BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"


Німецький сумбур "Великого цирку"

Наслідки Гран-прі Німеччини даватимуться взнаки протягом усього наступного року

ФОРМУЛА-1

Віктор ГАРВОНА

Чемпіонат світу з шосейно-кільцевих автоперегонів у класі “Формула-1”. 12 етап. Гран-прі Німеччини. Гоккенгайм. Автодром “Гоккенгаймринґ”. 29 липня.

307,125 км (45 кіл по 6825 м.) 1. Ральф Шумахер (Німеччина, “Вільямз-БМВ”) – 1,18’17"873. 2. Рубенс Баррикелло (Бразилія, “Феррарі”) – + 46’117. 3. Жак Вільньов (Канада, “БАР-Хонда”) – + 1’02"806. 4. Джанкарло Фізикелла (Італія, “Бенеттон-Рено”) – + 1’03"477. 5. Дженсон Баттон (Великобританія, “Бенеттон-Рено”) – + 1’05"454. 6. Жан Алезі (Франція, “Прост-Феррарі”) – + 1’13'”950.

Цей етап, який відбувся у минулі вихідні в німецькому Гоккенгаймі, практично зняв усі запитання стосовно того, хто стане у цьому році чемпіоном світу. Сходи обох претендентів на титул – німця Міхаеля Шумахера та шотландця Девіда Култгарда – призвели до того, що відрив у 37 очок між ними зберігся, а до фінішу чемпіонату залишилося лише п’ять етапів. Шанси на перемогу У Девіда залишаються лише теоретично. Однак німецький етап також поставив багато запитань, відповіді на яких ми з вами шукатимемо вже наступного року. І стосуються вони відвертих претензій обох пілотів “Вільямза” на наступний чемпіонський титул, претензій серйозних та обгрунтованих.

На суботній кваліфікації за перше місце на старті боролися лише пілоти “Вільямза”.

Шумахер-старший, Култгард, Баррикелло та Гаккінен виконували малоприємну для них роль “масовки” і загалом дали собі з нею раду. А перший поул у кар’єрі завоював колумбієць Хуан Пабло Монтоя. Був він найкращий і в перегонах, але бездарна робота команди звела до нуля усі його зусилля. А шкода, бо для завоювання титулу Монтої треба набиратися досвіду перемог, а його він наразі не має. Усі ми знаємо, що Хуан Пабло, за його словами, прийшов у “Формулу-1” для того, аби стати у 2002 році чемпіоном світу. І при нормальній підготовці завадити йому це зробити зможуть лише брати Шумахери. І ще... рідна команда. Так, “Вільямз” славиться своїм умінням “убивати” таланти.

Скількох висококласних гонщиків “поховала” “стайня” Вільямза та Хеда лише за останні 10 років: Бергер, Андретті, Култгард, Булліон, Занарді, Френтцен... В останнього, до речі, напередодні Гран-прі Німеччини стався черговий психологічний зрив і його зі скандалом відрахували з команди “Джордан”. І невідомо, чи зможе Гайнц-Гаральд надалі взагалі знайти себе у світі автоспорту...

З цього і почалися проблеми “Джордана” у Німеччині. Рікардо Зонта, який замінив Френтцена, м’яко кажучи, не засвітився, команда провалила підготовку всіх компонентів, починаючи з двигуна і завершуючи тактикою заміни коліс. Та ще й Ярно Труллі провів один з найгірших своїх Гран-прі у цьому році. На 20-у колі його акуратно взяли “в оточення” “БАРи” Паніса та Вільньова і, образно кажучи, розчавили. А “БАРу” Гран-прі вдалось на славу: Вільньов привіз команді вже другий подіум цього року, а Паніс лише на 4 секунди відстав від очкової зони. Для Гран-прі, в якому до фінішу дійшли лише десять болідів, це, безперечно, успіх. І ще одна команда може гордитися проведеним Гран-прі: це “Бенеттон”, який просто перевершив сам себе. Усі решта провалили перегони: “Вільямз” (назважаючи на перемогу), “Феррарі”, “Макларен”, “Заубер” і вже згаданий “Джордан”.

Старт було анульовано через дику аварію: “Прост” Лючано Бурті налетів ззаду на “Феррарі” Шумахера, яка раптово втратила хід. Політ був страшним і у жилах стигла кров: машина Бурті, розкидаючи навколо уламки боліда, перекрутилась у повітрі і дивом приземлилася на піддон боліда, а не на голову Лючано та Бернольді на “Ерроузі”. Лише через півгодини знервовані пілоти змогли стартувати. Далі перегони проходили спокійно і Монтоя нарощував відрив і летів на крилах до першої у своїй кар’єрі перемоги.

Те, що зробила на дозаправці зі своїм лідером команда “Вільямз”, не вкладається в рамки здорового глузду. За таке, як кажуть, “б’ють канделябром по писку”. Під час піт-стопу лідера перегонів дозаправляли... з порожнього рукава! Поки виявили неполадки та підігнали другий рукав... Добре, що той другий працював без збоїв і не довелося заливати паливо в бак Монтої відрами... А через декілька кіл після інциденту двигун БМВ не витримав такої наруги над собою та ще й на рідній німецькій трасі.

А після сходу обох “Макларенів”, Гаккінена та Култгарда, та запасної “Фераррі” Шумахера (вона, як і перша, теж раптово сповільнилася) стало зрозуміло, що переможцем у перегонах стане Ральф Шумахер. Часткову сатисфакцію німецькі вболівальники все ж отримали: переміг таки німецький пілот на німецькому двигуні БМВ. А от “Мерседесу” слід чим швидше забути про невдачу на домашньому Гран-прі. Як і Култгарду, який після сходу Міхаеля Шумахера мав добру нагоду відіграти кілька пунктів у загальному заліку, проте не скористався нею.

Загальний залік пілотів. 1. М. Шумахер – 84 очки. 2. Култгард – 47. 3. Р. Шумахер – 41. 4. Баррикелло – 40. 5. Гаккінен – 19. 6. Монтоя – 15...

Кубок конструкторів. 1. “Феррарі” – 124 очки. 2. “Макларен” – 66. 3. “Вільямз” – 56...

POSTUP - ПОСТУП
№116 (774), 31
ЛИПНЯ-1 СЕРПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Солана прилетів відпочити
·Це наш скарб
·В НОМЕРІ
·Вкладники "України" продовжують пікетування

ПОГЛЯД
·Ви якою мовою розмовляєте?
·Час вибору мови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Це наш скарб
·Громадський контроль над... рекламою
·Конгрес українських націоналістів - у нокауті?
·МІСТО
·Пані опановують "залізних коней"
·З українською мовою "нєт проблем"?

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·У шанцях Дрогобича
·Бі-Бі-Сі: Шульц, Рот і Львів
·Радзієвський, Шульц, Бандера

ПОСТУП З КРАЮ
·Україні загрожує епідемія
·Демонстрація сили і слабкості
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Американський космічний бомбардувальник
·Духовний камінь спотикання
·Нове румуно-угорське протистояння
·Амбасадорів можуть вигнати на вулицю
·Марихуана для лікування

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Уперед до ВТО!
·Безкоштовний газовий лічильник
·Геть від Львова!
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Голос Королівського міста
·Чергова роль американського лемка
·Деміурги психіатричного "Задзеркалля"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·шановна редакціє
·полеміка

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" програє дебютантові
·Лідер програє дебютанту, а "Карпати" перемагають ЦСКА
·Ярослав Грисьо: "Усе повинно бути на найвищому рівні"
·Німецький сумбур "Великого цирку"
·"Динамо" - володар Кубка
·Непереможний Армстронг
·"Нива" продовжує занепадати
·На шляху до євроеліти

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон: Я знаю, що незабаром помру