BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 27 ЛИПНЯ 2001 року |

Ви берете на роботу родичів?

ПИТАННЯ ДНЯ

Людмила ДВОРСЬКА
директор фірми “Політеп”

Із практичного погляду я особисто налаштована проти такої дії. Але бувають, звичайно, винятки, коли родич має якісь унікальні ділові якості. Я ж дію за принципом “не брати”. Хоча у мене є добрі знайомі, які мають великий магазин, і там у них працює майже вся родина. Я дивуюся і навіть захоплююся — може, це і добний шлях. Але я особисто б так не змогла.

Борис ВОЗНИЦЬКИЙ
директор Львівської картинної галереї

У мене дочка вже 20 років працює заввідділом реставрації. От колись, у радянський час, не можна було брати родичів на посаду, якщо вони фінансово підпорядковувалися. А дочка — у відділі фондів і нічого до мене не має. А тепер ми беремо. От у нас тут працює подружжя. А в садибі Маркіяна Шашкевича син — науковий працівник, а тато — сторож. Так вони і дахи криють, і садибу латають — просто з’являється якась уже родинна відповідальність. Якщо родина добра і порядна, то це дуже допомагає. На них можна покластися.

Віктор РОГ
голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу

У мене підхід єдиний — фаховість. Крім того, я хочу уникати евентуально можливих звинувачень та інсинуацій на цю тему. Та й я безпосередньо не даю роботи — у нас усі посади виборні. Але навіть якби така можливість у мене була, я б цього уникав. Хіба що в тих випадках, коли мої родичі чи знайомі робили б цю роботу набагато краще, ніж будь-хто інший.

Петро МОГИЛЯК
заступник начальника Управління державного казначейства у Львівській області

У таких випадках діє Закон України “Про державну службу”, який однозначно забороняє брати на роботу своїх родичів. Цього не можна робити. Є закон, і більше нічого тут коментувати.

Петро ЛАЗУР
директор Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Моя донечка вже є кандидатом наук, захистилася і пішла в інший інститут. От у радянський час на це була страшна заборона. Але нині, коли є демократичне суспільство, треба вважати, що це не родич, а однодумець, з яким легше працюється. Мені треба людину з фахом. Якщо вона є спеціалістом і може принести користь колективу, то я б узяв її. Але я не вирішував би особисто — я б показав її нашій педагогічній раді і запросив на співбесіду.

Богдан ЮХНИЦЬКИЙ
голова спортивного клубу “Гарт”

Критерій тут один — фахові й ділові якості, і він є найголовнішим. Хоча я розумію, що тут може бути громадська думка — бачте, родича взяв. Ще залежить від того, на якій посаді він працює. Щиро кажучи, краще було б, якби він працював не в тій структурі, де я керую. Ще має значення те, яким авторитетом він користується в колективі та як цей колектив його сприймає. У цілому, авторитет пов’язаний із діловими якостями. Якщо їх немає — нема чого брати таку людину на роботу.

Юрій БУЗДУГАН
голова Соціал-демократичної партії України

Ми разом із дружиною працюємо в партії. І хоча я ніби перша особа в ній, проте не я брав дружину до себе на роботу. Ми були разом делегатами установчого з’їзду партії і членами президії від самого її утворення. За великим рахунком, саме дружина взяла мене на роботу, бо вона є головою секретаріату. Якби ж була можливість вибирати — я б волів не мати на роботі родичів. А в даному випадку я радий, що працюю з нею. І не через те, що вона моя дружина, а через те, що вона добрий фахівець.

Володимир ЯГНІЩАК
директор видавництва “Край”

Закон є однаковий для всіх. Це в колишньому СССР не можна було, але й тоді це якось обходили. Якщо закон є однаковий для всіх, то чому я повинен дискримінувати свого родича? Інша справа — чи він професіонал. Тут нема проблеми й біди. Тим більше, якщо людина проходить за конкурсом і справді хоче працювати. А в глобальному плані, то ми всі родичі — від Адама і Єви. Це жарт, звичайно, а чому би й ні?

Богдан ДАЦКО
директор фірми “Галімпекс — Склодзеркальний завод”

Це однаково погано закінчиться і для мене, і для фірми, і для родичів. На жаль, у мене вже було кілька таких випадків і наразі приємних винятків не траплялося. Бувало таке, що ті родичі пили і їх довелося звільнити. Буває так, що вони почувають себе ображеними. Або навпаки — вимагають певних привілеїв і вищої оплати, стараються бути більш наближеними. Те саме й з друзями.

Вадим ОЛІЙНИК
головний лікар 3-ої міської лікарні

У мене нема родичів такого віку, які вже можуть іти на роботу. Та й, зрештою, ніхто з моїх родичів не хоче йти в медицину — певне, бачать, як вона мучиться. А якщо по-філософськи підійти до цього питання, то я бачу тут логіку. У цілому світі ці речі віталися — була наступність професії, споконвіку у родинах діди передавали дітям свої знання. І якщо в родині змалечку дитина відчуває медицину, цікавиться нею, а потім іде до мене на роботу, то що в тому є поганого?

Олексій ЛУЦІВ
президент фірми “Галбуд”

Беру, і навіть найближчих родичів. Головне — щоби вони відповідали фаховому рівню, вимогам до роботи і дисципліновані. Ні для мене як керівника, ні для решти працівників це не становить жодної проблеми. І друзів беру. Причому і до них, і до родичів вимоги в мене ще більші, ніж до інших працівників

Володимир РУДНИЦЬКИЙ
директор Палацу культури учнівської молоді

Принципово не беру, тому що це дуже негативно впливає на роботу самого керівника та ще й ставить у незручне становище інших працівників. Не беру — і це моє життєве кредо. Мав можливість так зробити, але не зробив. Та й вони самі не йдуть, бо знають, що я сильно вимагаю і їм навіть близько не дам ледарювати. Тож у мене виходить так: і я принципово не беру, і вони самі не хочуть.

Занотував Остап ДРОЗДОВ

POSTUP - ПОСТУП
№114 (772),
27 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Битва за Бахчисарай
·Пригоди румуна в Києві
·В НОМЕРІ
·У Львові може бути гаряче
·Китайці пожаліли американських "шпигунів"

ПОГЛЯД
·Ви берете на роботу родичів?
·літо минає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Львові може бути гаряче
·Житлове господарство у кризі
·Екологічний митний контроль можна пройти за місцем проживання
·Справа білозора: Процедурні спори й ідеальні характеристики підсудних
·Попередні підсумки реконструкції Святого Юра
·Затримано квартирного злодія

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Зростання іміджу Кучми суперечить законам США?
·Битва за Бахчисарай
·Мустафа Джамільов: Ми готові до акцій непокори
·Похорону Ґонґадзе не буде

ПОСТУП У СВІТ
·"Амністія" до приїзду Пауелла
·Китайська Феміда змилосердилася до американських "шпигунів"
·Палестинцi воюють iз... палестинцями
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·еконовини
·Аукціон для своїх
·Ринок брухту будуть окультурювати
·Вексель

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Срібна корона Галичини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Як сонце зайде, біда біду знайде
·"Львів" у Торонто

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Нове народження Генделя
·У Зальцбурзі відкрився фестиваль
·Злодії знову випередили археологів
·У лондонському музеї розбили скульптуру

АВТО ПОСТУП
·Великі перемоги "Побєди"
·Тест для справжнього водія

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" зруйнував погану традицію
·З надією на спокій...
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразильці вірять у спасіння Загало

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·Корова, мистецтво і м'ясо