BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 27 ЛИПНЯ 2001 року |

Китайська Феміда змилосердилася до американських "шпигунів"

СТИХІЯ

Василь ГРІМ

Якщо хтось із львів’ян мав намір під час літніх вакацій відвідати чарівне місто Краків, радимо йому на деякий час перенести це задоволення. Адже місто, а разом з ним і весь південь Польщі потрапили у зону стихійного лиха. Малопольський воєвода Ришард Масловські закликав усіх краків’ян вийти на боротьбу з Віслою, рівень води в якій від постійних злив невпинно зростає і вже у півтора рази перевищив аварійну позначку.

Уже впродовж кількох тижнів проливні дощі завдають страшенних неприємностей полякам, а також чехам і словакам. У Польщі хвиля повеней поступово просувається з північного заходу на південний схід і вже встигла перейти кордон з Україною.

У Польщі стихія, окрім мільйонних збитків, вже спричинила і 24 смертельні випадки. Польський уряд чим може допомагає потерпілим районам. 40 мільйонів злотих виділено на відбудову підтоплених будинків, ще 10 мільйонів – на вигідні кредити для підприємств малого і середнього бізнесу, яким завдала збитків повінь. Фермери, чиї сільськогосподарські угіддя опинилися під водою, можуть розраховувати на кредити на загальну суму у 100 мільйонів злотих. Шість тисяч злотих відшкодування отримають і сім’ї, яким затопило помешкання.

У Підкарпатському та Малопольському воєводствах, у Сілезії вдень і вночі працюють рятівні загони. Адже затопило не лише населені пункти й поля, а й автомобільні шляхи, зокрема автобан “Краків-Варшава”. Найбільше робіт зараз проводиться в самому Кракові. На берегах Вісли встановлюють спеціальні щити, мішками з піском викладаються барикади. Лише так можна буде вберегти від підтоплення історичну частину міста.

У Чехії ситуація не є аж такою загрозливою. Рівень річок Морава та Остравиця значно підвищився, але вони ще не вийшли з берегів. Утім, у районі біля підніжжя Моравсько-силезійських бескидів оголошено стан повної готовності до повені.

Набагато серйозніша ситуація у Словаччині. Проливні дощі на сході та півночі країни (за останні два тижні на кожен квадратний метр площі там випало 170 літрів води)призвели до катастрофічних наслідків. Знищено лінії електропередачі, автомобільні шляхи, мости. Цим районам загрожує й екологічна катастрофа, оскільки брудні потоки потрапили у водосховища. До ліквідації наслідків стихії в Словаччині залучено армію. Триває евакуація сімей з небезпечних регіонів. А прогнози метеорологів залишаються невтішними – дощ литиме й далі.

Та що говорити про те, що за кордоном, якщо тут, у Закарпатті, все пророкує нову біду. Як повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій України, річки Уж і Тур’я вийшли з берегів, вода нищить на своєму шляху селянські господарства. Найбільшої шкоди завдано Мукачівському та Перечинському районам. Та й на Львівщині грози чинять свою лиху справу: окрім затоплених полів, у 14 населених пунктах пошкоджено лінії електропередачі.

POSTUP - ПОСТУП
№114 (772),
27 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Битва за Бахчисарай
·Пригоди румуна в Києві
·В НОМЕРІ
·У Львові може бути гаряче
·Китайці пожаліли американських "шпигунів"

ПОГЛЯД
·Ви берете на роботу родичів?
·літо минає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Львові може бути гаряче
·Житлове господарство у кризі
·Екологічний митний контроль можна пройти за місцем проживання
·Справа білозора: Процедурні спори й ідеальні характеристики підсудних
·Попередні підсумки реконструкції Святого Юра
·Затримано квартирного злодія

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Зростання іміджу Кучми суперечить законам США?
·Битва за Бахчисарай
·Мустафа Джамільов: Ми готові до акцій непокори
·Похорону Ґонґадзе не буде

ПОСТУП У СВІТ
·"Амністія" до приїзду Пауелла
·Китайська Феміда змилосердилася до американських "шпигунів"
·Палестинцi воюють iз... палестинцями
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·еконовини
·Аукціон для своїх
·Ринок брухту будуть окультурювати
·Вексель

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Срібна корона Галичини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Як сонце зайде, біда біду знайде
·"Львів" у Торонто

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Нове народження Генделя
·У Зальцбурзі відкрився фестиваль
·Злодії знову випередили археологів
·У лондонському музеї розбили скульптуру

АВТО ПОСТУП
·Великі перемоги "Побєди"
·Тест для справжнього водія

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" зруйнував погану традицію
·З надією на спокій...
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразильці вірять у спасіння Загало

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·Корова, мистецтво і м'ясо