BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26 ЛИПНЯ 2001 року |

Хотів зарплату - отримав статтю

ТЯГАНИНА

Зоряна ІЛЕНКО

У редакцію газети “Поступ” звернувся мешканець будинку № 11 по вулиці Зубрівській Теодор Демцюх, котрий уже протягом трьох років намагається переконати відповідні структури унібито зловживаннях керівництва ЖБК-138, якому належить цей будинок.

Теодор Демцюх убачав перевищення повноважень у розкраданні коштів від оренди одного із приміщень будинку. Окрім того, ЖБК-138 буцімто довго не був зареєстрований у “Львівводоканалі”, хоча мешканці платили за воду, а також займався збором грошей на ремонт даху (лагодять уже другий рік, а він досі протікає).

Зважаючи на те, що Теодор Демцюх з 1982-го мешкає в цьому будинку, згідно з трудовою угодою від 01.09.94 року, йому запропонували виконувати сантехнічні роботи. Коли після довготривалої затримки оплати праці цей чоловік звернувся до Галицького районного суду, то впіймав облизня.

Оскільки до суду було подано довідку такого змісту: “Відповідно до угоди ЖБК-138 від 1.09.94 р., п. Демцюхом Т.І. сантехнічні роботи в ЖБК не виконувались із-за його відмови і заробітна плата йому не нараховувалася, в зв’язку з чим роботи доручалися іншим особам”. Щоправда, існували й інші виписки, які засвідчували протилежне, однак їх суд не взяв до розгляду.

22 грудня 1999 року Теодор Демцюх звернувся в Галицький РВВС. За його словами, заява там згубилася. Хоча, як стверджує начальник цього органу Борис Луценко, Демцюх з письмовою заявою не звертався, а усно поінформував про невиплату зарплати. “Дана інформація мала цивільно-правовий характер, що і було розтлумачено п. Демцюху. Він відповів, що цивільний спір, який розглядався судом Галицького району міста Львова, вирішився не на його користь. Узявши це до уваги, було проведено перевірку діяльності ЖБК-138 і виявлено незаконне надання довідок для отримання субсидій. Головний бухгалтер ЖБК-138 Н. Свєшнікова протягом 1998-1999 років оформляла членам кооперативу довідки, в які вносила неправдиві відомості про відсутність заборгованості з квартплати. Ці документи дозволили громадянам Я., Г. і К. одержати незаконні субсидії на суму 1532 грн. Вироком Галицького районного суду м.Львова від 21.09.2000 року Свєшнікову Н.І. визнано винною і засуджено за ст. 165, ч.2, ст. 172, ч.2 КК України”.

У порушенні кримінальної справи проти інших посадових осіб ЖБК-138 було відмовлено. Тоді Теодор Демцюх звернувся в постійну комісію Львівської обласної Ради з питань депутатської етики, регламенту, дотримання законності і військових проблем і попросив допомогти відшукати подану письмову заяву в Галицький РВВС, а також попросив захисту від правоохоронців. І як наслідок, у помешканні Демцюха було проведено обшук на підставі підозри в збройному нападі на одну із аптек Львова. У помешканні шукача правди зберігалися п’ять набоїв від автомата Калашнікова, три набої пістолета Макарова та сувенірний ніж. Тому працівники міліції порушили кримінальну справу № 141-8509 за ст.222, ч.1 ККУ.

Коментує юрисконсульт Львівського центру юридичного захисту Андрій Чайка:

“Враховуючи те, що коментар до даної статті зроблено лише на матеріалах, наданих редакцією, можемо зробити лише умовний висновок щодо правильності та доцільності вжитих громадянином Демцюхом заходів для захисту своїх прав.

Спір між Т. Демцюхом і ЖБК-138 розглядав Галицький районний суд. Рішення ухвалили не на користь Демцюха. Ми не можемо ставити під сумнів законність та обґрунтованість судового рішення, оскільки, по-перше, воно не було оскаржено громадянином Т. Демцюхом, а по-друге, суд, розглядаючи трудові спори, як правило, завжди стоїть на сторожі прав працівника.

Головне в таких справах – грамотно обґрунтувати свої позовні вимоги з посиланням на відповідні нормативні акти. Із цим завжди може допомогти кваліфікований юрист. Фахово складена позовна заява, підкріплена необхідними доказами, зібраними позивачем за порадою юриста, – це вже половина справи при вирішенні трудового спору. Часто навіть представництво адвоката в суді не є необхідним, якщо при складанні позовної заяви працівник скористався правовою допомогою.

Громадянин Т. Демцюх, не оскаржуючи рішення суду, звернувся із заявою в Галицький РВВС про невиплату йому заробітної плати. Хоча це не є компетенцією органів внутрішніх справ, якщо в діях посадових осіб ЖБК-138 не було ознак злочину. Дані правовідносини мають цивільно-правовий характер. Вони є предметом судового розгляду.

Щодо втраченої заяви, то тут важко зробити який-небудь висновок, оскільки вагомим доказом її подання послужила б копія з позначкою про реєстрацію в райвідділі, чого не було зроблено.

Щодо обшуку, проведеного в помешканні Демцюха, і його наслідків, можу зазначити, що знайдені боєприпаси є підставою для кваліфікації дій цього громадянина за ознаками, наведеними в ч.1 ст.222 КК України. Але про результати попереднього слідства говорити поки що зарано.

Висновок про дії громадянина Т. Демцюха для захисту своїх прав можна зробити однозначний: тривале нехтування правовою допомогою призвело до того, що громадянин не досяг мети, яку перед собою ставив.

POSTUP - ПОСТУП
№113 (771),
26 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Дружній контроль
·В НОМЕРІ
·Нафтова війна на Каспії

ПОГЛЯД
·Вам шкода скарбів Полуботка?
·столиця зійшла на пси?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мордобою не буде
·Медичний університет пікетують
·Референдум дійшов до суду
·Грошей жеківцям не обіцяють
·Діяльність "Просвіти"
·Новий власник Галицького базару повинен відселити мешканців
·Богдан Ринажевський: "Я пострижу вас усіх"

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Десятиріччя Незалежності України Івано-Франківськ зустріне оновленим
·Франківський біґ-бен хронічно хворий
·ХРОНІКА
·Проїзд у тролейбусі подорожчає
·Туризм без футболу на Говерлі
·На велосипедах - по корону Данила Галицького

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Звільнено Миколу Замковенка
·Мельниченко пропонує тест на брехливість
·Воскресіння "справи Лазаря"
·Назад, до темряви
·Назад, до темряви

ПОСТУП У СВІТ
·Нафтова війна на Каспії
·"Усесвіту" настав кінець
·Американські війська затримаються на Балканах
·Палестинській автономії скоро гаплик?

ІСТОРІЯ У ПОСТУПІ
·Історія однієї спадщини
·Шукачі скарбів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Windows XP утискає корпорацію Kodak
·Школа молодого хакера
·pc-news
·увага!
·зворотний зв'язок
·Civilization III

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·трафунки
·Нападника підвели нерви
·Хотів зарплату - отримав статтю
·Умійте відстоювати свої права

АРТ-ПОСТУП
·Відновлювати історичні пам'ятки - нонсенс. Закон вимагає їх зберігати
·Євангеліст Мистецтва

КІНОПОСТУП
·Педофілія і Пеппі Довгапанчоха
·Бред Пітт, брати Коени і світова війна
·Що показують у львівських кінотеатрах?
·Котячо-собача війна за владу

КИЇВСЬКИЙ ПОСТУП
·Львівська смальта у київській мозаїці
·Галереї, вистави та котловани

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна без нагород
·"Карпати-2" не можуть забити гол
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразилія на колінах
·Жіночі надії
·Жіночі надії

ПОСТ-FACTUM
·Секс, наркотики і техно