BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 27 ЛИПНЯ 2001 року |

Як сонце зайде, біда біду знайде

Хотіли зцілити доньку - мало не втратили помешкання

МАРА

Оксана СОЯ

Беру до рук один із випусків газети “Високий Замок” і знову на його сторінці бачу величезну рекламу послуг відомого турецького знахаря Ілхама. “Ілхам утихомирює скандали, відновлює долю, позбавляє від безпліддя, самотності та небажання жити”, – читаю. І дивуюся написаному, бо як тоді пояснити той неспокій, що охопило подружжя Павліну та Мирослава Штанградів саме в той час, коли Ілхам увійшов у їхнє життя?

Початок спільного життя Мирослава та Павліни не був уквітчаний щастям: десять років Бог не давав їм дітей, а згодом маленькою померла донечка, далі – синочок. . . Але надії не втрачали: вірили, що за терпіння – і нагорода велика. Народилася в них донечка Зоря (так лагідно називала її матів) – єдина батьківська втіха.

Але мир і спокій не затримувалися в їхній оселі – біда знову загримала в двері: зґвалтували трирічну Зорянку. Через цю важку травму дівчинку скосила страшна хвороба – епілепсія. Лікування не давало бажаних результатів. У дев’ятнадцятирічному віці Зоряні довелося двічі пережити складні операції, які нічим не допомогли. Знедолені батьки шукали порятунку, того єдиного виходу з лабіринту невдач. І, здавалося б, знайшли...

“Мать, я вашу дочь вилєчу”, – почула пані Павліна від Ілхама жадані слова. З донькою ходила на сеанси. Віддавала йому все, на що була багата їхня вбога оселя. Вони вірили йому, наче ідолу. Та своєї обіцянки знахар не виконав – за якийсь час Зоряна відійшла у вічність.

Від чого померла? Не знаю ні я, ні її батьки. Можливо, від тих таблеток, які їй приписали вживати за кілька днів до смерті; можливо, від того, що в Зоряни стався крововилив у голові, як казали експерти; можливо, від ворожіння – мучать себе тепер здогадками батьки.

Тоді вони оплакували своє горе, а “добрий друг” приносив харчі, допомагав фінансово і навіть обіцяв опікуватися, якщо подружжя перепише йому своє трикімнатне помешкання. Тепер пані Павліна не знає, чому вона тоді підписала ті документи, можливо, під впливом “доброти” ворожбита чи гіпнозу. Але найгірше те, що насправді це був не “заповіт”, а “договір про дарування квартири”.

Через деякий час новий власник зажадав отримати належне йому і навіть підшуковував покупців на житло... На щастя, пані Павліна отямилася і звернулася за поміччю до о. Василя Ковальчука та парафіян церкви Св. Архістратига Михаїла.

Квартиру довелося відвойовувати через суд, який відтягували три місяці. Перед судом Ілхам приходив до подружжя і просив не порушувати справи, обіцяючи повернути помешкання. Але згоди не отримав. На засідання він так і не з’явився “через невідкладні справи”, проте написав у письмовому зверненні, що “просить суд задовільнити всі вимоги позивачки”.

Така доля може спіткати кожного, хто, ламаючи віру в Бога, звернеться до ворожбита, знахаря чи віщуна. На нашій біді вони хочуть збудувати своє щастя: лише один сеанс коштує близько 70 гривень, а ще, може, хтось добрий квартиру подарує.

Зараз сім’я живе у своєму помешканні – має дах над головою. А ще – три маленькі могили, втомленні від болю серця та постійні анонімні погрози серед ночі...

Що далі?


мовою документів

Витяг із рішення Галицького районного суду від 19.03.2001 р. за позовом Мирослава та Павліни Штанградів до гр. Російської Федерації Ісмайлова Ілхама Елбак-огли

13.12.2000 р. позивачі звернулися до суду з заявою, в якій просять визнати недійсним договір дарування їхньої квартири по вул. Морозній у м. Львові, посвічений ІІІ-ю особою (нотаріусом)
21.06.2000 р., оскільки відповідач якимось невідомим методом впливав на їх психіку, вони не розуміли, що чинять. Відповідач обіцяв допомагати всіляко та наполягав, щоб йому подарували квартиру, однак після укладення договору намагається продати помешкання, приходять покупці. Іншого житла у них немає, тому не можуть залишитись на вулиці без засобів для існування.

В судовому засіданні позивачі позов підтримали, пояснили, що відповідач просив подарувати йому квартиру, щоб він мав можливість прописатися в м. Львові, обіцяв матеріально допомагати, однак належно не допомагав, потім прийшли люди оглянути квартиру, пояснивши, що вони покупці. Таким чином, відповідач їх обманув, скориставшись збігом тяжких обставин – в 2000 р. померла донька 1981 р. н.

Відповідач на судове засідання не з’явився, але подав заяву, в якій просить слухати у його відсутності, з позовом згідний...

21.06.2000 р. позивачі подарували спірну квартиру відповідачу, що стверджується Договором, посвідченим приватним нотаріусом К.

Виходячи з доводів позивачів про те, що договір укладено з метою прописки відповідача, який за це повинен був матеріально допомагати позивачам, чого належно не робив, а оголосив про продаж квартири, оскільки приходили покупці на її огляд, суд вважає, що договір укладено внаслідок обману позивачів з використанням збігу тяжких обставин – смерті доньки позивачів, позивачі іншого житла не мають, тому даний договір слід визнати недійсним, а з відповідача слід стягнути на користь позивачів витрати на оплату мита...

Керуючись ст. ст. 15, 30, 62 ЦПК України, ст. ст. 48, 57 ЦК України,
суд вирішив: позов задовольнити.

Договір дарування від 21.06.2000 р. Штангардом Мирославом Михайловичем та Штангард Павліною Петрівною квартири №1 по вулиці Морозній, 8 у м. Львові Ісмайлову Ілхаму Елбак-огли, посвідчений приватним нотаріусом К., визнати недійсним.

Стягнути з Ісмайлова Ілхама Елбак-огли на користь Штангарда М.М., Штангард П.П. 275-67 грн. - витрати на оплату мита.POSTUP - ПОСТУП
№114 (772),
27 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Битва за Бахчисарай
·Пригоди румуна в Києві
·В НОМЕРІ
·У Львові може бути гаряче
·Китайці пожаліли американських "шпигунів"

ПОГЛЯД
·Ви берете на роботу родичів?
·літо минає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Львові може бути гаряче
·Житлове господарство у кризі
·Екологічний митний контроль можна пройти за місцем проживання
·Справа білозора: Процедурні спори й ідеальні характеристики підсудних
·Попередні підсумки реконструкції Святого Юра
·Затримано квартирного злодія

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Зростання іміджу Кучми суперечить законам США?
·Битва за Бахчисарай
·Мустафа Джамільов: Ми готові до акцій непокори
·Похорону Ґонґадзе не буде

ПОСТУП У СВІТ
·"Амністія" до приїзду Пауелла
·Китайська Феміда змилосердилася до американських "шпигунів"
·Палестинцi воюють iз... палестинцями
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·еконовини
·Аукціон для своїх
·Ринок брухту будуть окультурювати
·Вексель

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Срібна корона Галичини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Як сонце зайде, біда біду знайде
·"Львів" у Торонто

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Нове народження Генделя
·У Зальцбурзі відкрився фестиваль
·Злодії знову випередили археологів
·У лондонському музеї розбили скульптуру

АВТО ПОСТУП
·Великі перемоги "Побєди"
·Тест для справжнього водія

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" зруйнував погану традицію
·З надією на спокій...
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразильці вірять у спасіння Загало

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·Корова, мистецтво і м'ясо