацки
·Вулкан Етна - небезпечна окраса Сицилії
·Утворюється транс-тихоокенаське НАТО?
·Українські емігранти на берегах Атлантики
·Мубараку набридли пусті балачки
·світоогляд

МАНДРИ У ПОСТУПІ
·"Софіївка": враження подорожнього

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Нікола Кузанський: Жодна зоряна ділянка не позбавлена мешканців
·Тварина, обдарована розумом

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свято книги до ювілею
·Повернення "Світу пригод"
·Іще раз про Личаківський цвинтар
·КНИГАРНЯ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Моїм опонентам із Закарпаття

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·"Мова" - засіб від провінційності
·Не мовчи, мов і ти!

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто такий Ленс Армстронг?
·спорт-бліц
·Календар змагань Чемпіонату світу
·Кличко збирається завоювати Америку

ПОСТ-FACTUM
·календар
·світлина тижня

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!