BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26 ЛИПНЯ 2001 року |

Палестинській автономії скоро гаплик?

ЧУТКИ

Дмитро КАНЕВСЬКИЙ, Хайфа

Прем’єр міністр Ізраїлю Аріель Шарон, згідно з даними надійних джерел американського походження, віддасть наказ про силову ліквідацію Палестинської автономії як державного органа у разі, якщо ще хоч один теракт із застосуванням терориста-самогубця станеться у межах т. зв. “зеленої риски” (тобто в державних кордонах Ізраїлю).

Дехто навіть наголошує на тому, що ліквідація відбудеться вже найближчими днями, після завершення саміту “Великої вісімки” у Генуї. За інформацією з тих же джерел, атака по Палестинській автономії матиме на меті вигнання Арафата за межі автономії та руйнування корумпованої палестинської інфраструктури. Ясир Арафат уже давно передбачає подібний розвиток подій. Саме тому він нещодавно звернувся до сирійського керівництва з проханням надати йому притулок, якщо у цьому виникне потреба. Невідомо, що саме відповіла Сирія на прохання лідера палестинців, але, зважаючи на те, що ця країна найбільш затято захищає палестинське повстання, немає сумнівів, що Сирія погодиться взяти Арафата до себе.

В Ізраїлі давно писали про те, що в Арафата ще з часів його вигнання з Лівану залишилося глибоке відчуття невпевненості, яке час від часу виливається у сплески шизофренії. За словами втаємничених, палестинський провідник ніколи не спить більше 5 годин і посеред ночі переїжджає в інший будинок. Він боїться за своє життя, тож ніколи не повідомляє навіть найближче оточення, куди збирається їхати і де проведе день.

Слід нагадати, що Ясир Арафат повернувся у політичне життя досить-таки випадково – завдяки, як це не парадоксально, ізраїльській владі. Після вигнання Арафата з Йорданії та Лівану лідер Організації визволення Палеcтини (статут якої й досі остаточною метою проголошує знищення Ізраїлю) осів у Лівії. На самих же палестинських теренах популярністю народу користувався не він, а зовсім інші діячі. Коли про Арафата у Секторі Газа вже встигли забути, тодішній прем’єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін після перемоги його партії на виборах заявив, що докладе всіх зусиль для вирішення палестинської проблеми. Саме тоді, внаслідок пошуків потенційного партнера, що був би спроможний репрезентувати волевиявлення палестинців, було обрано Арафата, якому ізраїльська влада запропонувала повернутися. Тоді, у 1993 року – після десятиліть відсутності – Арафат повернувся з небуття до рідного Сектора Газа. Tак було започатковано “мирний процес Осло”, який забрав життя сотень людей. Іцхак Рабін, відомий своєю наївністю, казав: “Дивіться, тепер палестинці самі ж вестимуть боротьбу проти своїх радикалів”. Наступного року було утворено Палестинську автономію, а трохи згодом обрано її президента – Ясира Арафата. Ізраїль сам озброював палестинців, як тоді вважалося, “на боротьбу із терором”, а Іцхак Рабін запевняв: “Якщо хоч одна рушниця вистрелить у бік Ізраїлю, автономію буде негайно ліквідовано”.

Восени 1995 року Рабіна було вбито, а ізраїльський народ лишився сам на сам із утопічною спадщиною незакінченого мирного процесу. Аж до початку палестинського повстання у вересні минулого року багато ізраїльтян називали мирний процес єдиною альтернативою терору. Однак тепер ілюзії зникли. Як наслідок, було обрано правого керівника уряду, Аріеля Шарона, який, утім, дещо несподівано став провадити досить центристську політику.

За ті 7 років, що існує Палестинська Автономія, вона фактично перетворилася на повноправну державу з армією (офіційно – поліція), прапором, президентом та дипломатичними місями за кордоном. Якщо вірити американцям, тобто якщо автономію буде ліквідовано, а Арафата виженуть за її межі, можливі лише 2 варіанти: або початок війни і повна анархія, або до влади в Автономії прийдуть більш помірковані лідери, на що і сподівається Ізраїль.

POSTUP - ПОСТУП
№113 (771),
26 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Дружній контроль
·В НОМЕРІ
·Нафтова війна на Каспії

ПОГЛЯД
·Вам шкода скарбів Полуботка?
·столиця зійшла на пси?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мордобою не буде
·Медичний університет пікетують
·Референдум дійшов до суду
·Грошей жеківцям не обіцяють
·Діяльність "Просвіти"
·Новий власник Галицького базару повинен відселити мешканців
·Богдан Ринажевський: "Я пострижу вас усіх"

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Десятиріччя Незалежності України Івано-Франківськ зустріне оновленим
·Франківський біґ-бен хронічно хворий
·ХРОНІКА
·Проїзд у тролейбусі подорожчає
·Туризм без футболу на Говерлі
·На велосипедах - по корону Данила Галицького

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Звільнено Миколу Замковенка
·Мельниченко пропонує тест на брехливість
·Воскресіння "справи Лазаря"
·Назад, до темряви
·Назад, до темряви

ПОСТУП У СВІТ
·Нафтова війна на Каспії
·"Усесвіту" настав кінець
·Американські війська затримаються на Балканах
·Палестинській автономії скоро гаплик?

ІСТОРІЯ У ПОСТУПІ
·Історія однієї спадщини
·Шукачі скарбів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Windows XP утискає корпорацію Kodak
·Школа молодого хакера
·pc-news
·увага!
·зворотний зв'язок
·Civilization III

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·трафунки
·Нападника підвели нерви
·Хотів зарплату - отримав статтю
·Умійте відстоювати свої права

АРТ-ПОСТУП
·Відновлювати історичні пам'ятки - нонсенс. Закон вимагає їх зберігати
·Євангеліст Мистецтва

КІНОПОСТУП
·Педофілія і Пеппі Довгапанчоха
·Бред Пітт, брати Коени і світова війна
·Що показують у львівських кінотеатрах?
·Котячо-собача війна за владу

КИЇВСЬКИЙ ПОСТУП
·Львівська смальта у київській мозаїці
·Галереї, вистави та котловани

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна без нагород
·"Карпати-2" не можуть забити гол
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразилія на колінах
·Жіночі надії
·Жіночі надії

ПОСТ-FACTUM
·Секс, наркотики і техно