BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26 ЛИПНЯ 2001 року |

Умійте відстоювати свої права

СКАРГИ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

КонституціяУкраїни гарантує кожному громадянинові право безпосереднього звернення в державні органи, органи місцевого самоврядування для вирішення певного кола питань. Але більшість людей не знає, як цим правом скористатися.

Як розповіла Любов Павляк, заступник прокурора міста Львова, порядок розгляду звернень, пропозицій, заяв і скарг (як письмових, так і усних) регламентує Закон України “Про звернення громадян”. Але найважливіше те, що громадяни повинні адресувати свої звернення тим організаціям чи посадовим особам, до повноважень котрих належить вирішення того чи іншого питання. “Дехто надсилає їх одночасно в усі інстанції “про всяк випадок” і сподівається, що “вал” скарг пришвидшить вирішення їхніх проблем. А практика показує, що це лишень спричиняє тяганину при вирішенні звернення, непотрібне листування між відомствами, витрати часу і навіть коштів”, – говорить Любов Павляк.

Якщо у зверненні не вказані необхідні реквізити, зокрема: прізвище, ім’я та по батькові громадянина, місце його проживання, – його визнають анонімним і не розглядають.

Але прокуратура вирішує не всі проблеми. Закон “Про звернення громадян” визначає певні рамки своєї дії. Якщо питання стосується цивільно-правових, трудових правовідносин або випливає з кримінально-процесуального законодавства, то правовідносини можна вирішити тільки в судовому порядку.

Так трудові спори, згідно зі статтею 221 Кодексу законів про працю, розглядаються: 1) комісіями з питань трудових спорів; 2) районними (міськими) судами. Якщо громадянин не згідний з постановою органу дізнання чи слідчого про відмову в порушенні кримінальної справи або про закриття провадження, то, відповідно до ст.ст. 236, п.1, 236, п.5 КПК України, він може оскаржити її сам (або його представник) у районному (міському) суді за місцем розташування органу або роботи особи, яка винесла постанову. На це виділено сім днів після одержання повідомлення від прокурора.

Скарги на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, установи, організації, об’єднання громадян, підприємства, засобів масової інформації, посадової особи подається у вищий орган.

Незадоволення рішенням загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств, акціонерних товариств, юридичних осіб, створених на основі колективної власності, а також скарги на рішення вищих державних органів задовольняють у судовому порядку.

Спори щодо земельних угідь, згідно зі ст. ст. 1ОЗ-І05, 107 Земельного кодексу України, розглядаються судом, арбітражним або третейським, у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими актами законодавства нашої держави.

Законом України “Про місцеве самоврядування...” передбачено вирішення спорів про відновлення в судовому порядку порушених у результаті дій чи бездіяльності відповідних органів прав юридичних і фізичних осіб (ст. 77, ч.2). “Однак, як показує практика, громадяни рідко користуються цим правом через незнання вищевказаних законів або ж свідомо ігнорують, ідучи шляхом найменшої протидії, – закидують скаргами органи прокуратури, президента, Верховну Раду”, – каже Любов Павляк.

А громадяни повинні пам’ятати: звернення розглядаються і вирішуються протягом місяця з дня надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – негайно. Отже, якщо впродовж місяця вирішити питання неможливо, керівник відповідного органу чи його заступник визначають необхідний термін, про що повідомляють подавача. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорок п’ять днів.


POSTUP - ПОСТУП
№113 (771),
26 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Дружній контроль
·В НОМЕРІ
·Нафтова війна на Каспії

ПОГЛЯД
·Вам шкода скарбів Полуботка?
·столиця зійшла на пси?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мордобою не буде
·Медичний університет пікетують
·Референдум дійшов до суду
·Грошей жеківцям не обіцяють
·Діяльність "Просвіти"
·Новий власник Галицького базару повинен відселити мешканців
·Богдан Ринажевський: "Я пострижу вас усіх"

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Десятиріччя Незалежності України Івано-Франківськ зустріне оновленим
·Франківський біґ-бен хронічно хворий
·ХРОНІКА
·Проїзд у тролейбусі подорожчає
·Туризм без футболу на Говерлі
·На велосипедах - по корону Данила Галицького

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Звільнено Миколу Замковенка
·Мельниченко пропонує тест на брехливість
·Воскресіння "справи Лазаря"
·Назад, до темряви
·Назад, до темряви

ПОСТУП У СВІТ
·Нафтова війна на Каспії
·"Усесвіту" настав кінець
·Американські війська затримаються на Балканах
·Палестинській автономії скоро гаплик?

ІСТОРІЯ У ПОСТУПІ
·Історія однієї спадщини
·Шукачі скарбів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Windows XP утискає корпорацію Kodak
·Школа молодого хакера
·pc-news
·увага!
·зворотний зв'язок
·Civilization III

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·трафунки
·Нападника підвели нерви
·Хотів зарплату - отримав статтю
·Умійте відстоювати свої права

АРТ-ПОСТУП
·Відновлювати історичні пам'ятки - нонсенс. Закон вимагає їх зберігати
·Євангеліст Мистецтва

КІНОПОСТУП
·Педофілія і Пеппі Довгапанчоха
·Бред Пітт, брати Коени і світова війна
·Що показують у львівських кінотеатрах?
·Котячо-собача війна за владу

КИЇВСЬКИЙ ПОСТУП
·Львівська смальта у київській мозаїці
·Галереї, вистави та котловани

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна без нагород
·"Карпати-2" не можуть забити гол
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразилія на колінах
·Жіночі надії
·Жіночі надії

ПОСТ-FACTUM
·Секс, наркотики і техно