BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"


шановна редакціє

Відчуйте цей біль!

У вашій газеті (№93 за 19-20 червня 2001 р.) прочитала невеличку статтю “Сиріт менше, ніж охочих її усиновити”.

Суто інформаційна стаття. Скажіть, будь ласка, за місяць часу до редакції надійшов хоча б один лист з обуренням розв’язанням державою цієї проблеми або взагалі хоч один лист хоча б з якимись почуттями?

Якщо ні, то можна дивуватись тільки одному – довготерпеливості Бога. У державі узаконено вбивство дітей – аборт.

Громадяни чиновники і депутати!

Ви недолугі, чи у вас душа на стадії вмирання? Досить заборонити аборти і розпочати переслідувати законом підпільний бізнес цього роду – і ви забудете про безробіття!

Моя покійна бабуся якось розказувала, що у Львові до совітів при брамі одного польського жіночого монастиря (перепрошую, що не запам’ятала його чину) стояло ліжечко для немовляти і повідомлення приблизно такого змісту: “Якщо ви вирішили покинути дитину, покладіть її в ліжечко і подзвоніть у двері, щоб дитина не залишилася без нагляду”.

Опікувалися сиротами і сестри-василіянки. Дітей привозили в сиротинець при монастирі із сіл. Допомагав цим сиротам Митрополит Андрей Шептицький.

Чинячи як справжні християни, а не як обрядовиконавці, ми б мали благословення Господнє на нашій державі, і Пречиста Діва не плакала б кривавими слізьми.

Громадянине чиновнику і депутате!

Уяви собі, що ти – покинута дитина з дитячого будинку. Добре уяви! А ще краще уяви, що ти дитячий зародок під час аборту і відчуй цей біль.

З повагою Оксана Демчук, Львів

Про українські газети

Я, працюючи машиністом електропотяга у Фастівському моторвагонному депо, знайшов колись залишене в салоні потяга чергове число “Поступу”. Про газету вашу я чув і раніше, але не читав. Однак, прочитавши “загублену” газету, я дуже зацікавився нею, і вона мені сподобалась.

“Бензину у вогонь” моїй зацікавленості додала інформація про те, що наша люба “українська”, “гарантована” влада затримала в Києві Вашого кореспондента Дмитра Шурхала та посадила його на 15 діб нюхати столично-в’язничні “аромати” лише за те, виявляється, що був кореспондентом. Та ще й “Поступу”!

Що не кажіть, панове, а у Львові таки є УКРАЇНСЬКІ газети... Читаючи ці видання, відчуваєш, що ти живеш не лише в “кучманістані” та “суркістані”, але і в Україні, а ще й у Європі. Дякую вам, панове! Отже, лише прошу! Більше пишіть про події в усій Україні, а не лише в Галичині, і тоді таких прихильників, як я, матимете в центрі, на сході і півдні України значно більше.

Надсилаю вам ксерокопію виписки про вирахування з моєї зарплати. Із неї видно, як у Фастівському моторвагонному депо “добровільно”, без усіляких заяв і підписів, вирахували із платні всіх моїх колег “внески” для потерпілих Зак.” (Закарпаття – О. Р.). Подейкують, що до Закарпаття ці кошти, звичайно, дійшли, проте гарантії, що вони потраплять саме до потерпілих, аж ніяк немає.

Ось так “добровільно-примусово” це все робиться. Жодних зборів, обговорення не було. Кажуть, керів-ництво пояснює все тим, що, мовляв, “прийшла вказівка згори”.

З повагою Олексій Роженко,
член УРП, машиніст електропотяга, с. Борова Фастівського р-ну Київської області

Нема в них патріотизму

Дякую вам за те, що подаєте інформацію правдиво, такою, якою вона є. Особливо боляче вразила інформація з Дрогобича під заголовком “У Дрогобичі взялися за Шульца” (від 16.07.2001 р. №107).

Особливо турбує позиція і висловлювання, нещирість, непорядність, відсутність християнської моралі керівників і посадовців м. Дрогобича: Радзієвського, Герасим’яка, Метика, Бервецького, Михаця.

Від їх висловлювань щодо особи Бруно Шульца тхне брудом, нелюдяністю. Виходячи з основ християнської моралі – мертвих не судять. А вони, керівники такого славного міста, ллють бруд, пліткують про особу, що давно мертва. Ці люди втратили сором і мораль. Нахабно оцінюють фрески всесвітньо відомої людини Бруно Шульца, а згадки про І. Франка тут марні. Франко – національний геній і апостол правди. Нема в них патріотизму, а ховаються за І. Я. Франком.

Такі особи не повинні і не мають морального права бути керівниками, аби не ганьбити народ і країну. Але хто повинен навести порядок у Державі?

Петро Іваненко, Львів

Останній редут...

У державі нашій страшний шабаш, нахабний розгул антидержавних антивкраїнських сил. Це стало можливим тому, що в 1991 році наш парламент ухвалив закон про громадянство, який оголосив всіх і вся, хто проживав тоді на нашій землі, громадянами України: чи патріот це, чи шовініст, чи вірний служка московських гулагів. Усі під один аршин оголошувалися нашими громадянами. Цей закон був свідомо запро-грамований як юридичне роззброєння нашої Держави.

Адже в усіх країнах світу діють закони про громадянство, які передбачають знання державної мови, історії народу, її законів (Конституції) і клятву на вірність Державі! Такі положення гарантують державний суверенітет і перекривають дорогу будь-яким антидержавним силам до всіх виборних органів влади, а також – до керівних посад. Адже закон про громадянство все поставив би на свої місця й унеможливив би демонстративно хамське відношення “слуг народу” до нас з Вами і до наших інтересів.

Що можна сказати і як оцінити труди цих “слуг”, якщо в порожньому залі Верховної Ради 10-15 депутатів грають кнопками за весь депутатський корпус. Чи можна від таких депутатів очікувати турботи про наш суверенітет, добробут, мову, освіту, книгодрукування, інформа-ційний простір, коли більшість із них демонстративно користується чужою мовою і символікою неіснуючої держави, а частина навіть покидає зал засідань Верховної Ради при виконанні державного гімну України.

Вони також відмовляються після виборів присягати як депутати. Але позиція цих запеклих ворогів усього українського всім зрозуміла, бо це є правдиві вороги, які самі себе поставили поза законом нашої держави. Обурює поведінка тих депутатів, які називають себе демократами, але спокійно дивляться на багаторічне приниження свого народу і відкриту антидержавну діяльність багатьох членів депутатського корпусу. Це можна кваліфікувати як мерзенну зраду, лакейство, угодовство з ворогами України лише для того, щоби забезпечити собі депутатське крісло ціною навіть ганебної поведінки.

Слід також відзначити, що нерідко не менше зло нам приносить і керів-ництво на місцях, яке прикривається минулим своїх репресованих родичів і чинить те, що підриває віру наших людей у національну ідею й українську державу.

Отже, сьогодні наша ситуація – це останній редут, остання лінія оборони нашої держави – далі смерть народу і його Держави! Тому тільки рішучі заходи і мобілізація всіх і вся можуть нас врятувати. Необхідно тактично йти на блокування (хай тимчасові, хай ситуативні) з будь-якими державницькими силами у Верховній Раді (“Батьківщина”, соціалісти тощо), аби досягти основної мети, зберегти Державу й усунути від влади всю злодійську, антидержавну рать?

На нас тиснуть із центру, зі столиці, але на нас тиснуть і на місцях. Візьмемо рішення депутатів обласної Ради і ті 33 пункти, які було ухвалено для оборони мови. Чому ж їх ніхто не виконує?

Треба протестувати, говорити з владою. Повз нашу увагу також пройшло загальне обурення львів’ян жахливими речами, ті 17 трун, які до нас прийшли з Москви. Як стало відомо з преси, у московських трупарнях лежать десятки невпізнаних трупів наших ост-арбайтерів. Де тривога влади, громадськості, де наша реакція, адже наших українців безкарно грабують і нищать у сусідній державі! Де у світі є таке суспільство, країна, яка мириться з таким варварством, де президент?

Чому Москва не хоче визнати і легалізувати наших людей, які розбудовують їх державу?!

Секрет такої кричущої безпорадності нашої влади криється у відсутності основної юридичної підвалини державності – цивілізованого, прийнятого у світі закону про громадянство. Безпомилковим свідченням підневільного стану наших людей є колоніальний паспорт, призначення послом в Україну В. Черномирдіна, відомого своїми імперськими поглядами, і відсутність закону про люстрацію стосовно наших депутатів і керівних кадрів держави. Такі закони давно вже було ухвалено в усіх країнах колишнього соціалістичного табору (в Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, а також у країнах Балтії), які помітно оздоровили як моральний, так і політичний клімат і домоглися піднесення економічного добробуту своїх громадян.

Непростима наша вина ще й у тому, що частина активних державницьких партій перетворилися на угодовські партії безмовних і безголосих функціонерів. Для підтвердження власної значимості і народолюбивості направляють свою енергію не на державотворчі акції, а на галасливі пікети, на підтримку різних пройдисвітів і непевних осіб, видаючи це за відстоювання інтересів ображених патріотів і за боротьбу з корупцією. Прикладом може бути нещодавній пікет Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького.

А тому негайно відкиньмо все те, що нам заважає, і негайно берімося до активної державницької та різнопланової громадської роботи. Люди повинні бачити: ми знову ті, що були раніше.

Рятуймо Державу!

Павло Скочій, професор ЛДМУ

Редакція залишає за собою право скорочувати листи читачів. Публікація листів можлива лише за умови вказаних зворотної адреси або телефону. Не завжди думки, висловлені в листах, збігаються з думкою редакції.

POSTUP - ПОСТУП
№116 (774), 31
ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Солана прилетів відпочити
·Це наш скарб
·В НОМЕРІ
·Вкладники "України" продовжують пікетування

ПОГЛЯД
·Ви якою мовою розмовляєте?
·Час вибору мови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Це наш скарб
·Громадський контроль над... рекламою
·Конгрес українських націоналістів - у нокауті?
·МІСТО
·Пані опановують "залізних коней"
·З українською мовою "нєт проблем"?

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·У шанцях Дрогобича
·Бі-Бі-Сі: Шульц, Рот і Львів
·Радзієвський, Шульц, Бандера

ПОСТУП З КРАЮ
·Україні загрожує епідемія
·Демонстрація сили і слабкості
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Американський космічний бомбардувальник
·Духовний камінь спотикання
·Нове румуно-угорське протистояння
·Амбасадорів можуть вигнати на вулицю
·Марихуана для лікування

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Уперед до ВТО!
·Безкоштовний газовий лічильник
·Геть від Львова!
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Голос Королівського міста
·Чергова роль американського лемка
·Деміурги психіатричного "Задзеркалля"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·полеміка

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" програє дебютантові
·Лідер програє дебютанту, а "Карпати" перемагають ЦСКА
·Ярослав Грисьо: "Усе повинно бути на найвищому рівні"
·Німецький сумбур "Великого цирку"
·"Динамо" - володар Кубка
·Непереможний Армстронг
·"Нива" продовжує занепадати
·На шляху до євроеліти

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон: Я знаю, що незабаром помру