BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Спекотна літня дорога

ПОРАДИ

Віктор КОРБУТ

З настанням літа багатьох людей тягне в далекі краї. Отже, починаємо збиратися в дорогу. Пакувати будемо не все відразу, а поступово.

Куди, як і навіщо?

Дорога починається з визначення мети і маршруту. Виходячи з цього, планується все інше. Найпростіше визначити маршрут, користуючись картою. Тому подбайте про неї заздалегідь. Якщо не встигли придбати – теж не велике горе. Її можна купити практично в будь-якій книгарні чи кіоску “Преса”. Як показує досвід, для поїздок між областями цілком достатньо користуватися картою автомобільних доріг України в масштабі 1:1250000. Добре, якщо вона доповнена схемами проїздів обласними центрами України. А от усередині області краще їздити з картою тієї області (масштаб, приміром, 1:200000), у якій ви знаходитеся, а не всієї країни. Крім того, не пошкодуйте часу і грошей на покупку нової карти – як правило, на них зазначені відстані між населеними пунктами в кілометрах, іноді позначені АЗС, пункти харчування. У куті деяких нових карт розташовані таблиці відстаней між великими містами. Усе це допоможе прикинути час, запас пального і їжі. Врахуйте ще один неприємний момент, пов’язаний з особливостями нашої країни: дорожні знаки в Україні часто крадуть і здають у металобрухт, тому іноді карту буває дуже важко прив’язати до чогось конкретного на місцевості. У такому випадку залишається тільки уповати на зустрічну машину, інспектора ДАІ, співробітника АЗС чи будь-який стаціонарний пришляховий заклад. Можна звернутися по допомогу до місцевого мешканця на возі.

Не завадить уточнити наступне: для руху краще вибирати дороги державного або регіонального значення – їх шляховикам удається підтримувати в пристойному стані, за що їм низький уклін. Але на місцеві краще не звертати, навіть якщо видається, що шлях коротший, – пошкодуйте ходову частину, двигун і трансмісію. Продумайте, як тримати при собі гроші. А якщо у вас платіжна чи кредитна картка – перевірте, чи є представництво вашого банку чи банкомати в тому регіоні, куди ви збираєтеся. Відправляючись у дорогу, уточніть у вашого оператора мобільного зв’язку, чи знаходиться в зоні покриття намічений вами для відпочинку регіон. Подумайте, яку з FM радіостанцій варто ловити і слухати, – прогноз погоди в дорозі дуже важливий. Довідайтеся, чи є по шляху пункти сервісу автомобіля вашої марки і де. Якщо таких немає – це ще не привід для негайної заміни автомобіля. Але при покупці наступного – задумайтеся.

Окуляри

Улітку, як правило, сонечко світить. Іноді дуже сильно. А дивитися на дорогу доводиться пильно. І очі від цього втомлюються. Тому без сонцезахисних окулярів краще в шлях не рушати. Для аматорів поїздок у відкритих автомобілях корисні будуть окуляри зі шкіряними чи гумовими ущільнювачами, на кшталт старих автомобільних окулярів-”консервів”. Говорять, на Заході вони знову входять у моду. Для поїздок у тумані і сутінках зараз з’явилися в продажі протитуманні окуляри з жовтими склами.

Вони забирають блакитний колір зі спектра і збільшують контрастність навколишнього світу. Але якщо у вас поганий зір – краще проконсультуватися з лікарем і замовити перед поїздкою окуляри з затемненням і діоптріями. А якщо з зором усе гаразд і ви купуєте звичайні окуляри, то не надто заощаджуйте. Запам’ятаєте: паспорт окулярів має містити позначення “UV-protected”, що означає наявність покриття, що затримує ультрафіолетові промені. При покупці просто темних окулярів ви дуже ризикуєте – зіниця розкривається, оскільки світловий потік ослаблений, а вплив ультрафіолетових променів приходиться прямо на очне дно. Крім фіолетових у цяточку плям в очах, ви ризикуєте заробити опік очного дна, головний біль, що приводить до зниження швидкості реакції, а на дорозі це вкрай небажано – доведеться лізти в аптечку за таблеткою.

Аптечка

До речі, про аптечку. Перелік необхідних ліків і засобів надання першої допомоги відомий. Але буде добре, якщо ви доповните його своїми специфічними ліками, і обов’язково покладете туди краплі для очей. Також доречно буде інформацію про особливості вашої реакції на ті чи інші ліки, про хронічні захворювання виписати на окремий аркуш, заламінувати його і покласти до документів чи в аптечку. А краще – і туди, і туди. Також не зашкодить позначити на видному місці свою групу крові. Деякі рекомендують купити у воєнторзі наліпку армійського зразка і пришити її на видне місце. Багато автомобілістів замовляють собі браслети з вказівкою прізвища, імені, групи крові. Так що зверніть на це увагу. Утім – не будемо про сумне, адже ми збираємося у відпустку.

Про воду і їжу

У дорозі практично завжди потрібна вода. Руки вимити, обличчя сполоснути тощо. Як співалося у відомому старому фільмі, “без води – і ні туди, і ні сюди”. Тому знайдіть у салоні місце для декількох посудин з чистою питною водою. На наш погляд, оптимальні ємності в дорозі – 1,5 л пластикові пляшки. Якщо чистої води в дорозі набрати нема де, можна скористатися маленькими фільтрами (у продажі їх зараз вистачає). Проблему гарячого водопостачання можна вирішити по-різному. Наприклад, узяти із собою термос, найкраще – з металевою колбою. Можна покласти пляшку на сонце.

Ще однією обставиною, яка спонукає до часткового перетворення вашого автомобіля у водовоз, є комашня. Улітку в повітрі її дуже багато. Вона налипає на вітрове скло і фари. Видимість при цьому погіршується, особливо в темний час доби і в сутінках, при бічному світлі. Тому скло необхідно час від часу обмивати і протирати. Добре, якщо з цим справляються двірники і бачок. А якщо ні? Для таких технічних цілей захопіть із собою ганчір’я. Корисними будуть і м’які цебра – а’lа бурдюк.

Для перевезення продуктів придасться сумка-холодильник. Про всяк випадок у машині має бути “джентльменський набір типу КЛМН” – кружка, ложка, миска і ніж. Візьміть також сухий пайок чи харчові напівфабрикати на 2-3 прийоми їжі. Щоправда, при їзді основними дорогами з їжею проблем не виникало. Точок харчування по трасах зараз достатньо, але гарантувати, що ви не отруїтеся, можна, на жаль, не скрізь. Так що – дивіться самі. Однією з ознак гарної точки харчування може слугувати скупчення машин чи одна-дві великовантажні фури. Як правило, водії-дальнобійники знають ці місця по трасі і в поганому місці не зупиняються. Врахуйте, що після доброго обіду іноді хилить до сну. А за кермом це небезпечно.

Крім того, у спеку не завжди хочеться їсти. А при навантаженнях, випробовуваних за кермом, водій утрачає сили. Також у крові падає вміст цукру. Підтримати тонус можна за допомогою кавалка гіркого чорного шоколаду або зупинитися, розмішати столову ложку меду в склянці гарячого чаю чи кави і випити. Деякі водії воліють з’їсти шматочок цукру-рафінаду, але лікарі-дієтологи рекомендують мед – на голодний шлунок цукор краще не вживати. Утім, якщо на дієту наплювати, то в хід підуть також банани, чіпси і льодяники. Головне – підтримати рівень цукру в крові.

Ніч

Запам’ятайте – у машині мусить бути ліхтарик зі свіжими батарейками! А ще краще – два. Один – аварійний стаціонарний, інший – ручний. Звичайно, ночувати найкраще в готелях. Як правило, при них є стоянки з охороною, а якщо немає – черговий адміністратор завжди підкаже, де знаходиться найближчий об’єкт з охороною. За невелику винагороду сторож дасть притулок вашому автомобілю за високим парканом. До речі, деякі готельні адміністратори в деяких містах роблять спробу вилучення паспорта на час вашого перебування в готелі. Мотивування, як правило, нехитре – “А раптом щось з номера пропаде?” Запам’ятаєте – це незаконно і суперечить положенню про паспорти. Прийом і передача паспортів у заставу ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Різні дріб’язки

Якщо в дорозі нема можливості помитися чи вимити руки й обличчя, найкраще скористатися вологими серветками. Є, зокрема, і спеціальні серветки, що очищають руки при сильних технічних забрудненнях. Крім того, улітку шкіра піддається особливо сильному впливу сонячних променів, що в сполученні з практично неминучими в автомобілі протягами не найкращим чином на ній позначається. Тому не забудьте про креми. Для рук можна рекомендувати спеціальні захисні креми, що містять силікони.

Ще одна неприємність, яка підстерігає ваш автомобіль на літніх дорогах, – камені, що летять з-під коліс зустрічних автомобілів. Для того, щоб “уберегти обличчя” вашого автомобіля, найкраще тримати дистанцію. В інших випадках не зайвим буде шкіряний “намордник”. Від серйозного удару каменем фарбу він не врятує, але дрібні камінчики і бризки бітуму на себе прийме. На бічні шиби в салоні не зашкодить повісити додаткове змінне затемнення – напівпрозорі щитки для захисту від нагрівання в сонячні дні. А на стоянках скористайтеся металізованою тканиною, що відбиває світло і тепло, або просто білим листовим картоном, що закриває вітрове скло зсередини. І – про всяк випадок – візьміть із собою вогнегасник. Пам’ятайте, що сучасний автомобіль горить не більш 15-20 хвилин, а якщо детонує бензобак – і того швидше. Вогнегасник має знаходитися в салоні автомобіля. Найкраще – порошковий вогнегасник. Як правило, на них нанесена інструкція з указівкою того, яке саме вогнище можна загасити з його допомогою. Ознайомтеся з нею заздалегідь. Дія такого вогнегасника триває не більше ніж півхвилини. При вмілому застосуванні цього досить, щоб збити полум’я.

POSTUP - ПОСТУП
№118 (776),
3 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Троянда на Ратуші
·Десятиліття "совкового" стандарту
·В НОМЕРІ
·Хто стріляв у "Великого Кіма ІІ"?
·Справа Деркачів не помре

ПОГЛЯД
·Чи ходите ви в оперу?
·людина спрагла

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На польському кордоні затримано гуманітарну допомогу з України
·Повінь: повторення пройденого
·У Кам'янці-Бузькій робитимуть паркет по-німецьки
·Суд над нападниками на Білозора триває
·місто
·Вкладники "України" готові до рішучих дій
·Митники затримали 4 нові мотоцикли Harley Davidson
·Засуджено сутенерку

НАША СТОЛИЦЯ
·Спір за двері в подвір'я
·Десятиліття "совкового" стандарту

ПОСТУП З КРАЮ
·Море, саміт і президенти без краваток
·Чи був спонсор у Мельниченка?
·Справа Деркачів не помре
·краєвид

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хто стріляв у "Великого Кіма ІІ"?
·Бацьку захистять внутрішні війська
·Королева-мати здорова й готова до свята
·На екс-прем'єра чекає суд

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·В Україні - дефляція і зростання виробництва!
·"Іскра" вже міцно стоїть на ногах
·Рейтинг найкращих банків світу
·львів
·україна
·cвіт

НАС 800 ТИСЯЧ
·В очікуванні мами
·Фабрика сміття не знає спочинку
·Шевченківський гай тепер охороняють "муніципали"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Чому варто поїхати до Зальцбурга?

АВТО ПОСТУП
·новинки
·Спекотна літня дорога
·Новий Renault Espace

СПОРТ-ПОСТУП
·Євро-2004 відбудеться таки в Португалії
·Кому скільки дати, вирішуватимуть уболівальники
·Другий раунд без сенсацій
·Що принесе нам Едмонтон?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·календар
·Версаче і Версаче: Донателла міняє стиль

 


  Зареєструй свій сайт і отримай 3000 гривень!