BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 27 ЛИПНЯ 2001 року |

Зростання іміджу Кучми суперечить законам США?

Угоду між Агентством гуманітарних технологій (Україна) і американською РR-компанією Black, Kelly, Scruggs & Healey (BKSH), яка була підписана для створення за кордоном позитивного іміджу українських посадових осіб, укладено з порушенням законодавства США. Про це повідомило вчора інтернет-видання УКРОП з посиланням на Петра Лютого з Міжнародного центру в Вашингтоні.

Петро Лютий пояснив, що умови створення позитивного іміджу в США іноземним особам регулюються законом “Про реєстрацію іноземних агентів” 1938 року. Згідно з цим законом, іноземний агент повинен бути зареєстрований у міністерстві юстиції США і заповнити відповідні формуляри. Лютий сказав, що має у своєму розпорядженні формуляр від 26 червня 2001 року, в якому компанія BKSH повідомляє міністерство юстиції, що вона уклала контракт з Агентством гуманітарних технологій (АГТ), яке контролює “член парламенту і незалежний бізнесмен Віктор Пінчук”. Як пояснив Петро Лютий, однією з головних вимог американського закону “Про реєстрацію іноземних агентів” є особистий статус агента. Тобто агент не повинен належати до іноземного уряду, політичної партії або компанії, не може ними контролюватися, фінансуватися повністю або частково і субсидуватися. Надання неправдивої інформації міністерству юстиції США є порушенням закону і вважається тяжким федеральним злочином.

Петро Лютий не виключає ситуації, коли українській стороні необхідно буде відповісти на низку “делікатних запитань” американських слідчих. На його думку, наслідки заяви директора АГТ Максима Карижського про непричетність Віктора Пінчука до АГТ можуть бути досить невтішними “не тільки для директора АГТ”. Зокрема, йому доведеться пояснити, чому зміст його заяви розходиться з документами американського уряду.

Раніше в інтерв’ю інтернет-виданню “Форум” Максим Карижський заперечував причетність Агентства гуманітарних технологій до депутата Пінчука. Карижський заявив, що Пінчук “ніколи не був і не є власником агентства”. Також він заперечував наявність угоди між АГТ і компанією BKSH. З його слів, агентство не мало жодних контрактів з іноземними фірмами стосовно створення позитивного іміджу президента Леоніда Кучми і посадових осіб держави.

Разом з тим, політолог Микола Томенко стверджує, що в нього є копії угоди цієї фірми з українським Агентством гуманітарних технологій. Згідно з текстом угоди, ця компанія за 500 тисяч доларів створюватиме позитивний імідж українським посадовим особам за кордоном і забезпечуватиме висвітлення візитів до США офіційних українських делегацій з 1 січня 2001 року до 30 вересня 2001 року. Томенко стверджує, що на момент підписання угоди американська сторона вже отримала 375 тисяч доларів.

І ще один цікавий нюанс — зі слів Томенка, імідж українських посадових осіб за кордоном створює американська компанія, яка відома тим, що працювала над позитивним іміджем диктаторських режимів.

Тарас СМАКУЛА

POSTUP - ПОСТУП
№114 (772),
27 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Битва за Бахчисарай
·Пригоди румуна в Києві
·В НОМЕРІ
·У Львові може бути гаряче
·Китайці пожаліли американських "шпигунів"

ПОГЛЯД
·Ви берете на роботу родичів?
·літо минає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Львові може бути гаряче
·Житлове господарство у кризі
·Екологічний митний контроль можна пройти за місцем проживання
·Справа білозора: Процедурні спори й ідеальні характеристики підсудних
·Попередні підсумки реконструкції Святого Юра
·Затримано квартирного злодія

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Зростання іміджу Кучми суперечить законам США?
·Битва за Бахчисарай
·Мустафа Джамільов: Ми готові до акцій непокори
·Похорону Ґонґадзе не буде

ПОСТУП У СВІТ
·"Амністія" до приїзду Пауелла
·Китайська Феміда змилосердилася до американських "шпигунів"
·Палестинцi воюють iз... палестинцями
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·еконовини
·Аукціон для своїх
·Ринок брухту будуть окультурювати
·Вексель

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Срібна корона Галичини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Як сонце зайде, біда біду знайде
·"Львів" у Торонто

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Нове народження Генделя
·У Зальцбурзі відкрився фестиваль
·Злодії знову випередили археологів
·У лондонському музеї розбили скульптуру

АВТО ПОСТУП
·Великі перемоги "Побєди"
·Тест для справжнього водія

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" зруйнував погану традицію
·З надією на спокій...
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразильці вірять у спасіння Загало

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·Корова, мистецтво і м'ясо