BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"


Уперед до ВТО!

Молдавія нас уже випередила

ТЕРМІН

Стефан СКВОРЕЛ

Молдавія в п’ятницю офіційно приєдналася до Всесвітньої торгової організації, ставши 142-м повноправним членом цього впливового міжнародного форуму. Проте нас там, здається, так швидко не чекають. Раніше уряд України заявляв, що сподівається вступити до ВТО ще до кінця цього року.

Тепер називають пізніші терміни. Зокрема, як вважає український прем’єр-міністр Анатолій Кінах, Україні ВТО “не світить” до 2003 року.

На думку офіційного Києва, рух України до ВТО є незворотним, адже без вступу до цієї всесвітньої організації “неможливо підняти на новий рівень діяльність українських експортерів”. Так, членство України у ВТО дозволить розширити географію українського експорту, скоротить кількість антидемпінгових позовів до Україні і створить привабливіші умови для іноземних інвесторів.

Членство у ВТО також може наблизити Україну до вступу до Європейського Союзу і створює умови для виникнення центральноєвропейської зони вільної торгівлі, наголошують експерти.

Зараз Київ задля досягнення поставленої мети адаптує національну законодавчу базу до європейських стандартів. Зокрема, треба внести зміни до не менше ніж 60 законів. А це займе більше часу, ніж сподівалися наші урядовці. “Мінімум півтора року”, – підрахував прем’єр Анатолій Кінах.

Кінах вважає, що заяви попереднього керівництва Кабінету Міністрів про вступ України до ВТО вже цього року були “незваженими і непідготовленими”. “Цього року вступ абсолютно нереальний”, – сказав прем’єр.

Така неквапливість уряду не може не дивувати. Відомо, що останнім часом Росія також приділяє значну увагу питанню вступу до ВТО. Водночас, на думку багатьох експертів, Україні дуже важливо вступити у Всесвітню торгову організацію раніше Росії. В іншому випадку Росія значно ускладнить вихід України на зовнішні ринки сільгосппродукції, говорить виконавчий директор Українсько-європейського консультативного центру Жан-Люк Поже.

Роботою уряду щодо вступу України до ВТО незадоволений і президент Леонід Кучма. Він вважає, що члени Кабміну мають нести персональну відповідальність за здійснення заходів щодо входження України до цієї організації, і закликав уряд активізувати переговорний процес, який і так уже триває понад сім років.

Зокрема, уряду доручено посилити контроль за торгівлею аудіовізуальної продукції. Варто нагадати, що забезпечення захисту прав інтелектуальної власності є однією з основних вимог до України з боку ВТО. Протягом кількох останніх років західні країни і компанії з виробництва аудіо- і відеопродукції не раз звинувачували Україну в поширенні піратських копій. За деякими даними, щороку на Україні виробляється до 70 мільйонів CD, відеодисків, комп’ютерних програм та інших мультимедійних продуктів.

Тепер міністерства внутрішніх справ, економіки і державна податкова адміністрація мають у тримісячний термін провести комплексні перевірки всіх без винятку підприємців, що займаються оптовою і роздрібною торгівлею аудіовізуальною продукцією.

КОМЕНТАР

Членами ВТО нині є 142 країни світу, на які припадає 91% усієї світової торгівлі. Крім Молдавії, членами ВТО є ще п’ять колишніх радянських республік: Латвія, Литва, Естонія, Грузія і Киргизія. На цей час переговори про вступ до ВТО ведуть 28 країн: Алжир, Андорра, Вірменія, Білорусь, Бутан, Боснія і Герцеговина, Камбоджа, Кабо-Верде, Китай, Македонія, Казахстан, Лаос, Ліван, Непал, Росія, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшельські острови, Судан, Тайвань, Тонга, Україна, Узбекистан, Вануату, В’єтнам, Ємен і Югославія.

POSTUP - ПОСТУП
№116 (774), 31
ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Солана прилетів відпочити
·Це наш скарб
·В НОМЕРІ
·Вкладники "України" продовжують пікетування

ПОГЛЯД
·Ви якою мовою розмовляєте?
·Час вибору мови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Це наш скарб
·Громадський контроль над... рекламою
·Конгрес українських націоналістів - у нокауті?
·МІСТО
·Пані опановують "залізних коней"
·З українською мовою "нєт проблем"?

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·У шанцях Дрогобича
·Бі-Бі-Сі: Шульц, Рот і Львів
·Радзієвський, Шульц, Бандера

ПОСТУП З КРАЮ
·Україні загрожує епідемія
·Демонстрація сили і слабкості
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Американський космічний бомбардувальник
·Духовний камінь спотикання
·Нове румуно-угорське протистояння
·Амбасадорів можуть вигнати на вулицю
·Марихуана для лікування

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Уперед до ВТО!
·Безкоштовний газовий лічильник
·Геть від Львова!
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Голос Королівського міста
·Чергова роль американського лемка
·Деміурги психіатричного "Задзеркалля"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·полеміка

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" програє дебютантові
·Лідер програє дебютанту, а "Карпати" перемагають ЦСКА
·Ярослав Грисьо: "Усе повинно бути на найвищому рівні"
·Німецький сумбур "Великого цирку"
·"Динамо" - володар Кубка
·Непереможний Армстронг
·"Нива" продовжує занепадати
·На шляху до євроеліти

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон: Я знаю, що незабаром помру