BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"


На шляху до євроеліти

СПІДВЕЙ

Василь ТАНКЕВИЧ

У неділю у Львові на стадіоні СКА відбулося справжнє свято спідвею – півфінал особистого Чемпіонату Європи. 18 спортсменів з 8 країн (французький гоночник Кіріл Томас у Львів так і не прибув) виборювали 8 путівок на фінал континентальної першості, яка пройде 26 липня у Бельгії. Жодному з чотирьох українських спортсменів виявилось не під силу виконати програму-максимум – потрапити у чільну вісімку.

Слід віддати належне нашим спідвеїстам, які, не маючи необхідної практики і навіть нормальних умов для тренувань (оскільки гареву доріжку відновили буквально перед офіційним тренуванням у суботу), змогли в окремих заїздах порадувати львівських уболівальників. Найбільше хочеться виокремити 13-й заїзд, у якому наші любителі спідвею отримали велику насолоду від перемоги Ігоря Марка. До речі, сам Ігор, як і його тезка Борисенко, зберігали шанси потрапити у чільну вісімку до останнього, 20-го заїзду. Проте цього разу їм не пощастило. Марко у підсумку з сімома очками посів 10-е місце, а Борисенко – з п’ятьма – 11-е. Відзначимо і юного Сергія Сенька, який у дебютному міжнародному старті здобув 2 очки і посів 14 місце.

А перемогу на цьому етапі здобув поляк Артур П’єтшик, якого вітала найчисельніша зарубіжна делегація з сусідньої держави. До речі, саме у наших західних сусідів українцям не завадило б повчитися, в якому напрямку розвивати спідвей, чи, як вони кажуть, “жужель”. Зокрема, командний чемпіонат Польщі в екстралізі не менш популярний там, ніж національна першість з футболу. Мені довелося познайомитись із Збігнєвом Малішевским, який до Львова завітав із дружиною і двома дітьми. Приємно був вражений, що він орієнтується в історії українського спідвею не гірше за багатьох наших літописців цього виду спорту. Між іншим, за його словами, кривдник української національної збірної з футболу Емануель Олісадебе зараз не потрапляє в основу польської збірної. Отже, шанси команди Валерія Лобановського на успішний виступ на польській землі зростають (!).

Окрім П’єтшика, путівки на фінальні змагання здобули також: 2. Роберт Надь (Угорщина) – 12 очок, 3. Богоміл Бргхел (Чехія) – 12 очок, 4. Роман Поважний (Росія) – 11 очок, 5-6. Златко Кржнаріч (Словенія) – 10 очок, 5-6. Алес Дрімл (Німеччина) – 10 очок, 7. Томаш Єджеяк (Польща) – 9 очок і 8. Габор Сегварі (Угорщина) – 8 очок. Угорцю, щоб посісти восьме місце, довелося ще перемогти у додатковому заїзді Ніколая Кокіна з Латвії, який також поїде до Бельгії, але в ролі запасного.

Прокоментував результати змагання спеціально для “Поступу” член оргкомітету проведення Чемпіонату Європи, президент Львівського регіонального клубу мотоциклетного спорту “ГОТУР” Володимир Ганюк:
– Відгуки спортсменів і головного судді ви чули на прес-конференції (до речі, призери і головний суддя Франк Зиглер (Німеччина) оцінили організацію і якість траси на 9 балів за 10-бальною системою – В.Т.). Ми як організатори не можемо давати самі собі оцінку: це справа керівників делегацій, спортсменів, головного судді.

– Як ви оцінюєте виступ наших спортсменів?

- Вважаю, що Ігор Марко мав 100%-ві шанси потрапити у чільну вісімку, але через розрив ланцюга в одному із заїздів, в якому він не здобув жодного очка, це йому не вдалося.

– А що можете сказати про шанси Ігора Борисенка, адже йому також не багато бракувало до здобуття путівки на фінал континентальної першості?

– Борисенкові ще треба трішки попрацювати, щоб могти реально розраховувати на входження в євроеліту.

– Якби травма не завадила виступити чемпіону України трьох останніх років Олександру Лятосинському, то які у нього були б шанси?

– Гадаю, він зумів би потрапити у вісімку.

– Які тепер перспективи розвитку спідвею у Львові?

– Нам вдалося “підлатати” базу для спідвею на стадіоні СКА. Тепер все залежатиме від новоствореного клубу “СКА-Спідвей” і зокрема від керівництва армії у розвитку цього виду спорту. Ми дали перший поштовх: облаштували базу, зробили гареву доріжку. Ми вклали у це дуже великі кошти, тому тепер буде значно легше – можна спокійно працювати, проводити тренування.

POSTUP - ПОСТУП
№116 (774), 31
ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Солана прилетів відпочити
·Це наш скарб
·В НОМЕРІ
·Вкладники "України" продовжують пікетування

ПОГЛЯД
·Ви якою мовою розмовляєте?
·Час вибору мови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Це наш скарб
·Громадський контроль над... рекламою
·Конгрес українських націоналістів - у нокауті?
·МІСТО
·Пані опановують "залізних коней"
·З українською мовою "нєт проблем"?

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·У шанцях Дрогобича
·Бі-Бі-Сі: Шульц, Рот і Львів
·Радзієвський, Шульц, Бандера

ПОСТУП З КРАЮ
·Україні загрожує епідемія
·Демонстрація сили і слабкості
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Американський космічний бомбардувальник
·Духовний камінь спотикання
·Нове румуно-угорське протистояння
·Амбасадорів можуть вигнати на вулицю
·Марихуана для лікування

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Уперед до ВТО!
·Безкоштовний газовий лічильник
·Геть від Львова!
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Голос Королівського міста
·Чергова роль американського лемка
·Деміурги психіатричного "Задзеркалля"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·полеміка

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" програє дебютантові
·Лідер програє дебютанту, а "Карпати" перемагають ЦСКА
·Ярослав Грисьо: "Усе повинно бути на найвищому рівні"
·Німецький сумбур "Великого цирку"
·"Динамо" - володар Кубка
·Непереможний Армстронг
·"Нива" продовжує занепадати
·На шляху до євроеліти

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон: Я знаю, що незабаром помру