BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

людина спрагла

МОРИКВАС

Львів’яни, облишивши свої нарікання на великі дощі (це ж скільки безплатної води щодня шугало з неба!), знову звертають спраглі погляди на ріденькі струмочки з кранів, які от-от можуть пересохнути. І це не просто постійний страх мешканця великого міста перед проблемами Водопостачання, яке не залежить від Небесної волі, а від організаційних зусиль звичайних і грішних наших ближніх.

Це – втілена спрага людей, які живуть у місті без ріки. (Ну, не будемо згадувати тут стареньку Полтву, надійно загнану під землю заради інших наших потреб!)

Ця спрага така велика, що занесла наше місто аж у список позичальників Світового банку. (Львову обіцяють позичити 24,5 млн. доларів на 20 років – на розвиток водопостачання. Це великі гроші і велике щастя, що шестирічні напрацювання магістрату у цьому напрямку не пропали намарне).

Але навіть цей дипломатичний подвиг міської ради не породжений такою спрагою, якою наповнені серця деяких інших львів’ян, насамперед морських вовків, які 9 (дев’ять!) років плавали морями-океанами, несучи у світ знамено України. Отже, козацька чайка “Пресвята Покрова” повернулася в Україну! Вже – в Одесі, вже в порту Південний (який досі офіційно називають “Южним”), вже йде до Канева, щоб там зустріти 10-річчя нашої незалежності. Завершився етап.

Віха в історії України, зокрема сторінка її морської історії.

До Львова – міста, яке дивиться в небо сухими очима порожніх фонтанів, – повертається команда чайкарів – людей, спраглих води і якоїсь дії. А з ними – Юрко Волощак, найяскравіший зразок Людини спраглої. Можна тільки поспівчувати йому –невтомному козацькому писареві , який і в семибальний шторм не випускав пера з рук та пережив багато іншої екзотики. Що він буде робити в сухопутному Львові? І що стане з чайкою – чи буде вона плавати в українських місцевих водах, чи, може, стане музейним експонатом?

Таку перспективу Юрко передбачав ще два роки тому. Правда, треба спочатку побудувати у Львові Морський музей. Ніхто вже не сумнівається в тому, що наше місто в різні епохи було дном океану, центром морської торгівлі чи просто – містом над річкою, про що зокрема свідчать міські фасади з морською символікою.

Але якщо не вийде з Морським музеєм, то може бути Музей Розточчя (тобто головного європейського вододілу, який кілька десятків тисяч років тому зупинив на Збоїщах Великий льодовик, що насувався з Арктики), або ж просто – Музей води.

У місті, де постійно бракує води, де ми не вміємо нею користуватися, не вміємо очищати джерела, садити дерева, які зберігають вологу, – такий музей став би центром екологічного руху (нинішній Природничий музей у Львові, на думку Ю.Волощака, є музеєм трупів різних тварин).

А треба, щоб музей був живою інституцією, яка досліджуватиме закономірності збереження та відтворення природних ресурсів та виховуватиме наше ставлення до води, до моря.

Є ще у нашого мандрівника одна ідея, яка, на його думку, могла би бути альтернативою отим кредитам міжнародних банків і врятувати наше місто від посухи.

Коли Юрій Волощак під час своїх мандрів уперше потрапив на Мальту, то був вражений, що там немає звичайної води. Є довкола острова море солоної води, є джерела та струмки з несмачною, непридатною для пиття водою. Питну воду на острів завозять з Італії, і вона так само коштує, як пиво і вино.

Працюють, щоправда, на острові заводи-опріснювачі, які пожирають багато енергії. Але ж є природні речі. Якщо є сонце, повітря і камінь – то там мусить бути вода. Українського мандрівника вразило, що мальтійці не бачать цього в себе під носом.

В Україні теж цього під носом не бачать. Приїжджали сюди французькі науковці-екологи, котрі помітили, що під курганами, яких у наших степах тисячі, збирається вода. Там взаємодіють нагрітий камінь та холодна земля, що вбирають вологу з повітря і конденсують її. У будівельників є навіть такий термін – точка роси. У кожному будинку товщину стін розраховують на основі перепаду температур, щоб не конденсувалась на них волога.

Було б логічно, вважає Ю.Волощак, архітектор за фахом, штучно створювати “точку роси” у спеціально збудованих конструкціях. А то й кожний будинок будувати зі своїм власним резервуаром.
Усе це з банку ідей Ю.Волощака. Що далі? Чайкарі повертаються. Незабаром у Львові знову буде рух і хвиля.

Надія МОРИКВАС

POSTUP - ПОСТУП
№118 (776),
3 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Троянда на Ратуші
·Десятиліття "совкового" стандарту
·В НОМЕРІ
·Хто стріляв у "Великого Кіма ІІ"?
·Справа Деркачів не помре

ПОГЛЯД
·Чи ходите ви в оперу?
·людина спрагла

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На польському кордоні затримано гуманітарну допомогу з України
·Повінь: повторення пройденого
·У Кам'янці-Бузькій робитимуть паркет по-німецьки
·Суд над нападниками на Білозора триває
·місто
·Вкладники "України" готові до рішучих дій
·Митники затримали 4 нові мотоцикли Harley Davidson
·Засуджено сутенерку

НАША СТОЛИЦЯ
·Спір за двері в подвір'я
·Десятиліття "совкового" стандарту

ПОСТУП З КРАЮ
·Море, саміт і президенти без краваток
·Чи був спонсор у Мельниченка?
·Справа Деркачів не помре
·краєвид

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хто стріляв у "Великого Кіма ІІ"?
·Бацьку захистять внутрішні війська
·Королева-мати здорова й готова до свята
·На екс-прем'єра чекає суд

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·В Україні - дефляція і зростання виробництва!
·"Іскра" вже міцно стоїть на ногах
·Рейтинг найкращих банків світу
·львів
·україна
·cвіт

НАС 800 ТИСЯЧ
·В очікуванні мами
·Фабрика сміття не знає спочинку
·Шевченківський гай тепер охороняють "муніципали"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Чому варто поїхати до Зальцбурга?

АВТО ПОСТУП
·новинки
·Спекотна літня дорога
·Новий Renault Espace

СПОРТ-ПОСТУП
·Євро-2004 відбудеться таки в Португалії
·Кому скільки дати, вирішуватимуть уболівальники
·Другий раунд без сенсацій
·Що принесе нам Едмонтон?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·календар
·Версаче і Версаче: Донателла міняє стиль

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!