BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"


край

ЄК ПРОПОНУЄ ДОДАТКОВі 20 МЛН. ЄВРО

Європейська Комісія вчора вирішила додатково виділити Україні 20 млн. євро для покриття паливного дефіциту у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС.

За інформацією представництва ЄК в Україні, разом із цим внеском кошти, надані Єврокомісією для забезпечення потреб України в електроенергії, становлять 45 млн. євро. Для довідки: програма постачань органічного палива для ТЕС України у зимовий період 2000-2003 років (термін, у який передбачається завершити будівництво енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій АЕС) для компенсації обсягів електроенергії, що не буде вироблена у зв’язку із закриттям Чорнобильської АЕС, схвалена державами-членами ЄС у грудні 2000 року. Бюджет програми становить 65 млн. євро у формі гранта, що розподілений на 3 роки.

МАЙНО “УКРАЇНИ” ПЕРЕДАДУТЬ В ОРЕНДУ КОМЕРЦІЙНИМ БАНКАМ

Як повідомив заступник голови правління НБУ Володимир Кротюк, майно банку “Україна” планується передати в оренду комерційним банкам на три роки (термін, протягом якого працюватиме ліквідаційна комісія).

“Зараз відбувається інвентаризація майна банку”, – підкреслив він. Умови передачі в оренду приміщень банку зараз “опрацьовуються”. За словами В. Кротюка, процедура передачі в оренду майна банку “Україна” “буде прозорою”, кожному комерційному банку буде надана можливість подати заявку на участь у ній. Також заступник голови правління НБУ відзначив, що на сьогодні тимчасова адміністрація банку “Україна” вже передала ліквідатору всю документацію, печатки, штампи та інші матеріальні цінності. Агентству з питань банкрутства відкриті в НБУ накопичувальні рахунки як у національній, так і в іноземній валюті.

FITCH ПРО ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ БЕЗ ЮЩЕНКА

За період 1998-1999 роки Україна досягла істотного прогресу у своєму економічному розвитку, відзначає у своїй доповіді рейтингове агентство Fitch IBCA.

На думку аналітиків агентства, причиною цього є не тільки економічний бум у Росії і знецінення національної валюти, але й відносна макроекономічна стабільність і просування структурних реформ.

Як зазначає Fitch, поліпшення в структурі платіжного і торгового балансів, що виражаються у зростанні експорту, призвели до зниження боргового тягаря: якщо наприкінці 1999 року співвідношення обсягу зовнішнього боргу України до розміру ВВП становило 57%, то наприкінці 2000 року воно знизилося до 51%. Як позитивний елемент Fitch IBCA відзначає реструктуризацію зовнішньої комерційної заборгованості, здійснену Україною на початку минулого року.

Проте, на думку Fitch IBCA, відхід з уряду прем’єр-міністра Віктора Ющенка посилює вразливість економіки України. Як вважає Fitch IBCA, певним чинником ризику для України є призначення нового прем’єра Анатолія Кінаха – прагматичного ділового лобіста. Крім того, на думку цього рейтингового агентства, деякий негативний вплив на перебіг економічних процесів в Україні можуть також справити слабка парламентська дисципліна і майбутні вибори до Верховної Ради (у березні 2002 року). Крім того, Fitch IBCA дуже стурбоване відносно низьким рівнем міжнародних резервів Національного банку України (за оцінками Fitch IBCA – 1,9 млрд. доларів станом на кінець травня поточного року), які, за розрахунками аналітиків, забезпечують лише одномісячний рівень поточних зовнішніх платежів України. Викликає стурбованість Fitch і та обставина, що значна частина суверенної заборгованості України зосереджена в деяких іноземних кредиторів, основним з яких є “Газпром”. Проте, відзначає рейтингове агентство, незважаючи на сповільнення темпів економічного зростання в Росії, яка є основним торговим партнером України, та у світі в цілому, потужне економічне зростання в Україні має дозволити їй обслуговувати свої боргові платежі.

POSTUP - ПОСТУП
№116 (774), 31
ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Солана прилетів відпочити
·Це наш скарб
·В НОМЕРІ
·Вкладники "України" продовжують пікетування

ПОГЛЯД
·Ви якою мовою розмовляєте?
·Час вибору мови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Це наш скарб
·Громадський контроль над... рекламою
·Конгрес українських націоналістів - у нокауті?
·МІСТО
·Пані опановують "залізних коней"
·З українською мовою "нєт проблем"?

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·У шанцях Дрогобича
·Бі-Бі-Сі: Шульц, Рот і Львів
·Радзієвський, Шульц, Бандера

ПОСТУП З КРАЮ
·Україні загрожує епідемія
·Демонстрація сили і слабкості
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Американський космічний бомбардувальник
·Духовний камінь спотикання
·Нове румуно-угорське протистояння
·Амбасадорів можуть вигнати на вулицю
·Марихуана для лікування

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Уперед до ВТО!
·Безкоштовний газовий лічильник
·Геть від Львова!
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Голос Королівського міста
·Чергова роль американського лемка
·Деміурги психіатричного "Задзеркалля"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·полеміка

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" програє дебютантові
·Лідер програє дебютанту, а "Карпати" перемагають ЦСКА
·Ярослав Грисьо: "Усе повинно бути на найвищому рівні"
·Німецький сумбур "Великого цирку"
·"Динамо" - володар Кубка
·Непереможний Армстронг
·"Нива" продовжує занепадати
·На шляху до євроеліти

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон: Я знаю, що незабаром помру